kluczyk scyzoryk, nie działa

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Matos30
Posty: 30
Rejestracja: 3 sie 2012, o 22:10
Lokalizacja: Legionowo

kluczyk scyzoryk, nie działa

Post autor: Matos30 »

Witam, wiem że temat był już wałkowany x razy, ale poproszę o detale. Jak rozumiem należy dwa razy wcisnąć guzik na pilocie a następnie szybko przekręcić kluczyk, ale....
1.gdzie go nakierować? na klamce w drzwiach kierowcy jest pasek zamiast zamka, czy na to należy nakierować kluczyk????
2.czy auto potwierdza kodowanie...sygnał, miganie światłami????
3. na lusterku wstecznym mam dwie lampki, zieloną i czerwoną??

nadmienię że:
auto to E280 z 1996r
kluczyk scyzoryk
centralny z przycisku w środku działa
zamek w drzwiach pasażera otwiera i zamyka tylko te jedne drzwi
baterie w kluczyku nowe
celowanie w lusterko środkowe nic nie daje
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

w lusterku masz czujnik podczerwieni czy w klamce?
sznajder
Posty: 74
Rejestracja: 3 lis 2011, o 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sznajder »

W roczniku 96 , przy kluczyku typu "scyzoryk" sensor jest w lusterku .
Sygnalizacja lampkami - zielona /czerwona , w chwili gdy naciskasz przycisk powinny się zapalać na chwilę (pojedynczo przy każdym wciśnięciu przycisku) raz jedna , raz druga .
Z opisu można wnioskować , że kluczyk "kaput" .
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

Niby temat był już wałkowany jak zauważyłeś, ale jak sprawdzić czy kluczyk emituje sygnał - to już nie doczytałeś.
Poszukaj na forum - można to zrobić przy pomocy kamerki w aparacie telefonicznym.
Poza tym po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku pilota po ok. dwóch sekundach powinna błysnąć w oczku pilota dioda w kolorze czerwonym. Wtedy będziemy przynajmniej wiedzieć, że mikroswitch pod przyciskiem jest na swoim miejscu i kontaktuje po naciśnięciu. Jeżeli kluczyk nie miga i nie emituje sygnału w podczerwieni - to daruj sobie synchronizację.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

sama synchronizacja u mnie trwała 10 sekund:P
Matos30
Posty: 30
Rejestracja: 3 sie 2012, o 22:10
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Matos30 »

no więc kluczyk emituje sygnał i daje sygnały świetlne, samochód natomiast pozostaje niewzruszony, zatem coś robię nie tak, albo coś jest sp.... A wtedy może powie mi ktoś co to może być. /wciskałem przycisk pilota dwa razy, potem stacyjka i nic. żadne lampki w ucie nie zaświeciły
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Matos30, wsiadasz do auta,zamykasz drzwi,włączasz zapłon i wciskasz guzik w kluczyku i powinna pulsować zielona lampka w lusterku
Matos30
Posty: 30
Rejestracja: 3 sie 2012, o 22:10
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Matos30 »

wsiadam, zamykam, przekręcam, wciskam i co dalej?
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Matos30, i jeśli zamruga w lusterku zielona lampka to klucz będzie działał
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

tonidriver pisze:włączasz zapłon i wciskasz guzik w kluczyku
To jakieś czary rodem z garażu w stodole - kluczyk jest w stacyjce, naciskasz przycisk i niby gdzie ten impuls podczerwieni idzie? W deskę rozdzielczą naokoło stacyjki?
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Gerri, ja tak uruchomiłem w swoim aucie
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

tonidriver pisze:Gerri, ja tak uruchomiłem w swoim aucie
Nie po raz pierwszy słyszę, że w taki sposób się to udaje - ale jest to po prostu bez sensu. Promień kluczyka dociera do odbiornika po jakichś wielokrotnych odbiciach: od błyszczącego szyldu stacyjki, od okularów kierowcy - i w końcu dociera do czytnika pod lusterkiem.
Jak siedzisz w domu to telewizor oglądasz w odbiciu w lustrze? Nie - bo to bez sensu, chociaż jest jak najbardziej możliwe :przestraszony:
Zresztą rybka ma już tak zrobione, że w czasie gdy kluczyk znajduje się w stacyjce, to wszystkie jego przyciski są zablokowane i nieaktywne.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Gerri pisze:Nie po raz pierwszy słyszę, że w taki sposób się to udaje - ale jest to po prostu bez sensu.
więc po jaką cholerę negujesz to co napisałem ? Skoro taki sposób działa a Tobie się nie podoba to napisz do producenta auta.
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

tonidriver pisze:napisz do producenta auta.
Producent odpisze, że pierwszy raz słyszy o czymś takim, a następnie odeśle do procedury prawidłowej opisanej w programie WIS.
Zawsze byłem zdania, że jest to forum fachowe - okazuje się jednak, że tacy osobnicy jak ty wprowadzają tu swoje czary i gusła rodem z forum wiejskiego tjuningu. Skupmy się może na procedurach podanych przez producenta, a gusła zawsze można wypróbować jak nastanie "czarna godzina" (pod warunkiem, że nie zaszkodzą - bo potem oczywiście winnych nie ma...)
Matos30
Posty: 30
Rejestracja: 3 sie 2012, o 22:10
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Matos30 »

Panowie, wy tu się licytujecie, kto ma rację a ja dalej kluczykiem auto otwieram:)
więc tak: wariant otwieram auto z kluczyka, wsiadam, dwa razy wciskam guzik pilota i przekręcam stacyjkę....nie działa, gusła również, nic na lusterku nie miga.
Zatem albo ja robię coś nie tak albo procedura jest inna, lub też problem jest nie w pilocie a w aucie. Ma ktoś pomysł???,
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości