[300TD] Kasowanie informacji o przeglądzie

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

arekle pisze:witam wszystkich mam pytanie e240 wyswietlilo mi sie ze mam zrobic serwis jak to skasowac probowalem juz wszystkiego co napisaliscie kilka razy i nic co zrobic? prosze o pomoc Arek.
A co jest dokladnie napisane na wyswietlaczu? Bo moze cos jest zuzyte (np. klocki hamulcowe) i samochod domaga sie wymiany ;)
arekle
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:36
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: arekle »

dou servis now

[ Dodano: 2008-12-01, 14:18 ]
a poza tym wyswietla mi sie defekt lampy zarowka byla przepalona ale wymienilem nadal sie zapala a wszystkie swieca co zrobic?
AREK E240 asb 99r piekny i czarny (szkoda ze anglik)
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

arekle pisze:dou servis now
z tego co pamietam to u mnie ASSYST po prostu pokazywal ze zostalo iles tam (niewiele) kilometrow do serwisu i juz...i to da sie zmienic sposobami opisanymi w watku...po prostu ustawia sie nowy okres serwisowy i tyle.

szukalem w instrukcji takiego komunikatu jak u Ciebie ale niestety nic nie znalazlem :(
nie podejrzewasz ze cos moze byc zuzyte i wymaga wymiany?

W manualu jest takie cos...
Obrazek
arekle pisze:a poza tym wyswietla mi sie defekt lampy zarowka byla przepalona ale wymienilem nadal sie zapala a wszystkie swieca co zrobic?
jest juz podobny watek...poszukaj na forum...tam bylo napisane co moze byc nie tak i co zrobic zeby komunikat znikl...
viewtopic.php?t=1674&highlight=lamp+defect
arekle
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:36
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: arekle »

mam wlasnie cos takiego z jednym kluczem ale nie mam za ile km ani ile jest po czasie zapomnialem dodac ze to wersja angielska

[ Dodano: 2008-12-01, 14:36 ]
dzieki za pomoc z zarowka zajme sie tym

[ Dodano: 2008-12-01, 16:10 ]
a moze w kasowaniu bledu ja robie cos nie tak wlaczyc zaplon to znaczy przekrecc go na pozycje jeden czy odpalic silnk?
AREK E240 asb 99r piekny i czarny (szkoda ze anglik)
marsaj
Posty: 8
Rejestracja: 3 kwie 2008, o 18:11
Lokalizacja: Wrocław

serwis

Post autor: marsaj »

Koledzy nie wiem czemu u mnie nie chodzi kasowanie przy pomocy trzymania tego zera , nie ma jakiegoś innego sposobu???
W210 E250 TD ELEGANCE 99
Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

witam a mam pytanie, czy informacja o przegladzie powinna wyskakiwać przed kazdym uruchomieniem i wlozeniem kluczyka do stacyjki ?!
W210 E300TD Avantgarde 99' Oo_oO face lifting zielona cyrkonia
W201 190D 2.5 91' niebieska perła metalik
exW201 190E 2.0 89' dymione srebro
Smart 600ccm Turbo Passion 99'
W463 G55 AMG 02'
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Nie.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

jesli sie zbliza lub jest po czasie to bedzie sie pojawiała po kazdym włozeniu kluczyka :)
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

witam a mam pytanie, czy informacja o przegladzie powinna wyskakiwać przed kazdym uruchomieniem i wlozeniem kluczyka do stacyjki ?!
i tak i nie :) jak masz daleko do przegladu to wogole nie powinna sie pojawiac...ale jak masz blisko to bedzie piszczal i pokazywal za kazdym razem jak uruchamiasz auto...no chyba ze masz cos zuzyte i auto sie domaga wizyty w serwisie to tez za kazdym razem bedzie sie przypominac...
Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

wszystko jest ok, zblizal sie przegląd to wyskakiwał, przeglad przejechany tez wyskakiwal, a teraz juz nie ;)
trzeba przytrzymac +/- chyba to sie pokazuje.
wnerwia mnie teraz Lamp Defective, ale to juz od zawsze sie swiecilo -_-
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

S.W.A.T pisze:wnerwia mnie teraz Lamp Defective, ale to juz od zawsze sie swiecilo -_-
to albo masz zle zarowki powkladane albo ktoras jest przepalona albo w Twoim skladaku ktos dziwne/nieodpowiednie lampy powkladal i komputer mysli ze sa poprzepalane :)

u mnie przykladowo jak jesrt mroz to przy wylaczaniu silnika zapala sie lamp defective...no ale ja mam kombinowane ksenony :P
Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

poprostu ktos odlaczyc 1dne lampy postojowe (te ktore swieca od wewnatrz przy STOPie, czaisz?) i podlaczyl do haka aby bylo zasilanie ;D
fcuck, musze to podlaczyc i ma smigac!

ps nie smiej sie z mojego merca bo dostaniesz :mrgreen:
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

alez zasilane do gniazda przy haku ma isc bezposrednio z wiazki lamp tylnych.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

ale to chyba byla jakas samorobka poniewaz nie swieca te w/w lampy postoju.
nie zagladalem tam od czasu zalozenia plastikow itp, znajde chwile to usiade i dam znac :>

[ Dodano: 2008-12-22, 15:53 ]
ok śmiga! poprostu byly wlozone przepalone żarówki... :shock:
wymienione na jakies pod ręką i smiga ;))
makus
VIP
Posty: 127
Rejestracja: 17 gru 2008, o 22:50
Lokalizacja: łaziska
Kontakt:

Post autor: makus »

Wtam
Kasowanie inspekcji



1. Włączyć zapłon i wcisnąć natychmiast dwa razy przycisk X
2. Wyłączyć zapłon
3. Wcisnąć przycisk X i przytrzymać, załączyć przy tym zapłon
4. Po 10 sekundach na wyświetlaczu pojawia się nowy interwał inspekcyjny oraz towarzyszy mu sygnał dźwiękowy
5. Zwolnić przycisk X6. Wyłączyć zapłon

Mercedes-Benz E-Klasse (210) (bez przycisków sterujących na kole kierownicy)rocznik: od 1995-2003



lub
Kluczyk obrócić w położenie 1.
Naciskać kilka razy przycisk , aż w polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawi się przebieg całkowity i okresowy.
Naciskać kilka razy przycisk [C], aż w polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawi się symbol przeglądu i odległość pozostała do następnego przeglądu.
Nacisnąć i przytrzymać przycisk [A] przez 3 sekundy, aż w polu wyświetlacza licznika pojawi się napis: "CZY CHCESZ COFNĄĆ WSKAZANIE TERMINU PRZEGLĄDU? POTWIERDZIĆ PRZEZ NACIŚNIĘCIE NA PRZYCISK R"
Zwolnić przycisk [A].
Przycisk [A] nacisnąć w ciągu 5 sekund, aż w polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawi się nowy termin przeglądu.
Zwolnić przycisk [A].
Wyłączyć zapłon.

po lifcie i stery na kierownicy

[ Dodano: 2008-12-28, 23:04 ]
Witam ponownie pomoc techniczna http://rapidshare.com/files/177659015/I ... r.rar.html
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości