display defekt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

lukasz_f
VIP
Posty: 81
Rejestracja: 3 lip 2008, o 18:10
Lokalizacja: poznan

display defekt

Post autor: lukasz_f »

Czesc. Wczoraj mialem takie cos.
Odpalalem auto 3,2 v6 i zapalily mi sie kontrolki od hamulcow ABS BAS i od recznego. Na wyswietlaczu pokazal mi sie napis display defekt. ASB nie przelaczalo biegow i wspomaganie przestalo dzialac (mam to dodatkowe elektryczne wpomaganie kierownicy). Po zjechaniu na pobocze wylaczeniu auta i wlaczenie go ponownie, problem zniknal. Moje pytanie to, czy moze to byc spowodowane slabym akumulatorem?
Zapomnialem dodac ze na postoju zostawilem na 3min wlaczony ogrzewany fotel.
od duzej pojemnosci jest lepsza, jeszcze wieksza pojemnosc
WDB2100651A507340
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

sprawdz czy masa jest na silniku, sprawdz styki modulow w skrzynce z komputerem oraz dla pewnosci czujnik stopu pod pedalem hamulca.

pozdr.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

fabek pisze: sprawdz czy masa jest na silniku,
Jak by nie było masy na silniku to by rozrusznik nie kręcił (lub kręcił słabo)
fabek pisze:sprawdz styki modulow w skrzynce z komputerem
W której skrzynce i z którym komputerem?
Komputerów jest kilkanaście, a "skrzynek" też jest kilka...
fabek pisze:oraz dla pewnosci czujnik stopu pod pedalem hamulca.
Przy uszkodzeniu tego czujnika najczęściej wyłącza się trakcja - nie ma to jednak zazwyczaj bezpośredniego wpływu na pozostałe wspomniane układy.
Z moich obserwacji wynika, że napis "Display defect" pojawia się przy okazji zakłóceń w komunikacji na linii CAN pomiędzy poszczególnymi komputerami. Na to również wskazują pozostałe objawy.
lukasz_f
VIP
Posty: 81
Rejestracja: 3 lip 2008, o 18:10
Lokalizacja: poznan

Post autor: lukasz_f »

aledzieje sie tak kiedy np zostawie na chwile na lampach i z wlaczonymi podgrzewaczami foteli.
Jak odpalam auto a potem wlaczam grzanie foteli to jest ok. Sprawdze jeszcze jakie jest ladowanie na aku i moze to mi cos powie. Martwi mnie to, ze asb nie przelaczala biegow????? (jaK narazie jest ok, tylko co jak to nie jest od aku????)
od duzej pojemnosci jest lepsza, jeszcze wieksza pojemnosc
WDB2100651A507340
taxinr1
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 20:55
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: taxinr1 »

U mnie (s210 290 td)występowały podobne objawy...najpierw komunikat display defekt,później błedy abs,ets,prędkościomierz zdechł,wycieraczki.auto stanęło po ok 100km jazdy.okazało się że przy alternatorze skończyły się szczotki.tak więc proponuje najpierw tam sprawdzić
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości