Warsztaty WROCLAW

Opinie na temat warsztatów i mechaników.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Domin Be
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 11:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Domin Be »

bonifacq pisze:
Domin Be pisze:a co z moją kulturą nie tak?
przeczytaj regulamin , najpierw należy sie przywitać :wstyd:
przywitałem się już jakiś czas temu
Łukasz OO
Posty: 6
Rejestracja: 2 lis 2012, o 12:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: Łukasz OO »

Panowie, proszę o pomoc - mechanik powiedział, że powinienem zainteresować się przednim zawieszeniem i pomyśleć o jego wzmocnieniu, bo mam naderwane mocowanie przedniej sprężyny (rozumiem, że to kielich). Pojechałem do blacharza i ten mi szarpnął, że w mojej sytuacji trzeba jakieś 4-5 tys PLN wydać na robotę, bo cały przód jest zerdzewiały i trzeba demontować i w ogóle lepiej żebym sprzedał gwiazdę. Ok, nie jestem biegły w temacie blachy, nie wiem jak on to ocenił, ale mesiu nie jest w złym stanie! Poza tym jak tu się z nim rozstać!?! Czy możecie mi polecić kogoś, kto może na to rzucić profesjonalnie okiem we Wrocławiu/okolicach? ps. info o stanie zawieszenia/kielichów mam po wizycie na buforowej, bo mi auto stuka z przodu i szukałem przyczyny...
E 220 CDI `98 Classic
WDB2100071A831387
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

Łukasz OO pisze:Panowie, proszę o pomoc - mechanik powiedział, że powinienem zainteresować się przednim zawieszeniem i pomyśleć o jego wzmocnieniu, bo mam naderwane mocowanie przedniej sprężyny (rozumiem, że to kielich). Pojechałem do blacharza i ten mi szarpnął, że w mojej sytuacji trzeba jakieś 4-5 tys PLN wydać na robotę, bo cały przód jest zerdzewiały i trzeba demontować i w ogóle lepiej żebym sprzedał gwiazdę. Ok, nie jestem biegły w temacie blachy, nie wiem jak on to ocenił, ale mesiu nie jest w złym stanie! Poza tym jak tu się z nim rozstać!?! Czy możecie mi polecić kogoś, kto może na to rzucić profesjonalnie okiem we Wrocławiu/okolicach? ps. info o stanie zawieszenia/kielichów mam po wizycie na buforowej, bo mi auto stuka z przodu i szukałem przyczyny...
Na buforowej chłopaki ci powiedzieli że masz taki wrak ??
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
jacekm7
Posty: 1211
Rejestracja: 5 cze 2012, o 21:02
Lokalizacja: Wrocław/Bolesławiec

Post autor: jacekm7 »

bonifacq, chłopaki na buforowej powiedzieli że jest problem z zawieszeniem i żeby je wzmocnić, a jakiś naciagacz blacharz krzyknął 5 koła, ja tak to rozumiem. A pewnie chodzi o wzmocnienie gniazd sprężyn i kielichów, czy tam ich naprawę.

[ Dodano: 2013-12-04, 20:37 ]
Łukasz OO, mocowanie sprężyny to niekoniecznie kielich,tylko jej gniazdo.
W210 '99
WDB2100061A949897
Obrazek 220CDi
Łukasz OO
Posty: 6
Rejestracja: 2 lis 2012, o 12:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: Łukasz OO »

BONIFACQ - nie no, nie powiedzieli mi, że wrak! ;) Powiedzieli, że mam zrobić prawdopodobnie to o czym mówi jacekm7, czyli wzmocnić gniazdo/kielich (cholera nie pamiętam, bo się zmartwiłem tym wtedy), bo już mam lekko nadpęknięte i może się urwać (cytuje). Dodam, że górne mocowania sprężyn jak się podniesie maskę przednia i poogląda z góry to są ok, tylko jak z dołu oglądali to tam mieli wątpliwości. A blacharz chciał od razu wszystko zrobić - rozebrać przód, rudą wszędzie usunąć, pomalować, wzmocnić. Fajnie by było tak, ale hajsu brak :/
E 220 CDI `98 Classic
WDB2100071A831387
devil_inside
Posty: 860
Rejestracja: 28 lip 2011, o 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: devil_inside »

skocz sobie na opolską, koło cmentarza jest taki blacharz-rzemieślnik mi lepił te gniazda pare lat temu w C-klasie. Jeśli chodzi o części - warto zainwestować w oryginał i dokupić wzmocnienie do wersji opancerzonej (gniazda dostaniesz na Allegro a wzmocnienie w serwisie). Jeśli jest do czego przyspawać (tzn podłużnice jeszcze funkcjonują), to zmieścisz się w 300zł z robotą, gniazdem i wzmocnieniem (części 150 i robota 150). Gość wygląda na lumpa, ale zrobił mi profesjonalną robotę, niezłą konserwację po robocie - byłem zadowolony.

Warsztat znajduje się przed pentlą po lewej stronie na księżu małym (jadąc od centrum). Trzeba wjechać na podwórko.

Natomiast jeśli okaże się że nie masz już podłużnicy, to faktycznie lepiej sprzedać zanim się urwie całkiem.
Mercedes Benz E300TD '97
BMW K75 '88
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

Łukasz OO pisze:Dodam, że górne mocowania sprężyn jak się podniesie maskę przednia i poogląda z góry to są ok,
Jak podniesiesz maskę to na pewno nie zobaczysz kielichów sprężyn tylko mocowanie amortyzatora ,
Łukasz OO pisze:A blacharz chciał od razu wszystko zrobić - rozebrać przód, rudą wszędzie usunąć, pomalować, wzmocnić. Fajnie by było tak, ale hajsu brak :/
Nawet gdyby to nie może to kosztować 5 tyśzł chyba że z przemalowaniem auta w inny kolor i to i tak by tyle nie wyszło
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
Łukasz OO
Posty: 6
Rejestracja: 2 lis 2012, o 12:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: Łukasz OO »

Dziękuje koledzy za wszystkie objaśnienia. Podjadę na początek tam na opolską sprawdzić moją piękną :)
E 220 CDI `98 Classic
WDB2100071A831387
Rusty_Cherry
Posty: 320
Rejestracja: 25 cze 2013, o 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rusty_Cherry »

Panowie, gdzie we Wrocławiu lub okolicach mogę uszczelnić pompę wtryskową? W sumie w tym wątku nie mogłem doszukać się opinii o niektórych serwisach albo je przeoczyłem :)
W210 '95 300D
KARPIU
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KARPIU »

http://www.diesel-serwis.iaw.pl/ tutaj powinni Ci ogarnąc pompę, naprawdę dobry i polecany warsztat
Są samochody i są Mercedesy ! ! !
Kiedyś 220D sedan 1996r ELEGANCE
Aktualnie VW b4 tdi :-/
michasss
Posty: 362
Rejestracja: 20 lis 2011, o 15:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michasss »

Poszukuje warsztatu, gdzie sprawdzą mi zawór egr i powiedzą, czy to jest uszkodzony czy nie.
Z drogi śledzie, bo michasss w w210 jedzie !
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

Potrzebuje kogoś kto zaprogramuje Key Card w W220
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
korczo007
Posty: 23
Rejestracja: 7 lis 2013, o 05:47
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: korczo007 »

bonifacq pisze:Potrzebuje kogoś kto zaprogramuje Key Card w W220
Dostałem cynk od gościa, co dorabia klucze samochodowe na hali targowej, że w Żernikach wrocławskich firma c-tronic robi takie coś. Mają odpowiedni sprzęt do robienia takich cudów http://www.c-tronic.pl
Sam się do nich wybieram bo muszę dorobić kluczyk do swojego autka.
Pozdrawiam
VIN MB: WDB2100071B242306
w210 2.2CDI 00R 116km
BMW e39 530d 00r 194km
Renault Laguna II 2.2 DCi 150km 2002r
Opel Omega bFl 2.0 DTi 101km
Fiat Tempra SW 1,6 1992r
Fiat Tempra sx i.e. cat 1995r
FSO Polonez 1.6
devil_inside
Posty: 860
Rejestracja: 28 lip 2011, o 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: devil_inside »

korczo007 pisze: Dostałem cynk od gościa, co dorabia klucze samochodowe na hali targowej, że w Żernikach wrocławskich firma c-tronic robi takie coś. Mają odpowiedni sprzęt do robienia takich cudów http://www.c-tronic.pl
Sam się do nich wybieram bo muszę dorobić kluczyk do swojego autka.
Pozdrawiam
Osobiście bardzo nie polecem C-tronic'a. Kilka lat temu jak zgubilem ostatni scyzoryk do zwykłej W202, to po 2-ch tygodniach walki z samochodem (w międzyczasie nieodbierali połączeń, rzucali słowa bez pokrycia), zabrałem samochód na lawecie - zwyczajnie sobie nie poradzili.
Jeśli ktoś nie potrafi dorobić scyzoryka do auta z początku lat 90-tych, nigdy nie powierzył bym im zaprogramowania key-card do W220.
Mercedes Benz E300TD '97
BMW K75 '88
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

devil_inside pisze:Jeśli ktoś nie potrafi dorobić scyzoryka do auta z początku lat 90-tych, nigdy nie powierzył bym im zaprogramowania key-card do W220.
Nawet się nie podjęli tego zadania
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości