Sterowanie przekaźnika świec żarowych 320cdi

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ROBIE320CDI
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:52

Sterowanie przekaźnika świec żarowych 320cdi

Post autor: ROBIE320CDI »

Witam
Potrzebuje pomocy przy ustaleniu w jaki sposób jest sterowany przekaźnik (moduł) zasilania świec żarowych w W210 E320CDI ?
Świece ładnie, równo pobierają po około 14A (wszystkie 6szt.) zmierzyłem amperomierzem, jest zakupiony i zamontowany nowy przekaźnik (moduł) zasilania świec żarowych a przy temperaturze około 2stC i poniżej trzeba kręcić silnik kilkanaście sekund aby zaskoczył (oczywiście tylko rano jak całkiem zimny). Wydaje mi się, że światełko nie przygasa w kabinie a przekaźnik nie wydaje charakterystycznego dźwięku przełączenia.

Może ktoś miał podobny problem.

Słyszałem kilka hipotez - "że czujnik temperatury", że "czujnik ciśnienia paliwa" ale wolę pozyskać opinię doświadczonych specjalistów.

Dodatkowo na pinie małej wtyczki od modułu świec jest dziane napięcie około 7-9V (tak sobie "lata") przy włączeniu stacyjki.
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sterowanie przekaźnika świec żarowych 320cdi

Post autor: yellowstone2012 »

Żeby uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania obowiązuje cię standardowa procedura. Przywitać się w powitalni, przeczytać regulamin i podlecieć na SD.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości