Ogrzewanie tylnej szyby - gdzie szukać usterki?

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

vcx
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2010, o 16:31
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: vcx »

może po prostu Ci się gdzieś kabel przetarł?
Awatar użytkownika
kakadu
Doradca
Posty: 6135
Rejestracja: 23 mar 2010, o 22:01
Lokalizacja: Wlkp/Niemcy NRW

Post autor: kakadu »

Włącznik na konsoli po załączeniu tylnnej szyby pięknie świeci, a po kliknastu minutach gaśnie (przekaźnik czasowy - zapewne sprawny), a tynia szba śpi.
Ma ktoś jakis pomysł, co jeszcze sprawdzić, może gdzieś jest jakiś przekaźnik od ogrzewania tylnej szyby (gdzie?).[/quote]


Przekażnik czasowy poszukaj i go sprawdż czy z niego wychodzi napięcie na szybę.Jeśli wychodzi to sprawdż kable i masę od szyby.
E300TD S210 AVANTGARDE 98
WDB2102251A812339
E280 CDI W211 AVANTGARDE 05/06
WDB2110201A869317

(Oo\=*=/oO)
Awatar użytkownika
elektrik
Posty: 27
Rejestracja: 22 lut 2008, o 23:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: elektrik »

Kolego Allias, zgadzam się z tobą w pełni. Zgodnie z zasadami elektrotechniki poprawnie przytoczyłeś poszczególne funkcje miernika - służą do tego co napisałeś. Napięcie mierzyłem między bezpiecznikiem a masą (-) przy załacząnej szybie oczywiście. Natomiast omomierzem sprawdzałem czy jest przejście na bezpieczniku - połączenie (oczywiście zgodnie z przytoczonymi zasadami uprzednio go wyciągnąłem z gniazda). Czasami zdarzało mi się że bepicznik wygląda na sprawny, a urzdzenie nie działa. Po zmierzeniu omomierzem wychodziło że jest "strzelony".
Dotychczas szyba działała bez zarzutu. W innym aucie szukałbym w przekaźnikach, a w MB nie wiem gdzie one są i ewentualnie który to.

[ Dodano: 2011-01-20, 17:48 ]
Szanowni koledzy, jeszcze raz proszę o pomoc.

Może ktoś z Was wie jednak gdzie znajduje się przekaźnik lub moduł sterowania ogrzwania tylnej szyby. Podpowiedzcie gdzie go szukać.

Jak pisałem wcześniej napięcie na bezpieczniku jest, a do szyby niestety nie dochodzi, natomiast po włączeni guzika na konsoli - dioda świeć sygnalizując włączenie grzania - a szyba zamarznięta.

[ Dodano: 2011-06-19, 13:44 ]
Witam, po wielu miesiącach przez przypadek odkryłem źródło problemu, które poniżej podaję w ramach wymiany doświadczeń.
Po lektrurze forum, zacząłem poszukiwania przy pompce centralnego zamka, już miałem podmieniać na inną gdy okazało się gdy jeden z przewodów (czarny przy 4-pinowej kostce) nie miał właściwego styku w kostce. Po naprawie styku, wszystko wróciło do normy.
Pozdrowienia
Elektrik

MB W210 E200 '95 Elegance + LPG
Obrazek

MB W169 A170 2005
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości