Czy mam poważny problem - straszą mnie komornikiem

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
in_vader
Posty: 74
Rejestracja: 25 lip 2013, o 17:17
Lokalizacja: Trzemeszno

Czy mam poważny problem - straszą mnie komornikiem

Post autor: in_vader »

Kurier przywozi paczkę za pobraniem - kwota coś około 150 zł - nic nie zamawiałem oczywiście więc podejrzewam że to głupi kawał - paczki nie odebrałem.
Teraz przychodzi pismo: PRZED EGZEKUCYJNE WEZWANIE DO ZAPŁATY
Oczywiście straszą mnie komornikiem, doliczyli sobie koszty manipulacyjne + koszty kuriera w dwie strony i wyszło ponad 200 zł
Dzwonię do firmy z której przyszła paczka Pani kieruje mnie pod nr tel. do firmy windykacyjnej do której nie można się dodzwonić - i teraz co tu mam zrobić - olać to czy jak bo skoro nic nie zamawiałem, żadnego podpisu u kuriera nie składałem że nie chce tej paczki oraz czy to jest zgodne z prawem takie straszenie komornikiem?
Fire Brigade Poland

Elegance W210 E200 + LPG
Obrazek
WDB2100351A028579
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Trzeba było kuriera zapytać kto jest nadawcą paczki albo przeczytać tam na liście przewozowym.
Gibon
Posty: 461
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 23:44
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Gibon »

Olać ;)

Nic zamawiales wiec miałeś prawo nie przyjąć :)

z jakiego art KC cię proszą o zapłate takiej sumy ?

Nie jest zgodne . Zgłoś to do UOKiK.
WDB1241251B666480 (2.5 D )
WDB1400321A294222 (3.2 1996r)
www.odszkodowania-wlodarczyk.pl
Awatar użytkownika
in_vader
Posty: 74
Rejestracja: 25 lip 2013, o 17:17
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: in_vader »

tonidriver pisze:Trzeba było kuriera zapytać kto jest nadawcą paczki albo przeczytać tam na liście przewozowym.
Jakaś dziwna firma z gównem na odchudzanie - nr tel. mam i dzwonię do nich, odbiera jakaś baba i kieruje mnie do firmy windykacyjnej do której nie można się dodzwonić

Stąd moje pytanie skoro czegoś nie zamawiam - i nie chce tego to dlaczego mam za to płacić a tym bardziej dlaczego straszą mnie komornikiem - czy to jest zgodne z prawem
Fire Brigade Poland

Elegance W210 E200 + LPG
Obrazek
WDB2100351A028579
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy mam poważny problem - straszą mnie komornikiem

Post autor: yellowstone2012 »

in_vader pisze:Kurier przywozi paczkę za pobraniem - kwota coś około 150 zł - nic nie zamawiałem oczywiście więc podejrzewam że to głupi kawał - paczki nie odebrałem.
Teraz przychodzi pismo: PRZED EGZEKUCYJNE WEZWANIE DO ZAPŁATY
Oczywiście straszą mnie komornikiem, doliczyli sobie koszty manipulacyjne + koszty kuriera w dwie strony i wyszło ponad 200 zł
Dzwonię do firmy z której przyszła paczka Pani kieruje mnie pod nr tel. do firmy windykacyjnej do której nie można się dodzwonić - i teraz co tu mam zrobić - olać to czy jak bo skoro nic nie zamawiałem, żadnego podpisu u kuriera nie składałem że nie chce tej paczki oraz czy to jest zgodne z prawem takie straszenie komornikiem?
Olać to mało powiedziane. Ja bym ich postraszył że będą płacić odszkodowanie za te groźby pod Twoim adresem.
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Żadnych telefonów tylko e-mail lub polecony.I bądź czujny,żeby Cię nie załatwili e-sądem,tz odbieraj polecone.
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Byc moze Polacy nauczyli sie od hamerykanow jak sprzedawac,.
Chocby przyklad nieudolnego spamu na tym forum :/
Tutaj jest to klasyczny trick, ze sprzedawca oferuje "darmowa probke" - placisz tylko za wysylke.
Tylko ze odhaczając zamowienie na darmowa probke, malo kto czyta drobny druk a tam na dole jest dopisane ze pobierajac darmowa probke godzisz sie na reguralne dostawy specyfiku potrzebnego w Twojej kuracji.
Ja bym zazadal przyslania kopii zamowienia wg ktorego wysylka zostala wyslana.
Awatar użytkownika
Paweł_S.
VIP
Posty: 484
Rejestracja: 6 cze 2010, o 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł_S. »

Wyślij pismo z żądaniem zaprzestania bezprawnego nękania Cię i z groźbą zgłoszenia próby wyłudzenia od Ciebie pieniędzy. Pismo oczywiście za potwierdzeniem odbioru.
WDB2102061B324666
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Kajtek1 pisze:Tutaj jest to klasyczny trick, ze sprzedawca oferuje "darmowa probke" - placisz tylko za wysylke.
Tylko ze odhaczając zamowienie na darmowa probke, malo kto czyta drobny druk a tam na dole jest dopisane ze pobierajac darmowa probke godzisz sie na reguralne dostawy specyfiku potrzebnego w Twojej kuracji.
I to jest pierwsze primo - zamawiałeś coś kiedyś ? godziłeś się na darmowe coś od nich ?
Jeżeli tak to może być jak powyżej napisane.
Jeżeli nie - ktos sprzedał Twoje dane i szukają jelenia - olej ich ciepłym z góry i nawet sobie głowy nie zawracaj jakimiś pismami czy telefonami bo to koszty przecież których nikt ci potem nei zwróci. Oni celowo zastraszają bo wiedzą iż to jest skuteczne aby wypchnąć produkt a w tym POpier... kraju każdy odpuści sądowne odszkodowania za nękanie bo to trwa wieki a potem i tak umorzą sprawę za niską szkodliwość społeczną czynu... Ty zmarnujesz jeszcze więcej pieniędzy.
Awatar użytkownika
in_vader
Posty: 74
Rejestracja: 25 lip 2013, o 17:17
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: in_vader »

Poniżej przedstawiam wezwanie do zapłaty
Najlepsze jest to że w necie nie mogę się doszukać czegoś takiego jak MPM Group Limited - jako firmy windykacyjnej - firma krzak ?
Samo wezwanie do zapłaty daje wiele do życzenia
Co wy na to ?
klikamy !!!
Fire Brigade Poland

Elegance W210 E200 + LPG
Obrazek
WDB2100351A028579
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

I jeszcze przyszło zapewne zwykłą pocztą...
Olej to - fikcja.
Żadnych numerów umów, dat, numerów faktur, dowodów sprzedaży itp.
Idź z tym do kibelka i zrób użytek :hyhy:
Awatar użytkownika
in_vader
Posty: 74
Rejestracja: 25 lip 2013, o 17:17
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: in_vader »

Piasek pisze:I jeszcze przyszło zapewne zwykłą pocztą...
Olej to - fikcja.
Żadnych numerów umów, dat, numerów faktur, dowodów sprzedaży itp.
Idź z tym do kibelka i zrób użytek :hyhy:
Zgadza się, a jak się dodzwoniłem na tą infolinię to mnie na koniec rozmowy Pan straszył że zgłasza sprawę do prokuratury - a jak zapytałem na jakiej podstawie będzie wszczęte dochodzenie to mi powiedział że wszystko jest na wezwaniu - hmmmmm...... i ogarnął mnie śmiech
Fire Brigade Poland

Elegance W210 E200 + LPG
Obrazek
WDB2100351A028579
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Niepotrzebnie sobie koszty robiłeś
http://e-biuro.eu/kontakt
teraz rozumiesz ??
Zobacz na adres lokalizacji siedziby...
Zobacz ile tam firm jest zarejestrowanych pod tym adresem - dokładnie w tym lokalu...
30/63
https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bwi ... PkarKYgsAC
Tam nawet przez prawnika nic nie wskórasz bo to firma widmo

Ale mam lepszy pomysł... Wynajmij od nich ta lokalizację na fikcyjną kancelarię prawną in-vader i wspólnicy i wyślij im pozew sądowy
:rotfl:
Awatar użytkownika
in_vader
Posty: 74
Rejestracja: 25 lip 2013, o 17:17
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: in_vader »

Piasek pisze:Niepotrzebnie sobie koszty robiłeś
http://e-biuro.eu/kontakt
teraz rozumiesz ??
Zobacz na adres lokalizacji siedziby...
Zobacz ile tam firm jest zarejestrowanych pod tym adresem - dokładnie w tym lokalu...
30/63
https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bwi ... PkarKYgsAC
Tam nawet przez prawnika nic nie wskórasz bo to firma widmo

Ale mam lepszy pomysł... Wynajmij od nich ta lokalizację na fikcyjną kancelarię prawną in-vader i wspólnicy i wyślij im pozew sądowy
:rotfl:
że się Tobie chciało tego szukać ;) ale dzięki
aż dziw bierze ile tego jest pod jednym adresem - jak dla mnie to mistrzostwo świata jak można ludzi w ch.... robić
Fire Brigade Poland

Elegance W210 E200 + LPG
Obrazek
WDB2100351A028579
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Mistrzostwem świata to jest Plichta i jego Amber Gold...
Jak wydymać ludzi na 850 milionów złotych za co dostanie 8 lat, wyjdzie po 3 (z czego 2 mu zaliczą dotychczasowego aresztu) a kasa wyparowała... dokąd to już tylko państwo Plichta wiedzą... będzie na spokojny żywot na jakiejś prywatnej wyspie w archipelagu Karaibów.
Mistrzostwem świata to było Art-B chociaż jak się okazuje po latach bez pomocy wpływowych wówczas polityków jak sądzony obecnie Gawronik nic by nie zdziałali.
Z Amber Gold będzie to samo tylko sprawa wypłynie za 20 lat... kto był w tym umoczony bo ten kraj to nie USA. Tutaj nie da się zarobić takich pieniędzy w tak krótkim czasie i nie pójść za to siedzieć bez pomocy polityków z pierwszych stron gazet....

A Ci z twojego przypadku to zwykłe leszcze. Takich firm i przypadków jak Twój są w tym kraju tysiące... Niech tylko 10% z adresatów takiej korespondencji wystraszy się i zapłaci. Warto ? Warto...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości