Sprzedać w całości czy na części?

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Sprzedać w całości czy na części?

Post autor: Stano »

Okazało się że moja E50ka ma wade prawną i nie moge jej zarejestrować na siebie. Pozostaje mi na części Ją pogonić. Szkoda bo dobre auto ale wyjścia nie mam. Myślicie że lepiej wyjde na tym jak sam rozbiore i poszczególne części sprzedam czy w całości sprzedać komuś na rozbiórke? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Aviator1981
Posty: 22
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 21:37
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Aviator1981 »

O jaką wadę prawną chodzi? może da się to ominąć trochę się na tym znam ponieważ prowadzę firmę i sprowadzam motocykle czasami auta więc wiem jak te przeprawy z urzędnikami wyglądają.
Jeszcze trochę i będzie ideał.
w210 2.9 TD Avantgarde
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Aviator1981 pisze:O jaką wadę prawną chodzi? może da się to ominąć trochę się na tym znam ponieważ prowadzę firmę i sprowadzam motocykle czasami auta więc wiem jak te przeprawy z urzędnikami wyglądają.
Auto od 2002r jest zastawem komorniczym. Nigdzie nie ma o tym wzmianki dopiero chcąc zarejestrować w urzędzie powiadamiają że nie moge tego zrobić. Próbowałem na różne sposoby załatwić tą sprawe ale radca prawny doradził żebym sprzedał auto jako bez prawa rejestracji. Mam możliwosc zalatwienia papierów o zezłomowaniu pojazdu. Mogę oczywiście odstąpić od umowy kupna sprzedaży ale raczej nie mam szansy na odzyskanie pieniędzy
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
kris_lodz200E
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2009, o 17:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kris_lodz200E »

Stano, ale od 2002r upłynęło 8 lat. Może coś w tej sprawie posunęło się do przodu. Sprawdź w urzędzie skarbowym skąd kupiłeś auto. Sprawa nie jest beznadziejna. Miałem już taki przypadek przy jednym w124 okazało się że dawno było spłacone ale ktoś jakiegoś świstka nie doniusł i zastaw wisiał przez 12lat. Mimo że po roku został spłacony! Napisz więcej co jak i co na to sprzedający. Coś pomogę i doradzę na ile będę mógł. Ja już przez to przeszedłem na szczęście pomyślnie:)
Krzysiek www.mblodz.pl
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Chcialem od wydziału komunikacji wyciągnąć który komornik trzyma tą sprawe. Oczywiście nie chcieli mi udzielić informacji bo tylko właściciel z dowodu może się tego dowiedziec. Mojej koleżanki wujek który jest burmistrzem zadzwonił do urzędu miasta w częstochowie i powiedzieli mu że zostalo zajęte z tytułu niepłacenia podatków i dług nadal wisi. Własciciele prowadzą firme transportowa. Dziwie się ze nie potrafią sciagnąć z nch kasy. No chya że na papierku firma wykazuje straty :-/
Auto jak i firma jest na 80cio letnią kobiete a wszystkim kieruje jej synalek a jego niema nigdzie w dokumentach.
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
Mandrax
Posty: 209
Rejestracja: 20 gru 2009, o 21:56
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Mandrax »

współczuje, jaka cena za cało ść?
W140 400SE 91rok
C140 CL500 93rok
W210 E50 AMG 96rok
W210 E50 AMG 96rok
---------------------------------
www.w140.info
---------------------------------
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Mandrax pisze:współczuje, jaka cena za cało ść?
Poniżej 13tysięcy nie zejde za całość. Biorąc pod uwagę że kosztowało mnie w sumie ponad 30tys. Opony nówki Pirelli PZero 18ki oryginalne. W sumie to auto do jazdy a stoi od 2miesięcy w garażu. W aucie tez jest zamontowana bardzo dobrej jakości instalacja gazowa która tez mozna sprzedac za dobre pieniądze bo jest świeża.
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

zarejestruj na Litwie lub Ukrainie.
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

fabek pisze:zarejestruj na Litwie lub Ukrainie.
Jak jak nie mam tam meldunku i co mi to da?
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
kowal755
Doradca
Posty: 2490
Rejestracja: 16 lut 2010, o 16:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kowal755 »

Stano pisze:
fabek pisze:zarejestruj na Litwie lub Ukrainie.
Jak jak nie mam tam meldunku i co mi to da?
Mi się wydaje, że jak zarejestrujesz ten samochód na siebie np. na Ukrainie, to przerejestrowanie już także na siebie, tyle że w Polsce nie będzie stanowiło problemu.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, o 18:39 przez kowal755, łącznie zmieniany 2 razy.
Mercedes E220 CDI, sedan, 2002r.
beniu86
VIP
Posty: 119
Rejestracja: 31 paź 2008, o 21:56
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: beniu86 »

wrzuc fotki tego twojego autka
w210 E50 AMG 1997" wszystkie czesci dostepne oprocz silnika, skrzyni i ecu.
w210 e55 AMG 1999" dostepne skrzynia, wal, zawieszenie i pare innych czesci. wdb2100742a930872
Mazda Rx-8 2005" RHD

Mercedes w220 320 CDI LIMO WDB2201252A393822
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

Stano pisze:Jak jak nie mam tam meldunku i co mi to da?
meldunek powiedzmy na litwie to jakis problem wiekszy niz urzad komunikacji w polsce?

ps. popraw linki.
Stano
Posty: 75
Rejestracja: 27 mar 2010, o 21:37
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Stano »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
E50 AMG... Hmmm czasem mnie przerasta :-/
Awatar użytkownika
kris_lodz200E
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2009, o 17:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kris_lodz200E »

Stano, z tego co piszesz skoro jest to samochód ktory jest zastawem komorniczym na firmę ze wzgledu na niezapłacone podatki to znaczy że pojazd jest zajety przez urząd Skarbowy. A więc temat identyczny jaki był u mnie. Skoro minęło tyle lat na 90% jestem pewien że dług jest uregulowany bo skarbówka nie odpuszcza, tym bardziej firmom. Kwestia jak pisałem ktoś gdzieś nie dostarczył jakiegoś kwitu i ot cała draka. Wydział komunikacji dopiero dostania kwit jak tamtejszy urząd skarbowy przekaże tamtejszemu wydziałowi komunikacji że z pojazdu zdjęto zabezpieczenie. Jeśli firma nadal funkcjonuje na 90% pojazd jest spłacony. Wymaga to cierpliwości , stalowych nerwów i trochę czasu ale sprawa jest do rozwiązania. Jest jeszcze inny sposób na auto ale to ewentualnie na priv.
Krzysiek www.mblodz.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości