pomysł

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kumpek20
Posty: 157
Rejestracja: 4 lis 2015, o 10:57
Lokalizacja: PL

pomysł

Post autor: kumpek20 »

Cześć! Chciałbym sie poradzić szerszego grona. Co można samemu produkować mając podstawowe narzędzia? Spawarka, piaskarka itp, mam również dostęp do lakierni proszkowej oraz maszyny do nakładania ocynku. Chodzi mi głównie o elementy stalowe. Brakuje mi natchnienia. Ogrodzenia i bramy niestety odpadają. Myślałem nad najazdami ale to raczej nie opłacalne, tak samo o bagażnikach metalowych do aut na hak ale mało kto tego używa, co najwyżej myśliwi. Może jakieś elementy używane w budynkach czy też użytkowe elementy w warsztatach.
WDB2100041A661457
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomysł

Post autor: rr6 »

kumpek20 pisze:Cześć! Chciałbym sie poradzić szerszego grona. Co można samemu produkować mając podstawowe narzędzia? Spawarka, piaskarka itp, mam również dostęp do lakierni proszkowej oraz maszyny do nakładania ocynku. Chodzi mi głównie o elementy stalowe. Brakuje mi natchnienia. Ogrodzenia i bramy niestety odpadają. Myślałem nad najazdami ale to raczej nie opłacalne, tak samo o bagażnikach metalowych do aut na hak ale mało kto tego używa, co najwyżej myśliwi. Może jakieś elementy używane w budynkach czy też użytkowe elementy w warsztatach.
Wszystkiego jest dużo na rynku. A iść po najniższych cenach to szkoda życia i sprzętu.

Szczerze mówiąc jak masz zdolności do obsługi tego to idź w jakieś meble na zamówienie (widziałem kiedyś takie wykonane z nierdzewki) albo inne elementy dekoracyjne czy wykończenia wnętrz. Zawiąż współpracę w firmami projektującymi wnętrza, nietypowe elewacje itp. Tylko robiąc małoseryjne elementy można coś zarobić tak żeby nie tylko się utrzymać ale i odtworzyć zużywający się sprzęt. W masówkę nie ma co iść.

Ewentualnie postaw na usługi które można tym wykonywać (renowacje? remonty?).
Bobby Peru

Re: pomysł

Post autor: Bobby Peru »

Skąd jesteś?
kumpek20
Posty: 157
Rejestracja: 4 lis 2015, o 10:57
Lokalizacja: PL

Re: pomysł

Post autor: kumpek20 »

Nie chce od razu porywać sie z motyką na słońce z racji młodego wieku, więc wolałbym zacząć od prostych rzeczy.
Z puszczy Białowieskiej kolego :)
WDB2100041A661457
malkontent
Posty: 263
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:58
Lokalizacja: Kraków

Re: pomysł

Post autor: malkontent »

Każdy kto remontuje stare auto , boryka się z brakiem prawdziwych fachowców którzy coś naprawdę potrafią . Ja szukam porządnego szkiełkowania , piaskowania i lakierni , proszkowej też . Tu trzeba mieć olej w głowie i dużą praktykę , no ale .....wszystko przed Tobą .
Na pierwsze mam Marek na drugie Lucas
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości