Prawo jazdy na motocykl - opłaca się robić?

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

jarkope
Posty: 67
Rejestracja: 4 lut 2013, o 19:23
Lokalizacja: dolnośląkie

Re: Prawo jazdy na motocykl - opłaca się robić?

Post autor: jarkope »

Jasne, że opłaca się, chyba, że zamierzasz kulać się 125-ką wkoło komina. Ale znając życie, wiem, że jazda dwójką wciąga i daje mnóstwo frajdy. A zrobienie kursu jak najbardziej wskazane, tylko poszukaj szkoły z dobrymi instruktorami (chociaż oni mają wykonać program w tak krótkim okresie, że nie ma możliwości aby świeży kursant mógł opanować moto w stopniu dobrym) którzy zgodnie z programem podstawowym nauczą podstaw opanowania motka, a w szczególności hamowania i omijania awaryjnego. Jeżeli kandydat na kat. A jest świeży, to i tak po zdaniu kursu będzie jeszcze długo uczył jazdy dwójką, bo motocykl uczy pokory,a ci którzy jej nie mają kończą z krzyżykami na poboczach. Jeżeli mówimy o pojemnościach i mocach motorów, to faktycznie dzisiejsze mają wręcz bandyckie maniery i naprawdę jazda nimi wymaga dużo zaangażowania. Ja sam pomimo swojej 50-tki na karku zrobiłem dopiero 3 lata temu prawko na motor, bo kiedyś nie było mi potrzebne, a teraz miałem chęć kupić armaturę i kulać się w skórach z siwą brodą po zlotach itp. Kupiłem od razu Vulkana 1700 ccm ważącego 350kg, i muszę powiedzieć, że satysfakcja i radocha jest nie do opisania, polecam jazdę choperem każdemu, kto lubi dudnienie potężnego motoru i czerpanie przyjemności ze spokojnej jazdy, no i godziny spędzone na polerowaniu chromów.
MB E290 1996/ MB E320 2000 WDB 210 282 1X0 402 16 - od 16-02-2013 AVA WDB2102821x040216
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Prawo jazdy na motocykl - opłaca się robić?

Post autor: Piasek »

Zacne bydle :)

Obrazek
Awatar użytkownika
cezar57
Posty: 47
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 07:54
Lokalizacja: kto lubi morze jedzie na Niechorze

Re: Prawo jazdy na motocykl - opłaca się robić?

Post autor: cezar57 »

Czy się opłaca?
1) z roku na rok kurs drożeje, taniej nie będzie
2) zwiększa się skala utrudnień, m.in. dochodzi coraz więcej pytań/testów,
3) w późniejszym czasie będziesz żałował, jeżeli teraz zrezygnujesz z podwyższenia kategorii,

Masz taką chęć, to się nie zastanawiaj, tylko realizuj swoje zamiary, czy też marzenia.
Mercedes W210 E220 CDI kombi automat 2002r. Lift 105KW (142KM)
VIN: WDB2102061X096929
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości