Sprzedać w całości czy na części?

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Właśnie wróciłem z częstochowy. Pokazałem się pod adresem zameldowania właścicielki a tam nikt nie mieszka. Jakaś firma tylko podnajmuje budynek obok. Poszedłem więc popytać sąsiadów. Mówią że dom jest już zamrożony, że przekręty robi wnuczek. Wiem że szuka ich dużo ludzi, urzędnicy, policja a także ludzie z miasta. Młody cwaniaczek wszystko robi na nazwisko Babci a jemu uchodzi na sucho. Pewnie do czasu aż ukraińcy Go do lasu w bagażniku nie wywiozą. Koleś jeżdzi na rajdach jakiś i w częsstochowie jest ponoć nawet znany. Krzysiek Kijas rocznik 87. W googlach trochę wiadomości na jego temat znalazłem także zlokalizowac Go łatwo jednak prawnie nic nie odzyskam od niego także wypadałoby mu tylko kolana poprzestrzelać :evil: Ale pewnie nie warto :-/
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
DirtyHarry
Posty: 708
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DirtyHarry »

Samochód masz piękny(na pierwszy rzut oka).
Koledzy tu sugerowali rejestrację na Ukrainie,a czy nie można by zrobić podobnego manewru na zachodzie europy(tu potrzebny zaufany przyjaciel zameldowany poza granicami naszego kraju) :?:
Fikcyjna umowa sprzedaży auta i rejestracja za granicą,a następnie kolejna umowa kupna i "sprowadzenie" do kraju.
Wiem że w takim wypadku trzeba zapłacić akcyzę,ale jest ona naliczana od kwoty zawartej w umowie.
Mimo że nie jestem obeznany w kwestiach obowiązującego prawa,uważam że gra jest warta "świeczki",bo Twoja dama może zdobić nasze drogi i zdecydowanie się wyróżniać pośród innych "Niemców" klepanych od przysłowiowej siekiery. ;-)
"Gdyby przedni napęd był lepszy,ludzie chodziliby na rękach"
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Nie mam czasu, siły i pieniędzy już na takie manewry. Dosyć kasy straciłem przez auto. Jeśli w ciągu tygodnia nie sprzedam auta w całości to rozbiore je i na części napewno więcej odzyskam.
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
adi
VIP
Posty: 366
Rejestracja: 27 mar 2010, o 15:45
Lokalizacja: Opole

Post autor: adi »

Ja tam kupił bym papiery na jakieś w210 i jeżdził na nich, który teraz z policjantów sprawdza win lub inne nr.? Znam jedno 124 z takim dowodem i śmiga już ładne pare lat. Kilka kontroli drogówki miało i jest ok.
s210 320 CDI 2000 VIN WDB2102261B085461
MB 124 2.0D automat 1994
DOTACJE z UE biznesplany doradztwo w zakresie doboru funduszy.
Prowadzisz działalność masz zamiar inwestować, otworzyć firmę. Zadzwoń dowiesz się więcej
601694452 603528001
jarecki500
Posty: 1700
Rejestracja: 18 sty 2010, o 07:39
Lokalizacja: poznań

Post autor: jarecki500 »

nieoficjalnie też bym tak zrobił :) kupić kwity po jakimś spalonym w210 a dobry blacharz wspawa miejsca numerowe gdzie trzeba i po sprawie :)
albo zaspawa bo "gnił" w tym miejscu :)
Nissan Primera 1,9 dCi
S210 E290 TurboDiesel Elegance
W124 E250D skradziony
W124 230E LPG ex
W201 200E LPG ex
W123 200D ex
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Może macie racje. Można tak przykombinować ale to juz nowemu nabywcy zostawie. Oczywiście oinformuje Go o wszystkim co wiem na temat auta żeby pretensji nie było.
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
Mandrax
Posty: 209
Rejestracja: 20 gru 2009, o 21:56
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Mandrax »

DirtyHarry pisze:Fikcyjna umowa sprzedaży auta i rejestracja za granicą,a następnie kolejna umowa kupna i "sprowadzenie" do kraju.
To akurat teoretycznie sposób, praktycznie jak przyjdzie do wydziału i tak nie zarejestrują i jeszcze więcksze bagno sie zrobi - VIN wyskoczy w WK i będzie "świecił na czerwono" aż miło.... wyjdzie że już istnieje
jarecki500 pisze:nieoficjalnie też bym tak zrobił :) kupić kwity po jakimś spalonym w210 a dobry blacharz wspawa miejsca numerowe gdzie trzeba i po sprawie :)
Panowie czy propagowanie szczepów na forum jest fajne, takie rzeczy na prv, poza tym są inne wyjścia.
Stano pozdrawiam i przemyśl moją propozycję
W140 400SE 91rok
C140 CL500 93rok
W210 E50 AMG 96rok
W210 E50 AMG 96rok
---------------------------------
www.w140.info
---------------------------------
Aviator1981
Posty: 22
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 21:37
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Aviator1981 »

Witam, mała podpowiedź myślę że gra jest warta świeczki. Znajomi którzy sprowadzają samochody bez prawa rejestracji bez problemu rejestrują je w Czechach ponieważ tam wymagana jest tylko fktura lub umowa kupna-sprzedaży.

Generalnie sprawa jest prosta jedziesz do czech z kielc nie masz az tak daleko i rejestrujesz auto (jeżeli chcesz to dowiem się szczegułów) robisz u nich przegląd i wykupujesz ubezpieczenie na rok i sobie śmigasz a wszyscy mogą cię cmoknąć. Jak już ci się znudzi jazda na czeskich blachach to możesz spróbować przerejestrować tylko najpierw upewnij się na 100% że się da to zrobić z tego względu że nr. VIN może figurować w bazie polskiego urzędu komunikacji. No i jeszcze jedno ta pojemność będzie się wiązła z więkrzym podadtkiem w Polsce - kurde niefajnie (no bo później w Polsce będzie jako import).
No ale wtedy zawsze możesz go sprzedać w Czechach.

I tu tak samo rejestracja w dowolnym innym kraju będzie się wiązała z dużymi kosztami przy ponownym zarejestrowaniu w Kraju.


Niestety bez takich kombinacji ciężko będzie coś wymyślić.
[/list]
Jeszcze trochę i będzie ideał.
w210 2.9 TD Avantgarde
Awatar użytkownika
Mandrax
Posty: 209
Rejestracja: 20 gru 2009, o 21:56
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Mandrax »

Aviator1981 pisze: że się da to zrobić z tego względu że nr. VIN może figurować w bazie polskiego urzędu komunikacji
Prosze Was, przecież skoro jest wydany Polski Dowód Rejestracyjny to jak ma Vin NIE figurować w systemie Polskiego wydziału komunikacji??

Co innego auto bez prawa rejestracji z "czystym" Vinem (np. zgubione dokumenty niemieckie), a co innego bez prawa rejestracji z vinem "zgłoszonym" (kradziony, po recyklingu) lub "istniejącym" (zastaw bankowy, leasing, inne)

Druga sprawa skoro auto jest zajęte, jakimś tytułem egzekucyjnym to trzeba się jeszcze zagłębić dlaczego auto jeszcze nie zostało zlicytowane, skoro kolega Stano przedstawił Nam troche szczegółów. Myślę że może dojść do sytuacji że "dziwnym" trafem przez nagłośninie tej sytuacji organ który posiada Prawo zajęcia na tej ruchomości sie zwróci po nią. Takie rzeczy są możliwe i często spotyka to ludzi którzy kupili w dobrej wierze od cwaniaków co chcieli uciec przed swoimi zobowiązaniami.
Istnieje również przesłanka że tytuł egzekucyjny na aucie jest już nie aktualny lecz jak to w Polsce bywa nie zostały dopatrzone obowiązki uwolnienia ruchomości od zajęcia. Dlatego też drążenie może tematu u źródła zajęcia może wywołać 2 reakcje - uwolnienie lub zabezpieczenie.
Z tego co czytam wnioskuję że do auta jest jeszcze umowa pomiędzy właścicielem a Tobą Stano co też miesza, bo nie stwierdzisz czy podpis osoby z dowodu rejestracyjnego jest prawdziwa bo nie byłeś w obecności jej pisania.
Może padłeś ofiarą wałka gdzie niewygodne auto jak już wspominałem zostało wypchnięte aby nie poszło za bezcen do Skarbówki. Nawet pisząc scenariusz może być tak że ten co dokonał wała, (nie możemy inaczej napisać bo sprzedał świadomie z zastawem, bo raczej opcji nie ma że nie wiedział) powiedział że auto pożyczył i ktoś (fikcyjny) mu nie oddaje bo np. wyjechał nim do niemiec. (sprawa zamrożona) Lub w najgorszym wypadku powiedział że mu je ukradli.
Stano kolego nie załamuj się to tylko domniemania lecz pisane życiem.
Pozdrawiam
W140 400SE 91rok
C140 CL500 93rok
W210 E50 AMG 96rok
W210 E50 AMG 96rok
---------------------------------
www.w140.info
---------------------------------
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Auto obecnie nie ma statusu kradzionego tylko zajęte przez komornika z tytułu nieplacenia podatków. Może komornik nie zlicytował auta gdyż jakieś minimalną kwote spłacają?!
Wystarczy że 100zł miesięcznie wplacą i juz nie uchylają sie od płatności czyli nie zlicytuje auta. Ja nie mam naprawde czasu (jestem kierowcą i często w trasie) i pieniędzy już na kombinacje. Postanowiłem sprzedać auto ale poinformować nabywce o wadzie prawnej aby był świadom. Może nabywca będzie chciał pokombinować ale to już mnie dotyczyć nie będzie. Napisałem ten temat aby się poradzić czy w całości sprzedać czy rozebrać i przede wszystkim aby Wam przedstawić że takie sytuacje mają miejsce więc zanim zakupicie auto sprawdzcie je w wydziale komunikacji. Sama policja nie wystarczy jak widać. Pozdrawiam
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Stano, Czy Ty w ogóle sprawdziłeś dokładnie o co chodzi?Jedno wielkie gdybanie.
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

hammond24 pisze:Stano, Czy Ty w ogóle sprawdziłeś dokładnie o co chodzi?Jedno wielkie gdybanie.
No przecież napisałem w poprzednich postach jak cała sytuacja wygląda.
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
Flipper
Posty: 53
Rejestracja: 23 sie 2009, o 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flipper »

Stano. Dowiedz się czy na pewno jest to zastaw czy może wpis o zajęciu. Jeśli zastaw to czy jest to zastaw skarbowy czy sądowy. I wtedy można kombinować dalej.
Jeżeli było by to zajęcie (też dobrze wiedzieć czy przez komornika sądowego czy skarbowego) sprawa jest DUŻO prostsza moim zdaniem. Jeżeli zajęcie takie mało miejsce w 2002 to auto dawno zostało by odebrane od właściciela i sprzedane. Jeśli tak się nie stało to może dług został dawno zapłacony.
Myślę że warto powalczyć bo autko zacne.
Tylko nie chwal się komornikowi że masz auto!!!! Bo może Ci je zabrać gdyby coś było niezakończone. Ale zawsze możesz powiedzieć że jesteś zainteresowany jego kupnem a chcesz sprawdzić wszystko dobrze by uniknąć ew. kłopotów.

Pozdrawiam i powodzenia
Mercedes W210 E200 Avangarde z 1996r.
Suzuki SV650s z 2003r. <= SPRZEDAM
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

To co się dowiedziałem to tylko dlatego ze wujek koleżanki jest burmistrzem i zadzwonił w tej sprawie do urzędu z częstochowy i tam powiedzieli że auto jest zajęciem komorniczym z tytułu niepłacenia podatków. Nikt nie udzielił mi informacji który komornik a sygnatóry akt nie znam żeby dzwonić do wszystkich i pytać czy mają taką sprawde bo dzwoniłem do jednego to powiedział mi że ma 9tys spraw więc konkrety potrzebuje. Wydział komunikacji powiedział że tylko właścicielą mogą udzielić informacji który komornik to trzyma.
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
beniu86
VIP
Posty: 119
Rejestracja: 31 paź 2008, o 21:56
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: beniu86 »

Aviator1981 pisze:Witam, mała podpowiedź myślę że gra jest warta świeczki. Znajomi którzy sprowadzają samochody bez prawa rejestracji bez problemu rejestrują je w Czechach ponieważ tam wymagana jest tylko fktura lub umowa kupna-sprzedaży.

Generalnie sprawa jest prosta jedziesz do czech z kielc nie masz az tak daleko i rejestrujesz auto (jeżeli chcesz to dowiem się szczegułów) robisz u nich przegląd i wykupujesz ubezpieczenie na rok i sobie śmigasz a wszyscy mogą cię cmoknąć. Jak już ci się znudzi jazda na czeskich blachach to możesz spróbować przerejestrować tylko najpierw upewnij się na 100% że się da to zrobić z tego względu że nr. VIN może figurować w bazie polskiego urzędu komunikacji. No i jeszcze jedno ta pojemność będzie się wiązła z więkrzym podadtkiem w Polsce - kurde niefajnie (no bo później w Polsce będzie jako import).
No ale wtedy zawsze możesz go sprzedać w Czechach.

I tu tak samo rejestracja w dowolnym innym kraju będzie się wiązała z dużymi kosztami przy ponownym zarejestrowaniu w Kraju.


Niestety bez takich kombinacji ciężko będzie coś wymyślić.
[/list]

Panowie czy to pewne z tymi Czechami??

Moja kobita jest Czeszka, wiec może ja bym sie skusił na to zacne autko??
w210 E50 AMG 1997" wszystkie czesci dostepne oprocz silnika, skrzyni i ecu.
w210 e55 AMG 1999" dostepne skrzynia, wal, zawieszenie i pare innych czesci. wdb2100742a930872
Mazda Rx-8 2005" RHD

Mercedes w220 320 CDI LIMO WDB2201252A393822
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości