Błędy odczytane z ASB (powodują wywalenie ABS + BAS + ESP)

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
ertee
Posty: 169
Rejestracja: 18 mar 2008, o 08:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Błędy odczytane z ASB (powodują wywalenie ABS + BAS + ESP)

Post autor: ertee »

Pytałem już w innym poście ale nie było odzewu a więc zakładam nowy wątek.

Mam taki problem, że co kilkanaście kilometrów wywala mi błędy ABS + BAS + ESP co jest spowodowane błędami które każdorazowo pojawiają sie w ASB (w silniku brak błędów):

- P2600 Napięcie na zacisku 87 - poniżej wymaganego
- P2404
- P2602 Napięcie zasilania zaworów

I jeszcze garść informacji:
- wtyczka (przejściówka) w skrzyni (oryginał ASO) wymieniona 1,5 roku temu
- płyta elektryczna (oryginał ASO) wymieniona 1,5 roku temu
- olej z filtrem wymieniony 1,5 roku temu
- przełącznik zespolony pod pedałem hamulca (czujnik stopu) wymieniony 2 miesiące temu (oryginał ASO)
- akumulator 2-letni, działa bez zarzutu, trzyma prąd
- w momencie wystąpienia błędów nie ma spadku napięcia ładowania przez alternator (monitorowane na panelu climatronica), cały czas ładuje równo

Podejrzenia wg mnie:
- wiązka przewodów idąca do skrzyni
- zimne luty w komputerze
Ostatnio zmieniony 2 cze 2011, o 00:08 przez ertee, łącznie zmieniany 2 razy.
S210 Avantgarde 320 CDI '99/'00
VIN: WDB2102261B039720
Awatar użytkownika
niejakub
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 18 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Sandnes Nor

Post autor: niejakub »

Witaj, ja miałem taki objaw z kontrolkami jak padł czujnik stopu. Wymiana i po sprawie - co u Ciebie padło i czy asb ma z tym coś to nie wiem. Pzdr
S124 200 D ASB '91 ex
S210 320 CDI '01 ex
w123 220D '76 ex
w123 300D '77 ex
lubię ZIPPO

Oo\=|=/oO
lagu
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2009, o 13:35
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: lagu »

siemka, miałem to samo, też abs + bas + esp, po sprawdzeniu w SD miałem błedy w silniku, skrzyni i trakcji, po dogłębnym sprawdzeniu okazało się że w tylnej lampie płytka pod żarówką stopu odkleiła się i nie stykało do żarówki, nie działał stop i robiło takie zamieszanie. Pzdr
Awatar użytkownika
ertee
Posty: 169
Rejestracja: 18 mar 2008, o 08:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: ertee »

lagu pisze:siemka, miałem to samo, też abs + bas + esp, po sprawdzeniu w SD miałem błedy w silniku, skrzyni i trakcji, po dogłębnym sprawdzeniu okazało się że w tylnej lampie płytka pod żarówką stopu odkleiła się i nie stykało do żarówki, nie działał stop i robiło takie zamieszanie. Pzdr
Ale pytanie czy błędy abs/bas/esp wywalało Ci w momencie hamowania czyli wtedy gdy powinna świecić żarówka od stopu czy też w dowolnym momencie? Bo u mnie dzieje się to w trakcie jazdy czyli nie hamuje, nie przyspieszam, w ogóle nic nie robię tylko jadę ze stałą prędkością.
S210 Avantgarde 320 CDI '99/'00
VIN: WDB2102261B039720
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości