Walka z ubezpieczalnia, pomocy :(

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Gilmaster
Posty: 6
Rejestracja: 1 cze 2017, o 04:45

Walka z ubezpieczalnia, pomocy :(

Post autor: Gilmaster »

Hej, miałem ostatnio wypadek i skasowałem meśka. Szkoda całkowita bo podłóżnica ruszona. Wycena auta 5900 - wrak = 5200. W wycenie jest napisane że silnik ma 2.0 kompresor 136km a to nie prawda ponieważ oryginalnie ma 186km. Ma może ktoś z was dostęp do programów typu eurotax, audison itp ? Wydaje mi się że wycena jest bardzo mocno zaniżona. Co o tym sądzicie ?
*** WDB2100451A640502 *** :/
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka z ubezpieczalnia, pomocy :(

Post autor: rr6 »

Myśle, że wersja mocowa tego silnika będzie miała niewielki wpływ na wartość. Jednak Tobie wycenili wg wolnossącej benzyny 2.0 sądząc po mocy. Możesz się odwołać od wyceny, zawsze można, czasami na odczepnego dodadzą parę złotych.
Niestety, ale polifta z V6 wyceniają całościowo wg eurotax na nie więcej niż 11000zł. Wiec za dużo nie ugrasz.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Walka z ubezpieczalnia, pomocy :(

Post autor: kichcio »

Upomnij sie u nich po prostu, zeby poprawili. Zadzwon, napisz maila.
Kilka stowek dorzuca.

Przy tak starym aucie graniczy z cudem, zebys cos ugral. Praktycznie przy calkowitych konczy sie sadem, ale nie wiem czy Ci sie to oplaca.

Dopilnuj tego, zeby Ci policzyli poprawna wersje silnikowa.
E 220 CDI '01 Elegance
Gilmaster
Posty: 6
Rejestracja: 1 cze 2017, o 04:45

Re: Walka z ubezpieczalnia, pomocy :(

Post autor: Gilmaster »

Powiem wam tak, każda podjęta walka się opłaca. Napisałem odwołanie i dostałem decyzję ... Dopłacili 3700zl za silnik. Lacznie za e klase dostałem już 8900zl. Poszło drugie odwołanie, koszt roboczogodziny lakierniczej (55zl) i nie wypisali mi kompletnego wyposażenia. Status szkody się zmienił z całkowitej na częściową.
*** WDB2100451A640502 *** :/
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Walka z ubezpieczalnia, pomocy :(

Post autor: fabek »

No i prawidłowo, ubezpieczalnie chętnie biorą kasę, ale wypłaty to koszmar, 90% jest zaniżanych.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Walka z ubezpieczalnia, pomocy :(

Post autor: kichcio »

To teraz jak policza Ci roboczogodziny po 100zl, zeby szkoda znow nie stala sie calkowita;)

Wyposazenie tez podniesie wartosc wiec trzeba pilnowac.
E 220 CDI '01 Elegance
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości