Problem z elektryką drzwi, centralnym zamkiem, oświetleniem.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
jogabonito
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2014, o 20:01
Lokalizacja: Internet

Problem z elektryką drzwi, centralnym zamkiem, oświetleniem.

Post autor: jogabonito »

Witam serdecznie.
Na wstępie chciałbym przeprosić, jeśli temat, który założyłem się powtórzył, ale od dłuższego czasu, przeglądając forum, nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem.
Otóż mam problem ze swoim autem. Zaczął się tak właściwie kilka miesięcy temu, a dokładniej mniej więcej od momentu kiedy pomagałem sąsiadowi odpalać samochód na kable (dodam, że plus z minusem nie został pomylony).
Po jakimś czasie od tej "pomocy" zaczęły się dziać dziwne rzeczy w moim aucie. Pierwszą rzeczą jaka przestała działać było otwieranie auta z pilota. W ogóle się nie otwierał, musiałem to robić ręcznie. Z początku myślałem, że pompka centralnego zamka siadła, ale okazała się sprawna. W dodatku po wciśnięciu przycisku otwierania na konsoli środkowej wszystkie zamki w drzwiach oraz w bagażniku otwierały się. Następnym elementem, który uległ awarii było otwieranie szyby oraz sterowanie lusterkiem w prawych przednich drzwiach. Po jakimś czasie zauważyłem, że przy otwieraniu drzwi nie włącza się przednie oświetlenie, choć po ręcznym wciśnięciu się zapala. Zauważyłem także, że lusterko wsteczne nie ściemnia się. Ostatnim elementem była elektryka lewych przednich drzwi (podobnie jak w przypadku prawych). Dodam tylko, że w tylnych drzwiach, zarówno lewych jak i prawych, szyby działają. Udałem się więc do mechanika, który na mercedesach "zjadł zęby".
1) Po pierwszej wizycie i podłączeniu pod komputer stwierdził, że nie może się połączyć z modułami w drzwiach. A że byłem tego samego dnia umówiony u blacharza na małą kosmetykę to nie mogłem auta zostawić. Po dojechaniu do blacharza okazało się, że auto w ogóle się nie otwiera.
2) Następnego dnia udałem się do elektryka. Trzymał auto przez kilka dni, podłączył pod komputer, stwierdził także, że nie może się połączyć z którymś modułem w drzwiach. Ale jego diagnoza była taka, że w którymś tak miejscu nie było masy, czy coś w tym stylu. Odebrałem auto, o dziwo wszystko działało. Przez 3 dni. Później zaczęło się to samo dziać co wyżej opisałem.
3) Wróciłem do mechanika, u którego byłem za pierwszym razem. Auto stało 2-3 dni. Stwierdził, że mam nieodpowiedni akumulator. Wymieniłem, skasował błędy w komputerze i wszystko śmigało. Przez 2-3 dni, choć już po pierwszym dniu auto otwierało się z pilota ale z bardzo bliskiej odległości od klamki w drzwiach kierowcy.
4) Kolejny powrót do tego samego mechanika. Tym razem wymienił moduł w drzwiach pasażera, bo tamten stary był zalany. Znowu działało przez 2-3 dni choć znowu już po pierwszym dniu zasięg pilota był znikomy.
5) Po raz kolejny auto jest u tego mechanika już od prawie dwóch tygodni. Dowiedziałem się, że czeka na jakiś tam moduł, żeby wsadzić na zamianę i sprawdzić jak to będzie działać.
Dodam, że był już moim autem u dwóch elektryków, ponoć najlepszych w mieście i stwierdzili, że nie wiedzą co to może być i że mają już kilka takich aut z takimi samymi problemami.
Przepraszam, że tak dużo się rozpisałem, ale już powoli tracę cierpliwość i nie wiem co mam dalej robić.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Łukasz
P.S. Przeszukując forum znalazłem kilka wątków nt. różnych przyczyn awarii, ale oznaki nie pokrywały się w całości.
E220 CDI Elegance 1998 r., VIN WDB2100061A728725
Awatar użytkownika
POW
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 11:35
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: POW »

Miałem podobne dwa problemy.
1. Nie mogłem otwierac radiowo drzwi z pilota, tylko z bardzo bliskiej odleglosci na podczerwien.

2. Nie dzialalo mi oswietlenie kabiny, tzn przy otwieraniu drzwi tylko z tylu sie zapalaly lampki a z przodu nie. Guziki w ogole nie dzialaly nie moglem w srodku zapalic oswietlenia.

3. Nie dzialaly lampki w sloneczkach przy lusterkach

Wymieniłem lampke oswietlenia kabiny taka jak w tej aukcji:

http://allegro.pl/mercedes-w210-e-klasa ... 94315.html

i wszystko wrocilo do normy. Moge juz otwierac auto z dalszej odleglosci no i cale oswietlenie kabiny dziala jak nalezy.

Nie mam pojecia dlaczego moglo to sie zepsuc.
Awatar użytkownika
jogabonito
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2014, o 20:01
Lokalizacja: Internet

Post autor: jogabonito »

Dzięki za odpowiedź.
Spróbuję z tą lampką, ale z tego co napisałeś to może ona rozwiązać problem z oświetleniem i otwieraniem radiowym, a tu jeszcze pozostaje kwestia elektryki oby przednich drzwi.
Ma ktoś jakieś inne sugestie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ Dodano: 2014-02-06, 17:36 ]
Witam,
czy mógłby mi ktoś podać po vinie jakie nr mają moduły w drzwiach oraz lampka oświetlenia kabiny przednia w moim aucie?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
E220 CDI Elegance 1998 r., VIN WDB2100061A728725
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości