Mercedes Perysa czyli 2.7 CDI na sterydach

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: perys92 »

W ciągu ostatnich 2 tygodni samochód przeszedł kilka zmian :)

1. Zacznę od tego co cieszy mnie najbardziej: :oczami:
Pojechałem do gościa z rozebranym na części W210 anglikiem po wiązke czujnika temperatury powietrza zasysanego.
Wiązke oczywiście kupiłem, ale oprócz tego przywiozłem przepiękną drewnianą kierownicę w dodatku w tym samym kolorze drewna co u mnie i za niewiarygodnie dobrą cenę.

Obrazek


2. Zamontowałem czujniki parkowania. W kolorze listwy więc wyglądają nie najgorzej, beeper schowany pod tylną półką. Całkiem nieźle się sprawują.

Obrazek


3. Zamontowałem też dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagażniku. Mała rzecz a czasami się przydaje.

Obrazek


4. Lekko przepolerowałem reflektory, nie są jeszcze idealne ale wyglądają dużo lepiej niż poprzednio.

Obrazek

Obrazek

a tutaj jeszcze przed polerką a po przetarciu papierami ściernymi:

Obrazek


5. Zmieniłem również tylna lampka na taką z dodatkowym oświetleniem.

Obrazek

Obrazek


6. Przy okazji znalazłem jeszcze starsze zdjęcia mieszka zmiany biegów przed i po obszyciu, więc zobaczcie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 3 gru 2016, o 17:13 przez perys92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebekw208
Posty: 848
Rejestracja: 15 lip 2010, o 19:34
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Sebekw208 »

Trochę niefajnie wyszła ta gałka. Według mnie za gruba skóra, stąd ten uskok przy dekielku.
Mercedes-Benz

W210 E220 CDI Elegance '02
WDB2100061B480925

W124 E200 '95
WDB1240191J071953
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: perys92 »

Nie jest idealnie, ale z pewnością lepiej niż było. Bardzo ciężko dostać taką gałkę używaną a jeśli już to ceny są dość wysokie. Cały problem tkwił w tym, że ten żel (czy cokolwiek to jest) był już mocno rozlany, kilku tapicerów u których byłem na sam widok gałki mówiło mi "do widzenia". Tylko jeden się podjął ale stwierdził: "tylko dlatego, że lubie wyzwania, bo wolałbym tych pieniędzy nie mieć i tej gałki nie widzieć" :rotfl:
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Post autor: Muniek »

Też mam problem z dostaniem takiej gałki do Classica. W przyszłości prawdopodobnie dokonam zakupu nowej, natomiast możesz powiedzieć jak podłączyłeś czujniki? Wpinasz się jakoś pod wsteczny?
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: perys92 »

Tak jest, wpiąłem się w przewody od świateł cofania :)
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: perys92 »

Trochę się nudziłem, więc czas przedstawić kolejne zmiany :)

1. W końcu udało się upolować grill od Avantgarde, moim zdaniem dużo ładniejszy.

2. Zastanawiałem się jak wyglądałyby popularne ostatnio żółte klosze halogenów, a że miałem stare, lekko zużyte szkła to dokupiłem kupiłem folię za parę złotych i poświęciłem godzinkę czasu. Zamontowałem przy okazji i tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek


3. Naprawiłem piksele licznika, a dokładniej wymieniłem taśmy zegara i temperatury.

Obrazek


4. Pomalowałem obrzydliwe i zniszczone pokrętła Comanda. Białe nie pasowały do niczego a nowe bardzo trudno dostać, na pewno wygląda to lepiej niż poprzednio.

Obrazek


5. Wymieniłem kompletnie zniszczoną osłonę (harmonijkę) kolumny kierownicy i od razu zrobiło się ciszej ;)

6. Przy okazji pomyślałem, że mogłoby być jeszcze ciszej :rotfl: narazie czasu i materiału wystarczyło tylko na przednie drzwi, ale na pewno na tym nie koniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


7. Dziś dotarły do mnie nowe słoneczniki, w końcu takie jakich potrzebuje (wcześniej kupowałem 2 razy) a wszystko dzięki koledze re_mik :padam:
Ostatnio zmieniony 3 gru 2016, o 17:21 przez perys92, łącznie zmieniany 1 raz.
mietek851
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2015, o 15:50
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: mietek851 »

Oj kierownica fajna
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: perys92 »

mietek851, dzieki :)

Co do Mercedesa:
Ostatnio większych zmian nie było, ale zeby nie było za kolorowo to tydzień temu na autostradzie przy prędkości 200+ km/h pękł mi waż do intercoolera, wiec trzeba bylo wymienić.

A z przyjemniejszych rzeczy to taka, ze w zeszłym tygodniu dołożona została zmieniarka CD, co mnie bardzo cieszy, bo to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów jak dla mnie :)
mietek851
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2015, o 15:50
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: mietek851 »

A seryjnie gdzie poqinna byc zmieniarka?
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Ja mam przewod drukarkowy do zmieniarki w bagazniku po prawo
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: perys92 »

A nie po lewej? Ja kładłem przewody po lewej stronie aż do bagażnika :)
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Post autor: Muniek »

W210 2001 sedan - zmieniarka w bagażniku po lewo.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

To ciekawe, ze u mnie po prawo.
Ale chyba nie fabryczne, bo nie mam w VIN.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: perys92 »

Jakiś czas już nie pisałem, bo i nie było o czym :)

Obecnie od dłuzszego przerabiam problem podłączenia kamery cofania do Comanda i mam nadzieje, że może kiedyś się uda :rotfl:


Zastanawiałem się również nad problemem ładowania telefonu dla pasażerów podróżujących z tyłu. Chciałem, żeby to wyglądało w miarę elegancko. Nie widziałem, by ktoś robił coś podobnego, więc sami oceńcie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla porównania oryginał :
Obrazek


Kupiłem nowe fotele z podgrzewaniem, niestety jak to bywa z okazyjnymi zakupami w fotelu pasażera nie grzało oparcie, na szczęście udało się samodzielnie naprawić.
Dodatkowo fotel kierowcy pompowany.
U mnie podgrzewania ani pompowania nie było, więc musiałem położyć całą instalację.
Jeszcze nie zamontowane, brakuje mi już tylko ramki do Comanda z otworami na przyciski grzania i pompki centralnego, która obsłuży pompowanie.
Obrazek

Przerwany przewód od podgrzewania:
Obrazek


Okleiłem też zniszczone słupki drzwi folią matową i chociaż mi się podoba to chyba będę musiał kupić nowe, bo błyszczące ładniejsze :)
Obrazek


O i jeszcze taki mały gadżecik: :hyhy:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2017, o 10:32 przez perys92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
namngo
Posty: 318
Rejestracja: 28 maja 2015, o 14:31
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: namngo »

Gadzeciki extra. Ja tez sie powoli wkrecam w drobne usprawnienia. Ja usb i dodatkową zapalniczke planuje na zdejmowanym panelu srodkowego tunelu pod kratkami nawiewu. Na telefony pewnie wygodniej jak u ciebie. Ale na tablet chyba optymalniej na konsoli i nie ma problemu przy otwieraniu drzwi.
WDB2102351A297088 E200 T '96 - Gertruda

EX: było tego troche, w tym gwiazdy 2xW123, W124
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości