Dekoder DVB-T

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
joker
Posty: 777
Rejestracja: 2 sty 2012, o 17:40
Lokalizacja: Nowogard

Dekoder DVB-T

Post autor: joker »

Witam, jakie używacie / polecacie dekodery DVB-T
Stoję przed zakupem 3 i nie chcę się wpakować na jakąś minę
Macie jakieś propozycje? i czy czymś się różnią, czy tylko kształtem irozmiarem pilota? :rotfl:
W210 sedan czarna perła ;)
Elegance z beżowym środkiem ;)
WDB2100041A669204
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

polecam cokolwiek z Cabletecha, robią to Chinole, ale obsługuje duża firma w Polsce. pełne wsparcie, co jakiś czas nowy firmware. niezbyt drogie i dobre co normalnego używania bez żadnych problemów. również godnym uwagi są Fergusony. sytuacja podoba, pełne wsparcie, dobre głowice, mocny sygnał dają. zainstalowałem już sporo tego.

nie polecam z kolei wszystkich tych marketowych dekoderów, jednorazówki.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
hubjur
Posty: 46
Rejestracja: 4 lut 2013, o 21:53
Lokalizacja: Bystra

Post autor: hubjur »

Polecam WIWA HD-50 albo HD-55.
Zalety mały, podłączasz do eurozłącza, wystawiasz czujnik podczerwieni i nic nie leży obok odbiornika. Menu czytelne. Nawet ostatnio sam się aktualizował :)
W 180 I
było W123
W210 E270 CDI 2000r
Avangarde
KARPIU
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KARPIU »

A ja myslalem, ze to jest bez roznicy jaki dekoder :/ Dobrze, że mam wbudowany w telewizor ;)
Są samochody i są Mercedesy ! ! !
Kiedyś 220D sedan 1996r ELEGANCE
Aktualnie VW b4 tdi :-/
Awatar użytkownika
joker
Posty: 777
Rejestracja: 2 sty 2012, o 17:40
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: joker »

Napiszę co zakupiłem, może komuś się przyda ta wiedza ;)
Do rzeczy, zakupiłem dekoder DVB-T WIWA HD 95 MC ponieważ posiada uczący się pilot MEMO CONTROL tzn że można zaprogramować 4 przyciski z pilota obecnego do pilota od dekodera ja wykorzystuję tylko 3 on/off, vol+, vol-, funkcja bardzo przydatna szczególnie w telewizorach starej generacji, gdzie nie można dać 100% głośności na TV i sterować dekoderem ponieważ głośniki nie mają filtrów i są najzwyczajniej już zużyte i straszne szumi. Cena na alledrogo 109zł z pilotem i bateriami, kabel trzeba dokupić.
W210 sedan czarna perła ;)
Elegance z beżowym środkiem ;)
WDB2100041A669204
KARPIU
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KARPIU »

A czy angielski dekoder będzie działał w Polsce? Bo słyszałem, że oni inaczej kodują sygnał i u nas mogę mieć np tylko dźwięk.
Są samochody i są Mercedesy ! ! !
Kiedyś 220D sedan 1996r ELEGANCE
Aktualnie VW b4 tdi :-/
Awatar użytkownika
azael
Posty: 90
Rejestracja: 4 paź 2012, o 12:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: azael »

KARPIU pisze:A czy angielski dekoder będzie działał w Polsce? Bo słyszałem, że oni inaczej kodują sygnał i u nas mogę mieć np tylko dźwięk.
Jeżeli w specyfikacji ma mpeg4, to nie ma problemu. Jeżeli starsza wersja tylko mpeg2, to lipa.


BTW, te odbiornika WIWA, to niezły kompromis między ceną a jakością, z tym że ja bawiłem się modelem HD95 czy jakoś tak. Zero problemów ze znajdowaniem kanałów nawet na nienajlepszym sygnale.
S210 Sinka E320CDI Avantgarde 2001
WDB2102261B454866
Obrazek
sznajder
Posty: 74
Rejestracja: 3 lis 2011, o 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sznajder »

azael pisze:
KARPIU pisze:A czy angielski dekoder będzie działał w Polsce? Bo słyszałem, że oni inaczej kodują sygnał i u nas mogę mieć np tylko dźwięk.
Jeżeli w specyfikacji ma mpeg4, to nie ma problemu. Jeżeli starsza wersja tylko mpeg2, to lipa.
Czyli pierdu , pierdu , coś tam mi się obiło o uszy więc błyskam !
Temat przerasta ewidentnie rozmówców . Sugeruję lekturę forum Emitel , tam w zasadzie wszystko napisano .
Rozwijanie tematu w tej formie jest bez sensu !
No chyba że ktoś ma parcie na dowartościowanie ?
Awatar użytkownika
azael
Posty: 90
Rejestracja: 4 paź 2012, o 12:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: azael »

sznajder pisze:
azael pisze:
KARPIU pisze:A czy angielski dekoder będzie działał w Polsce? Bo słyszałem, że oni inaczej kodują sygnał i u nas mogę mieć np tylko dźwięk.
Jeżeli w specyfikacji ma mpeg4, to nie ma problemu. Jeżeli starsza wersja tylko mpeg2, to lipa.
Czyli pierdu , pierdu , coś tam mi się obiło o uszy więc błyskam !
Temat przerasta ewidentnie rozmówców . Sugeruję lekturę forum Emitel , tam w zasadzie wszystko napisano .
Rozwijanie tematu w tej formie jest bez sensu !
No chyba że ktoś ma parcie na dowartościowanie ?

Zatem za Emitelem:
"Do właściwego odbioru naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny jest telewizor wyposażony w tuner DVB-T (zgodny z MPEG-4) albo set-top box – zewnętrzny dekoder umożliwiający, po podłączeniu do telewizora, odbiór naziemnej telewizji cyfrowej.
Minister Infrastruktury ustalił wymagania techniczno-eksploatacyjne dla odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

Rozporządzenie z dnia 18 grudnia 2009 (Dziennik Ustaw Nr 221, Poz. 1742) określa podstawowe parametry, jakie powinny spełniać odbiorniki telewizji cyfrowej, aby poprawnie odebrać i zdekodować sygnały wizji i fonii cyfrowego naziemnego sygnału telewizyjnego nadawanego z obszaru Polski. "
[...]
"- standard emisji DVB-T (Digital Video Broadcasting - Terrestrial),
- dla sygnału wizji obsługę formatu SD i HD kodowanych w systemie MPEG-4, część 10 (dokładniej H.264/AVC),
- dla sygnału fonii obsługę formatów od mono, poprzez stereo i dwa dźwięki, aż do dźwięku dookólnego 5.1. kodowanych w systemie MPEG-2 Warstwa II oraz AC- 3 (Dolby Digital) i E-AC-3 (Dolby Digital Plus)."
Jedno z przystępnych źródeł: http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T

Więc pierdu pierdu, trzeba czytać co w spec. urządzenia jest napisane, skoro nie pochodzi z krajowego rynku.

W sumie napisałem to samo, tylko z uzasadnieniem. LOL

W UK wdrażają również DVB-T2, niestety też dwa standardy - znów trzeba zajrzeć do specyfikacji urządzenia.

W przypadku niejasności chętnie pomogę via priv.
S210 Sinka E320CDI Avantgarde 2001
WDB2102261B454866
Obrazek
KARPIU
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KARPIU »

Mój dekoder nie ma opakowania a na obudowie nic ciekawego nie napisali. Kupiłem już inny. Dokładnie to WIWE. Jak narazie jest spoko. Sciągnął wszystkie kanały pomimo tego, że odbiór sygnału z anteny był słaby. Normalna tv naziemna była słabej jakości. Anteny ani nie zmieniłem ani też nie przestawiałem.
Są samochody i są Mercedesy ! ! !
Kiedyś 220D sedan 1996r ELEGANCE
Aktualnie VW b4 tdi :-/
Awatar użytkownika
Fanfara
Posty: 239
Rejestracja: 20 lip 2011, o 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanfara »

Ja sobie zakupiłem polsatowski sprzęt za 99 zeta na własność, dodali pakiet programów na pół roku ( potem na zasadzie pre-paida). Lata na zwykłej siatkowej antenie i starym kablu.
W/S 210 E 300 TD ' 98R AVANTGARDE

WDB2102251A622370
WDB6680031N038176 - jeździ gdzieś po świecie
WDB6790381K286309 - miłe wspomnienia

http://www.redautoserwis.pl
Awatar użytkownika
azael
Posty: 90
Rejestracja: 4 paź 2012, o 12:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: azael »

KARPIU pisze:Mój dekoder nie ma opakowania a na obudowie nic ciekawego nie napisali. Kupiłem już inny. Dokładnie to WIWE. Jak narazie jest spoko. Sciągnął wszystkie kanały pomimo tego, że odbiór sygnału z anteny był słaby. Normalna tv naziemna była słabej jakości. Anteny ani nie zmieniłem ani też nie przestawiałem.
Model sprzętu albo Type Number w wujka gogla i może się coś rozjaśnić. Ale jak masz Wiwe, to raczej będziesz zadowolony, anteny przeważnie nie trzeba zmieniać.
S210 Sinka E320CDI Avantgarde 2001
WDB2102261B454866
Obrazek
KARPIU
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KARPIU »

azael pisze:Model sprzętu albo Type Number w wujka gogla i może się coś rozjaśnić.
Miałem to zrobić ale w sumie zdecydowałem się na kupno nowego i w miarę dobrej jakości (bynajmniej jeśli chodzi o opinie). Później gdyby coś nie działało to tylko bym się denerwował, że coś nie działa jak powinno. A i do tego starego musiałbym kupić nowego pilota więc sprawa już całkiem mało opłacalna.
Są samochody i są Mercedesy ! ! !
Kiedyś 220D sedan 1996r ELEGANCE
Aktualnie VW b4 tdi :-/
Awatar użytkownika
azael
Posty: 90
Rejestracja: 4 paź 2012, o 12:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: azael »

Pozostaje życzyć dobrego odbioru. :)
S210 Sinka E320CDI Avantgarde 2001
WDB2102261B454866
Obrazek
KARPIU
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KARPIU »

Pozostaje życzyć dobrego odbioru. :)
Bardziej moim rodzicom niż mi ale dziękuję w ich imieniu :)
Są samochody i są Mercedesy ! ! !
Kiedyś 220D sedan 1996r ELEGANCE
Aktualnie VW b4 tdi :-/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości