pomocy ..awaryjne ładowanie akumulatora

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

seal68
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2011, o 22:09
Lokalizacja: Sandomierz

pomocy ..awaryjne ładowanie akumulatora

Post autor: seal68 »

witam...post w imieniu mojej siostry ::)..jeździ E270 CDI ,Wyjechała w delegację i zostawiła samochód na 3 tygodnie, przez ten czas akumulator padł totalnie.Tu zaczynają się problemy...kilka miesięcy temu ktoś wyłamał zamek w bagażniku, nie wymieniała ponieważ pozostało elektryczne otwieranie klapy guzikiem z kabiny...teraz lipa, bez prądu nie można dostać się do bagażnika,a tym samym podłączyć akumulatora do prostownika...słyszałem że pod maską znajdę jakiś port do podpięcia prostownika...dziś szukałem z latarką ,ale nic takiego nie zauważyłem...może ktoś mi podpowie gdzie tego szukać..
Awatar użytkownika
redaktorbs
Posty: 644
Rejestracja: 8 gru 2010, o 01:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: redaktorbs »

Obrazek
Adam
E270CDI Podwyższony Avantgarde
z działającym prawie wszystkim w środku!
Dostosowany do sterowania ręcznego
WDB2102161B284158
Obrazek
http://www.akceslab.pl
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Do mnie mają "ale", że 1/3 przeróbki dokumentów nie utrzymuję (prawa autorskie), a tu takie
fotokopie.
Kolego "kliencie" (ostrożnie) z takimi dokumentami.Podobno Unia "wsadza" na 2.Chyba nie chcesz w Polsce być (pierwszy).Trzeba nad dokumentem "popracować"
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
herianm
Doradca
Posty: 2863
Rejestracja: 24 gru 2010, o 00:53
Lokalizacja: oberschlesien

Post autor: herianm »

noc pisze:Do mnie mają "ale", że 1/3 przeróbki dokumentów nie utrzymuję (prawa autorskie), a tu takie
fotokopie.
Kolego "kliencie" (ostrożnie) z takimi dokumentami.Podobno Unia "wsadza" na 2.Chyba nie chcesz w Polsce być (pierwszy).Trzeba nad dokumentem "popracować"
Ale to jest wycinek z instrukcji obsługi który można użytkować i jest przy każdym samochodzie z danego modelu. Dodatkowo nie jest to udostępniane szkodząc właścicielowi oraz nie przynosi to żadnego dochodu ani bonusów materialnych osobie udostępniającej.
W210 E300TD 98r sedan avantgarde
WDB2100251A772784
Obrazek
seal68
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2011, o 22:09
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: seal68 »

redaktorbs pisze:Obrazek
cholera..jakoś mi się nie zgadza to co widziałem pod maską z tą fotką...w tym miejscu jest jakaś skrzynka (chyba z przekaźnikami) zamykana na dwie zasuwki z symbolami kłódek ...wychodzą z niej dwie wiązki przewodów,ale nie widziałem tej klapki z symbolem +...może to inny rocznik...samochód siostry to chyba 2004 r...niemniej dzięki za pomoc...może w świetle dziennym coś znajdę...tymczasem siora "zajmie" moja furkę :(
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

herianm pisze:
noc pisze:Do mnie mają "ale", że 1/3 przeróbki dokumentów nie utrzymuję (prawa autorskie), a tu takie
fotokopie.
Kolego "kliencie" (ostrożnie) z takimi dokumentami.Podobno Unia "wsadza" na 2.Chyba nie chcesz w Polsce być (pierwszy).Trzeba nad dokumentem "popracować"
Ale to jest wycinek z instrukcji obsługi który można użytkować i jest przy każdym samochodzie z danego modelu. Dodatkowo nie jest to udostępniane szkodząc właścicielowi oraz nie przynosi to żadnego dochodu ani bonusów materialnych osobie udostępniającej.
Tłumaczę (w miarę znajomości niemieckiego) Ten dokument nie może być powielany w całości i we fragmentach.Jego zawartość stanowi własność f-my DB.Wszelkie odnoszenie się do treści w nim zawartej, kopiowanie itd. jest objęte dyrektywami UE i ochroną praw autorskich.F-ma MB każdy przypadek złamania w/w przepisów będzie (nieprzetłumaczalne dla mnie) egzekwować.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
herianm
Doradca
Posty: 2863
Rejestracja: 24 gru 2010, o 00:53
Lokalizacja: oberschlesien

Post autor: herianm »

Wydaje mi się, że za coś takiego nie będą nawet chcieli kogoś karać. Bardziej to jest ochrona przed innymi firmami z branży motoryzacyjnej.
W210 E300TD 98r sedan avantgarde
WDB2100251A772784
Obrazek
seal68
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2011, o 22:09
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: seal68 »

noc pisze:
herianm pisze:
noc pisze:Do mnie mają "ale", że 1/3 przeróbki dokumentów nie utrzymuję (prawa autorskie), a tu takie
fotokopie.
Kolego "kliencie" (ostrożnie) z takimi dokumentami.Podobno Unia "wsadza" na 2.Chyba nie chcesz w Polsce być (pierwszy).Trzeba nad dokumentem "popracować"
Ale to jest wycinek z instrukcji obsługi który można użytkować i jest przy każdym samochodzie z danego modelu. Dodatkowo nie jest to udostępniane szkodząc właścicielowi oraz nie przynosi to żadnego dochodu ani bonusów materialnych osobie udostępniającej.
Tłumaczę (w miarę znajomości niemieckiego) Ten dokument nie może być powielany w całości i we fragmentach.Jego zawartość stanowi własność f-my DB.Wszelkie odnoszenie się do treści w nim zawartej, kopiowanie itd. jest objęte dyrektywami UE i ochroną praw autorskich.F-ma MB każdy przypadek złamania w/w przepisów będzie (nieprzetłumaczalne dla mnie) egzekwować.
no fajnie :)...ale odbiegamy zasadniczo od tematu mojego wątku... btw myślę że żaden sad nie skazał by nikogo za opublikowanie strony instrukcji samochodu którego jest się właścicielem...mam wrażenie ze te instytucje mają teraz poważniejsze sprawy "na głowie"

pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Awatar użytkownika
marlonn
Posty: 404
Rejestracja: 23 lis 2010, o 02:44
Lokalizacja: Radymno
Kontakt:

Post autor: marlonn »

Kolego elementy których szukasz to "bolce" które wygladają jakby były wymontowane z akumulatora, raczej każdy w210 to ma mozliwie w bliskiej odległosci od tego co pokazane jest na obrazku, dodatkowo proponuję odwiedzić powitalnię, a i tez dobrym smakiem jest "potrójne niecytowanie":)
E220 2,2D 97"Avantgarde Postanowienie na ten rok- wypowiadam się tylko merytorycznie...no chyba że tamat wymaga strzelenia offtopa:)
Awatar użytkownika
herianm
Doradca
Posty: 2863
Rejestracja: 24 gru 2010, o 00:53
Lokalizacja: oberschlesien

Post autor: herianm »

Jeśli to jest w211 to wygląda to tak http://www.limuzyna-mercedes.pl/instruk ... _E_211.pdf strona pliku PDF nr.416, strona w instrukcji numer 420.
W210 E300TD 98r sedan avantgarde
WDB2100251A772784
Obrazek
seal68
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2011, o 22:09
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: seal68 »

marlonn pisze:Kolego elementy których szukasz to "bolce" które wygladają jakby były wymontowane z akumulatora, raczej każdy w210 to ma mozliwie w bliskiej odległosci od tego co pokazane jest na obrazku, dodatkowo proponuję odwiedzić powitalnię, a i tez dobrym smakiem jest "potrójne niecytowanie":)
ok..faktycznie mój błąd :))...za chwilkę poprawię niedopatrzenie...cytowałem potrójnie ponieważ uznałem że moja odpowiedź dotyczy wszystkich trzech wypowiedzi ...ja z troszkę innego forum więc nie znam "tutejszych" zwyczajów :)))... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Paweł_S.
VIP
Posty: 484
Rejestracja: 6 cze 2010, o 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł_S. »

noc pisze:Tłumaczę (w miarę znajomości niemieckiego) Ten dokument nie może być powielany w całości i we fragmentach.Jego zawartość stanowi własność f-my DB.Wszelkie odnoszenie się do treści w nim zawartej, kopiowanie itd. jest objęte dyrektywami UE i ochroną praw autorskich.F-ma MB każdy przypadek złamania w/w przepisów będzie (nieprzetłumaczalne dla mnie) egzekwować.

W polskiej instrukcji też jestcoś takiego: "Bez pisemnej zgody zabrania się , tłumaczenia, kopiowania, wydawania - dotyczy to również fragmentów."
WDB2102061B324666
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
seal68
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2011, o 22:09
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: seal68 »

ok ..ok...dajmy już spokój instrukcji, nie chciałem tu wywoływać dyskusji na temat prawa unijnego :mrgreen: ...kolega chciał dobrze i za to mu bardzo dziękuję :)...a może ktoś kto jeździ Mercedes-Benz E 270 AVANTGARDE 2.7 diesel 2003r.pstryknie fotkę portu + i tu wklei...nie będzie to chyba łamało jakichkolwiek przepisów :))...

pozdrawiam Krzysiek ...
Awatar użytkownika
herianm
Doradca
Posty: 2863
Rejestracja: 24 gru 2010, o 00:53
Lokalizacja: oberschlesien

Post autor: herianm »

Jak 2003r to to jest w211 i podałem ci całą instrukcję + numer strony na której jest opis.
W210 E300TD 98r sedan avantgarde
WDB2100251A772784
Obrazek
seal68
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2011, o 22:09
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: seal68 »

herianm pisze:Jak 2003r to to jest w211 i podałem ci całą instrukcję + numer strony na której jest opis.
o to mi chodziło..:))..dzięki ...pkt dodane :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości