Demantaż tapicerki tylnych drzwi

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

autobass
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2009, o 17:32
Lokalizacja: Kraków

Demantaż tapicerki tylnych drzwi

Post autor: autobass »

Witam wszystkich,
widziałem filmik gdzie pokazano demontaż tylnych drzwi bez poduszki powietrznej. W wersji z poduszką jest zaślepka na powierzchni poduszki. Czy mogę ją podważyć bo prawdopodobnie jest to konieczne. Nie chcę spowodować zadziałania poduszki przez nieumiejętne działanie. Jak zachować bhp przy demontażu drzwi z poduszką powietrzną ?

Mam do osadzenia wpadnięty do wewnątrz regulator szyby może wystarczy podważyć umiejętnie plastikowy wkład w tapicerkę mocujący regulator szyby ale czy nie pęknie i obędzie się bez demontażu tapicerki.

Wszystko niby proste ale mam awersję do ładunków wybuchowych.
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

autobass pisze:jest zaślepka na powierzchni poduszki. Czy mogę ją podważyć bo prawdopodobnie jest to konieczne. Nie chcę spowodować zadziałania poduszki przez nieumiejętne działanie. Jak zachować bhp przy demontażu drzwi z poduszką powietrzną ?
Spokojnie można (a nawet należy) tą zaślepkę wyjąć podważając śrubokrętem. Pod nią jest jedynie śruba mocująca obicie drzwi. Nie znam dokładnie modelu w210, więc napiszę, że jeśli w obrębie skośnego uchwytu na drzwiach nie ma żadnych widocznych śrub (także od spodu podłokietnika) to najprawdopodobniej musisz umiejętnie zdjąć wierzchnią część uchwytu, równomiernie podważając na obu końcach i dość mocno pociągając do siebie. nie jest to proste, ale wykonalne.

Po zdjęciu boczka zobaczysz prostokątne, plastikowe pudełko z żółtą ostrzegawczą naklejką. To jest właśnie moduł poduszki i to przy nim nie majstruj ;-)

p.s.
Nie wiem jaki filmik widziałeś...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
autobass
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2009, o 17:32
Lokalizacja: Kraków

odp; demontaż tapicerki

Post autor: autobass »

Filmiki są na YouTube. Śruba jest pod podłokietnikiem oraz koło brzegu drzwi, po ich odkręceniu umiejętnie podważa się klinem całą tapicerkę, na dole drzwi wyjmuję się oprawkę żarówki to z filmiku i pozostaje właśnie zaślepka z info Air Bag na powierzchni. W takim razie podważam ją nie obawiając się niczego, dopiero gdy zobaczę ostrzeżenie na żółtym tle to tego nie będę się tykał.
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Jeśli obicie drzwi wygląda identycznie jak w filmiku, to nad czym się zastanawiać ;-)
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości