Samoczynne włączanie alarmu POMOCY!!!

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

rafkol5
Posty: 50
Rejestracja: 7 lis 2008, o 18:28
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Samoczynne włączanie alarmu POMOCY!!!

Post autor: rafkol5 »

Witam
Mam merca w210 rocznik 98 2.2 cdi sedan.Od jakiegos czasu alarm w mercu włacza sie samoczynnie.Tak mniej więcej po 2 godzinach załacza się i wyje przez jakieś 5 sek.i tak co kilka godzin.Co z nim jest nie tak.Pomóżcie
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: Samoczynne włączanie alarmu POMOCY!!!

Post autor: noc »

rafkol5 pisze:Witam
Mam merca w210 rocznik 98 2.2 cdi sedan.Od jakiegos czasu alarm w mercu włacza sie samoczynnie.Tak mniej więcej po 2 godzinach załacza się i wyje przez jakieś 5 sek.i tak co kilka godzin.Co z nim jest nie tak.Pomóżcie
Zakładam, że to fabryczny alarm z czujnikiem holowania.
Ktoś wypił spirytus z czujnika przechyłu to częsty przypadek.
A tak serio miałem kilka przypadków gdzie spirytus wyparował, a na jego
miejscu pojawiła się wilgoć.Częstość wycia była podobna.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
rafkol5
Posty: 50
Rejestracja: 7 lis 2008, o 18:28
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: rafkol5 »

w tym problem że nie mam czujnika holowania.ale można zobaczyć czy jest ten spirytus ale gdzie go znaleźć? czy jest tam jakiś pojemnik??
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Jeżeli nie masz wyłącznika czujnika holowania to i czujnika nie masz.Więc go nie szukaj.
Spróbuj poszukać błędu w wyłącznikach drzwi i klap.Może także ktoś domontował jakieś
urządzenie.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

Zalecam rozkodowanie VIN-u. Może się coś ciekawego pojawić.
greg300td
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2010, o 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: greg300td »

Witam. Mam podobny problem ze swoim autem w210 300td
tylko ze on posiada fabryczny alarm z czujnikiem holowania i jak zapomnę wyłączyć go z przycisku(tego z hakiem) to na 100% czeka mnie i sasiadów pobudka. Może pan mi pomóc?? z góry dziekuje i pozdrawaim
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Przeczytaj wyżej, prawdopodobnie to będzie odpowiedź, ale pewność dopiero po diagnostyce na Star Diagnosis lub mozolnym prześwietlaniu instalacji.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
greg300td
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2010, o 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: greg300td »

dziękuję bardzo mam dostep do tego programu wiec sprawdzę.
Do tego mam jeszcze inny problem ponoć jest to standard w tych silnikach. Otóż jak odpalam go zimnego to pali od „strzała” po około 3-4 min zaczyna się klepanie jakby inny silnik chodził….. mija przy przekroczeniu1200-1300 obrotów, latem natomiast jak temp przekracza 80 stopni to też się wycisza i chodzi jak zegarek-albo i lepiej. I tak na marginesie to ciężej pali jak jest ciepły. Domyślam się że jest pan specem od mb i proszę o pomoc w razie potrzeby pojawie się w Wawie… zapłon był sprawdzany i GMP 7st. Wg mnie coś może być z EGR-em tylko nie wiem czy na pewno, lub co gorsza.....z łańcuchem ale pewnosci nie mam. Super auto jakby nie blacha i to klepanie. pozdrawiam/Grzesiek
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

pod SD trzeba z tym klepaniem i odczytac wartosci z czujnikow. kiedys byl opisywany na forum podobny przypadek, sprawca byl termistor paliwa ukryty w czujniku gaszenia.
greg300td
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2010, o 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: greg300td »

Dziękuję bardzo wymontowałem wylała się ropa z wtyczki, rozebrałem i zmierzyłem i ma zaniżone wartości wymienię go i na pewno poinformuję czy pomogło. Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-08-26, 20:28 ]
Jeśli chodzi o alarm nie robiłem nic...
wymieniony termistor również nie pomógł gdacze dalej jak kaczka, wymieniony przepływomierz, zawór egr, sterownik egr. nic nie daje rady. Po prostu porażka sprawdzany był w serwisie mercedesa-jeden błąd zaw.egr(jedyne co przychodzi mi do głowy to zabity nagarem kolektor wydechowy. Masakra jakaś.
Ps. najgorsze jest to że w 80% 300td klepią silniki i nic nie można się dowiedzieć. Szkoda że nie mogę skontaktować się z użytkownikiem "noc" Pozdrawiam
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Jestem na urlopie, ale będę wpadał.To klepanie to najczęściej zatkany wydech lub uszkodzenia w pompie wtryskowej.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
dzikusp
Posty: 12
Rejestracja: 5 sie 2010, o 12:53
Lokalizacja: GDA

Post autor: dzikusp »

witam!
Przypadkowo tu trafiłem i może trochę późno odpowiadam, ale się podzielę - miałem podobne objawy. Zaczęło się od tego, że czasami podczas jazdy włączała mi się lampka nad konsolą. Myślałem, że to jakiś sterownik pada, zwarcie, przebicie itp. Potem zaczęła się jazda z alarmem - co rusz mi się włączał i nie zawsze dawał sygnał dźwiękowy przy zamykaniu. Zauważyłem, że jak zamykałem samochód i na zaryglowanych drzwiach lekko pociągnąłem za klamkę od razu alarm wył. Po prostu ten wyłącznik w słupku był na granicy styku i wystarczyło minimalnie drzwi ruszyć i odpalał alarm. Usterkę usunąłem naklejając na drzwi w miejscu włącznika taki krążek który nakleja się na drzwiczkach mebli żeby nie trzaskały i taki sam na czubek włącznika. No i po problemie.

Pozdrawiam
E 270 CDI Kombi 2000r
WDB 2102161B117361
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

Ja mam taki przypadek:

Sam się włącza alarm - najpierw syrena z migaczami, po chwili same migacze atakują. Miałem kiedyś kilka razy taką sytuację. Myślałem jednak, że przeszło po wymianie lewej przedniej krańcówki. Niestety nie...
Z tego, co pamiętam, to zawsze jak włącza się ten alarm, to klapa bagażnika (kombi) jest otwarta! Reszta drzwi zaryglowana.

Mam czujnik odholowania. Może pompka w klapie przepuszcza czy co? Jestem przewrażliwiony, albo chodzi trochę za głośno - słychać powietrze. Miałem też kiedyś luźny zamek klapy (dolny), ale przykręciłem go porządnie. Poratujcie.
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Już temat opisywałem z humorem.Mechanik wychlał spirytus z czujnika holowania. :mrgreen: To najczęstszy przypadek (odparowanie alkoholu).Reszta na SD.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

noc pisze:Mechanik wychlał spirytus z czujnika holowania
Czytałem już to: pisałeś o tym, ale nigdy nie pokazałeś jak to wygląda technicznie :mrgreen:

Na razie i tak to odstawiam, bo zdjąłem tapicerkę klapy (teraz to się dopiero lekko otwiera!) i mam chyba nieszczelność pompki. Jest niby wszystko dobrze, ale pracuje dłużej i głośniej od pompek w drzwiach bocznych. Przy okazji rozbierania tych gratów ruszę silniczek tylnej wycieraczki :-D
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości