Przebarwienie lampy w skodzie

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: benha »

Wiem, że to nie mercedes jednak wielu z was zna dobrze temat motoryzacji, dlatego zdecydowałem się o to tutaj zapytać. Spotkał się ktoś z was z takimi przebarwieniami w lampach? Auto ma niecałe 5 miesięcy i nie wiem czy walczyć o jakąś naprawę tego. W nocy jest to strasznie mocno widoczne, w dzień prawie w cale. ASO nie za bardzo chce cokolwiek z tym działać, tłumaczy że teraz we wszystkich nowych samochodach tak jest bo mają wentylowane/odpowietrzane lampy. Mi to wygląda na uszkodzenie powstałe w wyniku działania wysokiej temperatury.

Obrazek
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
maskek
Posty: 180
Rejestracja: 22 cze 2014, o 02:31
Lokalizacja: wwa

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: maskek »

To raczej nie wygląda na parę wodną, która faktycznie może w małej ilości pojawiać się w reflektorach. Znika, zmienia się coś z czasem, czy ciągle tak samo wygląda ?
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: rr6 »

Mamy w firmie dużo nowych Skód i w żadnej czegoś takiego nie było. Lampy różne modele.

Jak chcesz sprawdzić czy to para wodna to otwórz zaślepkę, najlepiej wyjmij żarówkę świateł drogowych i włącz mijania na jakiś czas (oczywiście w suchym miejscu, najlepiej garaż lub podczas słonecznej pogody), żeby się lampa nagrzała. Podgrzana wilgoć się częściowo wydostanie otworem żarówki. Wtedy przebarwienia powinny zniknąć lub się znacznie zmniejszyć - o ile to jest wilgoć. Bo wg mnie to jest jakaś reakcja na temperaturę albo nacisk.
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: benha »

Narazie dostałem odpowiedź ze skody, że to w żaden sposób nie wpływa na działanie samego reflektora i nie uznają mi gwarancji. Dzwoniłem do centrali i wysłali mi na email jakiś formularz który mam wypełnić i odesłać, na odpowiedź maja 14dni. Mam trochę wątpliwości co do samego aso bo strasznie mnie odwodzili od zgłaszania tego a jak już ich przemęczyłem na tyle że łaskawie napisali to zgłoszenie, odpowiedź dostałem jakoś po 18 godzinach gdzie wcześniej była informacja że trwa to około 2-5 dni. Nw czy nie chcą mnie zbyć po prostu.

To widać cały czas w tych samych miejscach i nie zmienia się. Nie ma znaczenia czy auto stoi w garażu, na dworze, czy jeździ na dziennych czy mijania. Cały czas tak samo to wygląda. Jedyne co to przez dzień tego tak nie widać bo dużo światła wpada do lampy i to zakrywa ale wystarczy włączyć mijania i zrobić cień na lampie żeby wszystko się ładnie pokazało. Myślę że jeśli byłaby to wina pary wodnej to było by to widać w obu lampach a tutaj tylko jedna ma takie szlaczki i to w dodatku ta od strony kierowcy czyli ta bliżej środka drogi gdzie jest mniej kałuż i innych zanieczyszczeń niz na poboczu.

Idę do garażu upewnić się czy to na pewno nie jest para wodna. Mam nadzieję że po 'przewietrzeniu' lampy to zniknie.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: Piasek »

Reklamuj i tyle.
Awatar użytkownika
kompressor
Posty: 527
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:27
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: kompressor »

Nie wiem jak Wy ale ja tam widzę gościa z filmu "krzyk" w tej masce.:)

Wygląda jak chemiczne albo termiczne nadtopienie, jeśli to było od początku to może kiepski odltrysk w chinach im wyszedł.
S280 4 Matik
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: fabek »

Lampa jest z poliwęglanu i ma być idealnie przejrzysta. Obie takie masz?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: benha »

Tylko jedna to ma, udało mi się złapać gościa z forum skody który miał taki sam problem, na początku to olał ale z czasem się to robiło coraz to większe i jak to zgłosił jak było to już duże, to zmienili mu obie lampy z przodu. Lampy są robione w Czechach albo przynajmniej tam są składane. Porobię dokładniejsze zdjęcia i wyślę zgłoszenie bezpośrednio do centrali skody w poznaniu. Może oni będą chętniejsi do uznania reklamacji tego, jak nie oni to nw gdzie z tym jeszcze uderzyć...
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: Piasek »

Kupić nowe auto za ciężki szmal i się jeszcze z *ujami użerać.
Już dawno stwierdziłem że VW dzisiaj to już tylko szmelcvagen
Awatar użytkownika
kompressor
Posty: 527
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:27
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: kompressor »

Kolego po prostu uderzasz do kiepskiego ASO.
Pisz do importera bo to on jest gwarantem za pośrednictwem ASo, które Ci to auto sprzedało.
Ja miałem lakierowane na gwarancji auto i nikt mi nie robił problemu bo po prostu ASo które mnie obsługiwało było "normalne".
S280 4 Matik
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przebarwienie lampy w skodzie

Post autor: benha »

W takim razie jeszcze spróbuję podbić do innego aso w mieście są 2 i to w dodatku różni właściciele i grupy są to może coś da radę ugrać. Dam znać jak czegoś nowego się dowiem ;)

Byłem w tym drugim aso i powiedzieli mi że jak auto ma niecałe pół roku to przeczekać zimę żeby to wszystko się powiększyło i dopiero atakować na gwarancję, jak będzie duże to nie będzie większego problemu z wylataniem wymiany. Zrobię jak mi powiedział koleś z tego drugiego aso, poczekam aż będzię większe i zajadę do nich
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości