Farbowanie podsufitki

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
rywal2000
Posty: 350
Rejestracja: 28 lut 2013, o 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Farbowanie podsufitki

Post autor: rywal2000 »

W programie 101 napraw gość farbował wykładzinę podłogi specjalnym lakierem do materiału, na forum widziałem również w którymś temacie jak ktoś (nie pamiętam już kto) farbował jasną tylną półkę aby pasowała do ciemnego wnętrza, co myślicie o farbowaniu podsufitki i słupków na czarno ?

Taka forma by była najlepsza bo można by również zafarbować słoneczka, jak widziałem czarną podsufitkę i jasne słoneczka to szczerze mówiąc ręce opadają :hyhy:

Spotkał się ktoś z tematem, bądź sam robił takie coś ?
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: perys92 »

To ja farbowałem półkę tylną, w moim temacie jest opisane :)
Ogólnie jesli miałbym to robić to wolałbym podsufitke i słupki zrobic materiałem a ewentualnie słoneczniki zafarbować, chociaż cieżko bedzie uzyskać taki sam kolor :/
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: benha »

A nie było jakiejś wersji z czarnymi słupkami i podsufitką? Ja u siebie mam wszystkie słupki czarne i chyba ten rant gdzie są 'rączki' nad drzwiami a sam dach jest jasny więc może były jakieś wersje z całym dachem w czerni? :>
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
rywal2000
Posty: 350
Rejestracja: 28 lut 2013, o 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: rywal2000 »

Były, ale bardzo rzadko...Kiedyś oglądałem przedlifta avantgarde z czarną podsufitką, słupkami, słoneczkami i wszystkimi plastikami na suficie, wyglądało to bardzo przyjemnie...
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: rr6 »

No cóż, trzeba kupić drugi komplet i spróbować. Ja bym jednak wolał gdzieś to oddać, gdzie farbują tkaniny albo.... obić czarną skórą lub alcantarą (na pewno wyglądało by to lepiej niż najlepsze farbowanie). Małe są szanse, że na tak dużej powierzchni jak podsufitka domowymi sposobami wyjdzie to jednolicie.
Elementy plastikowe przed malowaniem trzeba czymś zagruntować (są specjalne podkłady) bo moje doświadczenie wskazuje, że plastik z którego się wykonane elementy wnętrza w samochodach kiepsko się bez tego maluje.
Awatar użytkownika
rywal2000
Posty: 350
Rejestracja: 28 lut 2013, o 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: rywal2000 »

Nie no skóra na podsufitce wyglądała by słabo, chociaż mam z tyłu głowy plan na zrobienie pikowanych boczków, i tych prostokątów na fotelach i przodów zagłówków, wtedy pikowana by była fajna :D
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: perys92 »

Pomysł fajny, ale niestety to będzie sporo kosztować.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: rr6 »

rywal2000 pisze:Nie no skóra na podsufitce wyglądała by słabo, chociaż mam z tyłu głowy plan na zrobienie pikowanych boczków, i tych prostokątów na fotelach i przodów zagłówków, wtedy pikowana by była fajna :D
No skóra może i tak, ale alcantara już nieźle.
perys92 pisze:Pomysł fajny, ale niestety to będzie sporo kosztować.
Tanio nie będzie, ale za to efekt jaki.

Ciekawe jakby to wyglądało, jasne wnętrze i ciemna góra. Widziałem chyba takie BMW kiedyś (z wykończeniem Individual). Jeszcze drewno w piano black i miodzio :)
Awatar użytkownika
rywal2000
Posty: 350
Rejestracja: 28 lut 2013, o 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Farbowanie podsufitki

Post autor: rywal2000 »

W bmw to wygląda fajnie, ale tam jest połączenie tapicerki jasnej i czarnej, do całego jasnego wnętrza czarna góra raczej nie będzie rewelacją :/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości