[W124] Hak

Problemy dotyczące pozostałych Mercedesów W211, W124, W220, W140, W202 itd.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

marcin900

[W124] Hak

Post autor: marcin900 »

Witam, kupiłem oryginalny hak do W124 Sedana (oryginał mercedes-odpinany). Czy przed montażem haka należy zdemontować tylny zderzak? Czy muszę nawiercać jakieś dodatkowe otwory w karoserii? Hak kupiłem z belką poprzeczną i dwoma belkami krótkimi, które wchodzą chyba w podłużnice. Jesteście w stanie w skrócie opisać jak zamontować taki hak żeby nie uszkodzić niczego??? z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony 3 cze 2011, o 11:52 przez marcin900, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Zleć montaż odpowiednim ludziom jeśli dbasz o swoje zdrowie i nie chcesz nikogo uszkodzić na drodze.
marcin900

Post autor: marcin900 »

Odpowiednim ludziom? Jak sam nie zrobie to nikomu nie uwierzę. Znam kilku "specjalistów", którzy prowadzą warsztaty samochodowe, jeden z zawodu i praktyki cukiernik, drugi budowlaniec. Kiedyś coś tam naprawiali i postanowili założyć warsztat. Sugerując się postawieniem auta do warsztatu mam się sugerować fachowcami? Niestety jest tak w większości przypadków. A założenia haka to żadna filozofia tym bardziej, że jest to oryginał z mercedesa z demontażu z oryginalnymi śrubami o odpowiedniej wytrzymałości a hak montuje po to aby skuter wodny zaciągnąć nad jezioro 3 km. Jeśli się sugerujecie "fachowcami" a nie zdrowym rozsądkiem i logicznym myśleniem technicznym to życze powodzenia.
filipqc1
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, o 10:14
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: filipqc1 »

marcin900 pisze:A założenia haka to żadna filozofia tym bardziej, że jest to oryginał z mercedesa z demontażu z oryginalnymi śrubami o odpowiedniej wytrzymałości
jak żadna filozofia to zamontuj tak jak w tym z demontazu było założone
Pozdrawiam
W210 Kombi 2,9TD 1998r
W124 Sedan 2,5D 1987r To jest gwiazda
marcin900

Post autor: marcin900 »

Zdemontował ktoś inny. Rusz troche głową. Jakbym sam demontował to bym nie pytał się o montaż tutaj!

ALe już problem rozwiązałem, dzisiaj wieczorem zamontowałem hak i stwierdzam, że to nic trudnego mając oryginalny hak od 124 ze śrubami i wszelkimi elementami. A Ty kolego jeździj sobie do autoryzowanych stacji na wszelkie naprawy i miej przekonanie, że tam są sami "fachowcy":)

pozdrowienia dla mercedesiarzy ale tych z "jajami";)
Awatar użytkownika
boryna
Posty: 25
Rejestracja: 26 maja 2011, o 08:58
Lokalizacja: Langwedel

Post autor: boryna »

Hej. Podepnę się tylko z pytaniem o montaż haka. Mianowicie chciałbym zamontować hak ale nie wiem jaki kupić bo podobno są wersje kombi które maja gniazdo prądowe na podwoziu przygotowane do haka. Moj model to 2000r e200T. Niestety nie mam takiej opcji żeby wjechać na kanał i spojrzeć. Jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowiedz.
MB ´99 (S210) E200T Classic, manual/NIE Diesel
devil_inside
Posty: 860
Rejestracja: 28 lip 2011, o 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: devil_inside »

A przypadkiem nie wszystkie 124 wychodzily z hakami? Jeśli masz wbity w dowód, to kup sobie oryginał na allegro, jest bardzo dyskretny - po zdjeciu główki
sebek210
Posty: 26
Rejestracja: 23 cze 2011, o 17:19
Lokalizacja: Łomża

Post autor: sebek210 »

Haki są do kombi i do limuzyny ale w kombi tak jak w limuzynie gniazdo prądowe jest na belce do której przypinasz główkę haka nigdy nie widziałem gniazda w podwoziu na 100% na belce jest takie chowane ręcznie
Awatar użytkownika
boryna
Posty: 25
Rejestracja: 26 maja 2011, o 08:58
Lokalizacja: Langwedel

Post autor: boryna »

Tak wiem ale podobno gdzieś pod podwoziem jest już plaska kostka fabrycznie przygotowana do podpięcia okablowania do haka. Ale podobno nie wszystkie modele to maja.
MB ´99 (S210) E200T Classic, manual/NIE Diesel
tomi382
Posty: 326
Rejestracja: 14 paź 2011, o 03:43
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: tomi382 »

kupiłem w124 i nie wiem jak wysunąć gniazdo 12V. Hak original. Podpowie ktoś?
WDB2021211A601521
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości