e320 4MATIC

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

pietia1908
Posty: 81
Rejestracja: 2 sty 2009, o 13:58
Lokalizacja: łódz

e320 4MATIC

Post autor: pietia1908 »

Witam jest do kupienia W210 E320 w benzynie 2000r tylko że to ma napęd na cztery koła przejechane ma 300 tys km i trzeba by było w sadzic w niego lpg. Za nie całe 20tys pytanie warto czy nie.POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 22 lip 2010, o 19:55 przez pietia1908, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FiLiP_SoPoT
Posty: 183
Rejestracja: 20 lip 2010, o 08:28
Lokalizacja: tak zaje...ało ??
Kontakt:

Post autor: FiLiP_SoPoT »

sam szukałem teraz w210 i znalazłem benzynke ale sam niewiem czy bym sie pakował w 4x4.. to jak ci padnie napęd to są duuuze koszta.. :roll:
E 430 TaXi :D
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

na taxi to ma byc auto czy cywil ?
Bo jak cywil a masz takie checi i jestes napalony na 4 matic to czemu nie ;-) Jakby to miało zarobkowo jezdzic to bym nie brał
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Awatar użytkownika
pawel85
Posty: 966
Rejestracja: 16 maja 2008, o 14:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: pawel85 »

Ciemny granat/fiolet z wentylowaną skórą?
Było - W210 2.2 CDI, 3.2 CDI, 2.7 CDI, 4.3, 3.2 4Matic
Jest - W211 4.0 CDI by Carlsson
W210 4.3 4Matic
mayday2007
Posty: 198
Rejestracja: 16 cze 2010, o 08:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mayday2007 »

320 i do tego 4x4 piękna sprawa ale z FiLiPem bym się zgodził,że drugą stroną tego medalu są duże koszta związane z częściami trudno dostępne i drogie bo ciężko o zamienniki ale jak koszta Cie nie przerażają to polecam takie autko tylko jeszcze pod warunkiem,że w dobrym stanie.Masz jakieś fotki może?

Aha i w sumie podoba mi się ten przebieg,bardzo realny 300 tyś i 2000 r.Prawie pewne,że nie kręcony i nie od handlarza bo inaczej by było przecież ledwo 120 tyś.
Mogłem kupić samochód ale kupiłem mercedesa...
W210 e320 95 r. R6 (m104)
VIN: WDB2100551A043171
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Hm...jezdze S210 4matic (silnik 2.8) wiec chyba moge troche powiedziec.

Jesli chodzi o nietypowe czesci to sprawa glownie zwiazana jest z przednim zawieszeniem. Jest calkowicie inne. Wszystko jest inne (lacznie z oslonami i dywanikiem dla pasazera). Nowe czesci w ASO - wiadomo - drogie. Ciezko znalezc uzywki, ale sie da (robilem z przodu wahacze, gorny i dolny i udalo sie zdobyc). Robiłem też amortyzatory z przodu. Miałem do wyboru kupić w ASO albo zamiennki, które były 10zł tańsze :-) Zamiennik tak naprawde to było to samo co ASO chciało mi sprzedać (Bilnstein). Tyle, że w ASO bym musiał czekać na nie 1-2 tyogdnie wieć wziąłem "zamiennik".

Samochód mam koło 2 lat. Ogolnie to psuły mi się te same rzeczy co w zwykłych okularach i mam nadzieję, że tak zostanie bo podejrzewam, że naprawa napędu jest zbyt droga w stosunku do wartości samochodu.

Jesli chodzi o naprawy to czasem za 4matica biora wiecej bo jest wiecej roboty (regeneracja magla tak ze 200-300zł drożej niż normalnie, wyjęcie skrzynii biegów podobnie).

Silnik, skrzynia (dolozona jest tylko skrzynka rozdzielcza) i tylne zawieszenie jest takie samo jak w S210 bez 4x4.

Ogolnie przy zakupie warto dobrze sprawdzic skrzynie, bo przy 4x4 mocniej dostaje. No i sprawdzic na kompie czy 4matic nie zglasza problemow lub czy jakis pomyslowy dobromir nie wyjal zarowki z deski rozdzilczej (jak sie swieci zolty trojkat na desce to jest wysoce prawdopodobne ze naped cos boli).

Jezdzi sie tym fajnie. Ale trzeba uwazac bo po sliskich nawierzchniach idzie ladnie. Gorzej z hamowaniem :)
pietia1908
Posty: 81
Rejestracja: 2 sty 2009, o 13:58
Lokalizacja: łódz

Post autor: pietia1908 »

Dzieki koledzy tak też myslałem że z tym napedem 4x4 to lipny pomysł POZDRAWIAM :)
aremad
Posty: 57
Rejestracja: 10 lut 2011, o 22:11
Lokalizacja: jasło

Post autor: aremad »

Witam, chciałbym odświeżyć trochę temat, ja również planuje zakup e320 4matic, i szukam trochę informacji na temat tego samochodu, wiem, że ma inne zawieszenie z przodu i domyślam się, że jest ono droższe. Zastanawiam się, jednak o ile droższe jest to zawieszenie, jaki rząd wartości można przyjąć w stosunku do modelu z tradycyjnym napędem.

Mój dylemat odnosi się również do awaryjności/ wytrzymałości zarówno przedniego zawieszenia jak i samego napędu 4matic. Mam możliwość zakupu e320 benz 4matic z 2000/2001 z przebiegiem 320 tys, przebieg jest raczej oryginalny, zrobiony na trasach. Czy zakup takiego samochodu jest już obarczony dużym ryzykiem awarii?
aremad
krasul
Posty: 87
Rejestracja: 16 gru 2010, o 22:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krasul »

Kazdy zakup uzywanego auta, zwlaszcza kilku czy kilkunato letniego, ja akurat na moim sie nie sprzylem bo kupilem od naszego forumowicza i moi zdaniem wlasnie o to chodzi, zeby trafic na sprzedawce, ktory zna auto i nie chce Cie orznac i szczerze podejdzie do tematu.
Sam naped poprostu bajka choc trzeba sie przestawic zwlaszcza na sliskim z zakrecie, ale jazda jest bajeczna, zadnym autem tak nie udalo mi sie wchodzic w zakrety i miec taka przyczepnosc, bajkowo-naprawde!
Co do czesci, ja nie robilem nic pzy zawieszeniu, robil do moj poprzednik Klosiak, wlasnie z tego forum i jego najlepiej sie zapytac.
Jak masz mozliwosc naprawde zaufanego egzemplarza to nawet sie nie zastanwaiaj ze to jest 4matic.
Awatar użytkownika
elektrik
Posty: 27
Rejestracja: 22 lut 2008, o 23:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: elektrik »

Krasul, czy możesz się przybliżyć trochę szczegółów na temat zużycia paliwa?
Domyślam się że w zimie nie masz problemów z ruszaniem.
Przymierzam się do kombiaka E280 4x4 powiedz szczerze czy gdybyś jeszcze raz mógł podjąć decyzję to czy kupowałbyś 4x4 ? Podaj jakieś namiary chciałbym porozmawiać w tym temacie.
Pozdrowienia
Elektrik

MB W210 E200 '95 Elegance + LPG
Obrazek

MB W169 A170 2005
maclaw
Posty: 312
Rejestracja: 9 sie 2011, o 09:43
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: maclaw »

Witajcie!!

Też przymierzam się do zakupu W210 4matic, tylko E320...

na co zwrócić uwagę przy tym napędzie??

jakie koszta tych części, które się różnią - przednie zawieszenie... mój ma 156tyś - raczej realne, ale potwierdzę we wtorek w ASO, bo tam był serwisowany, a ostatnie 3 lata więcej stał niż jeździł, bo obecny właściciel miał zawał a obecnie nie stać go na taki samochód... rocznik 1998...
cerbera
Posty: 142
Rejestracja: 11 lip 2011, o 07:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cerbera »

Witam ja tez chce kupić dla żony 4 matic ale nic nei wiem w jakich wersjach wychodził i na co mam uważać oraz jakie sa jego zalety.Moja pani zawsze jezdziła subaru ale w nim zero komfortu jest....Prosze o jakieś info i rady a może ktoś ma na sprzedaż?? :-P
w204 250c ;-)
ex-S210 300TD Avangarde
WDB2102251A673146
A8L 4.2 Złotowłosa
+subaru wrxmy04-sprzedane
subaru legacy disel -sprzedane
evo X zabawka-sprzedane
www.chimerabulls.pl
www.cerrotorre24.pl
Awatar użytkownika
Maciek_rbk
Posty: 206
Rejestracja: 2 mar 2011, o 00:45
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Maciek_rbk »

cerbera, Uważać to masz na hamowanie zimą, bo hamuje jak 2wd :) Podepnij pod komputer, zdiagnozuj napęd, kupuj i ciesz się z bezproblemowej jazdy zimą. Subaru w dalszym ciągu pozostaje jednym z liderów napędu na cztery koła więc niekoniecznie zmiana sensowna. Nie przesadzajcie znów z tymi kosztami, czy bezpieczeństwo da się wycenić?
Land Rover Discovery 3 2.7 TDV6 HSE
SALLAAA145A305257
EX: Mercedes-Benz Ml320 W163
WDC1631541A143987
Next: Gelandewagen G63 Aufrecht Melcher Großaspach (jak dobrze pójdzie).
http://www.omega-system.net.pl
krasul
Posty: 87
Rejestracja: 16 gru 2010, o 22:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krasul »

Jak najbardziej polecam i jeszcze raz bym kupil...ale z wiekszym silnikiem.
Jazda po zakretach, w zimie..naprawde cos niesamowitego i to nie jest sama kwestia 4x4 ale ESP, ASR i ETC.
Do jednego sie trzeba przyzwyczaic, trzeba trzymac albo dodac gazu w zakrecie i auto sie w niego wkleja, robilem testy na pieknym ketym asfalcie, moze porwnanie smieszne ale...
Reanult Megane kombii i lecial 4 kolami bokiem przy 140, Mercedesem te same zakretasy 165km/h i nie wyrzucalo mnie z zakretu, fakt ze opony mam teraz lekko mowiac nadwymiarowe, ale dla wsztskich je polecam na lato:
GoodYear Eagle F1 245/45/17
I dokaldnie, ja tez kupilem go z mysla o mojej zonie.
Awatar użytkownika
maciekolo
Posty: 311
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:51
Lokalizacja: Radom

Post autor: maciekolo »

Reanult Megane kombii i lecial 4 kolami bokiem przy 140, Mercedesem te same zakretasy 165km/h i nie wyrzucalo mnie z zakretu
Mądra głowa...
-Tato czy ten samochod jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości