S210 '99 E430 Avantgarde AMG look

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

zysio
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2019, o 18:28

S210 '99 E430 Avantgarde AMG look

Post autor: zysio »

Pod koniec ubiegłego roku stałem się posiadaczem pierwszego okulara. Koniecznie musiało być kombi z automatem. A że mnie jakiś czas wcześniej przewieziono V8 - to tak po cichu poszukiwałem.
Jest to średnio doposażona Avantgarde. Fotel kierowcy i kierownica w prądzie, Comand, xenony, instalacja telefoniczna z Nokią 5110 (sprawna). Brak LPG. Pakiet AMG fabryczny - tak wychodzi z nr VIN. Łącznie z pozycją "shell modification for AMG wheels". Z wyposażenia, którego niestety nie ma, a którego bym potrzebował - ubolewam nad brakiem czujników parkowania oraz elektrycznie składanych lusterek.

Auto wyglądało tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie po zrobieniu zawieszenia nieco wstało.

Blacharsko znośnie, jest kilka miejsc do poprawy, ale dramatu nie ma (ale to się okaże po zrzuceniu fabrycznych warstw zabezpieczających, tam zawsze czai się zło ;) )

Mechanicznie - auto po zakupie miało zaległości serwisowe, ale nie było zadrutowane. Dostało bardzo solidny pakiet startowy u Jacka w serwisie przy Regulskiej. Do tego momentu zrobione zostało, wprawdzie na dwa razy:
- łańcuch i napinacz rozrządu
- uszczelki pod pokrywami zaworów
- wymiana oleju w silniku + filtrów
- wymiana przewodów hamulcowych sztywnych + elastycznych w oplocie + nowy płyn hamulcowy
- wymiana przewodów nivo + nowy płyn nivo
- wymiana chłodnicy cieczy + płukanie układu + nowy płyn
- wymiana wahaczy dolnych
- wymiana amortyzatorów przód + tył
- wymiana sprężyn zawieszenia przód plus tył
- ustawiona geometria.
Pewnie coś jeszcze, o czym nie pamiętam, ale mam na kartkach.
Orzeczono, że motor i skrzynia zdrowe, więc można działać.
Do tego drobnica - naprawa otwierania oparcia kanapy tylnej, wymiana schowka w podłokietniku na taki ze sprawną klapką, wymiana silniczka regulacji zagłówka itp.
Jest kilka pierdół do zrobienia - wymiana tylnych lamp w klapie, cieknie lewy sprysk reflektora i takie tam. Ale generalnie w poważnych kwestiach mechanicznie auto jest wyprowadzone do takiego stanu, że aż miło :)
Przed następną zimą chcę się zabrać za nadwozie. Pierwszy mały krok już zrobiony - bo czekają na montaż sanki silnika, które są wypiaskowane i pomalowane proszkowo.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: S210 '99 E430 Avantgarde AMG look

Post autor: rr6 »

No i bardzo ładne auto. Gratuluje. I trafiło do dobrego serwisu :ok:

PTS możesz dołożyć - w Twoim przypadku kupno drewna z miejscem na wskaźnik powinno być wykonalne, trochę od Avy tego jest.
zysio
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2019, o 18:28

Re: S210 '99 E430 Avantgarde AMG look

Post autor: zysio »

Najpierw ogarnięcie podstaw - potem dodatki.

Bo wiem z doświadczeń z poprzedniego auta, że montaż gadżetów to niekończąca się opowieść. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości