W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiecia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

jalucky@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2015, o 15:04
Lokalizacja: Gdansk

W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiecia.

Post autor: jalucky@wp.pl »

Witam!
Do Mercedesa W210 E230 96r. przelozylem fotele skorzane, kanape z zaglowkami i boczki w drzwiach z pamiecia z modelu poliftowego (chyba wer. avangarda). W moim byly fotele manualne i bez podgrzewania. Niestety fotele sa sterowane w calosci elektrycznie i moge je ustawic tylko na krotko podpiety do akumulatora. Pytanie do znajacych temat, czy da sie a jesli tak to jak w najprostszy sposob podlaczyc te fotele by mozna bylo nimi sterowac. Nie zalezy mi na pamieciach tylko na mozliwosci ustawiania foteli. Z przodu fotela sa wpiete kostki, niestety wiazka jest ucieta. Ewentualnie namiary na elektryka z Gdanska lub okolic ktory moglby te fotele prawidlowo podlaczyc.

Czy jest mozliwosc zeby podlaczyc zasilanie bezposrednio pod fotel i sterowac nim przyciskami w fotelu?

Jestem nowy na forum, witam wszystkich i dziekuje za ewentualne porady.
Tomek95
Posty: 15
Rejestracja: 5 kwie 2015, o 21:08
Lokalizacja: Skłudzewo/Toruń

Post autor: Tomek95 »

Kiedys w w124 przerabialem ten temat i skonczylo się to tak, ze samą tapicerkę przerzucałem na stare manualne fotele. Samo podłączenie grzania foteli jest stosunkowo proste, ale już regulacja to masakra. Elektromechanik mi krzyknął za taką robotę 1200zł :)
lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Post autor: lancer »

to są chyba marne szanse na powodzenie takiej operacji. Tak tylko gdybam jaki konflikt przyniesie szyna CAN i twoja stara instalacja.

Sam mając już auto na CANie i miałem w pomyśle założyć takie fotele to czarno to widziałem.

Poszukałbym jak już fotele z twego rocznika i z wiązką nie uciętą tylko całą (jeśli takie były) może zaoszczędzić tobie problemów
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
jalucky@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2015, o 15:04
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: jalucky@wp.pl »

Wiem ze to moze zabrzmiec smiesznie ale co jesli wstawilbym osobny akumulator (nie podlaczony do instalacji) i podlaczylbym do niego te fotele zeby dac im zasilanie? raz na czas bym naladowal i tyle :)
pytanie tylko czy przycisku w fotelu beda dzialac bez jakiejs wiekszej lutomagii...
Myslalem juz zeby po prostu pociagnac kabel na przelacznikach i przerwaniami sterowac ustawieniami fotela ale troche sie boje takiej samorobki zeby fury nie zjarac. To samochod mojej Narzeczonej specjalnie pojechalem nim do Polski zeby Jej te siedzenia wstawic ale nie spodziewalem sie ze to bedzie taki wielki problem. Naprawde nie ma zadnego elektryka ktory moglby sie podjac podlaczenia tego? Wiem ze jest z tym zabawy ale troche mnie wkurzaja firmy w Gdansku ktore sa obrazone ze maja robic cos ze starszym Mercedesem zadna nawet ceny nie powiedziala a akurat jak bylem w Polsce bylem sklonny wiele zaplacic zeby miec to zrobione - radosc Narzeczonej nie ma ceny :) a na razie to jest wkur...iona ze popsulem fotele "chociaz nowe sa takie sliczne..."
Mercedes W210 E230 Automat 1996r. 600.000km zmiana silnika 2,0l. i 160.000 przebiegu :)
Peugeot 307SW 1,6 HDI 2006r. 121.000km
d1tomas
Posty: 792
Rejestracja: 27 gru 2014, o 21:14
Lokalizacja: Wiązów

Post autor: d1tomas »

Kup fotele elektryczne z przedlifta, najlepiej z wiązką i powinno się dać podłączyć na oryginał, bez kombinacji.
vin WDB2100101A153256
tomi382
Posty: 326
Rejestracja: 14 paź 2011, o 03:43
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: tomi382 »

Nic mu się nie stanie jak puści + na fotele z np zapalniczki i na kablu założy bezpiecznik za kilka zł. Skoro dziala na baterii to z instalacji ( zapalniczki) też pociągnie.
WDB2021211A601521
jalucky@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2015, o 15:04
Lokalizacja: Gdansk

jest moze jakis elektromechanik?

Post autor: jalucky@wp.pl »

Sprawdzilem ze nie ma przyciskow w fotelu sa tylko w boczkach, pytanie brzmi czy mozna je wykorzystac podlaczajac do nich zasilanie (np z zapalniczki samochodowej) albo zasilanie do fotela i stamtad do przyciskow tak zeby sterowac fotelem bez pamieci i z pominieciem modulu komfortu albo pociagnac kable z zasilaniem na przyciski i stamtad bezposrednio kable do fotela tak zeby po nacisnieciu przycisku przeplywal prad i fotele daly sie ustawiac?
Mercedes W210 E230 Automat 1996r. 600.000km zmiana silnika 2,0l. i 160.000 przebiegu :)
Peugeot 307SW 1,6 HDI 2006r. 121.000km
Meniu
Posty: 39
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 22:33
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: jest moze jakis elektromechanik?

Post autor: Meniu »

jalucky@wp.pl pisze:Sprawdzilem ze nie ma przyciskow w fotelu sa tylko w boczkach, pytanie brzmi czy mozna je wykorzystac podlaczajac do nich zasilanie (np z zapalniczki samochodowej) albo zasilanie do fotela i stamtad do przyciskow tak zeby sterowac fotelem bez pamieci i z pominieciem modulu komfortu albo pociagnac kable z zasilaniem na przyciski i stamtad bezposrednio kable do fotela tak zeby po nacisnieciu przycisku przeplywal prad i fotele daly sie ustawiac?
Podbija to pytanie kolegi bo chce zrobić to samo.

Czy sterowanie foteli sprowadza się do podawania plus i minus na silniczki i odwracaniu polaryzacji?

Czy do załączenia podgrzewania wystarczy wstawić przekaźnik i guzikiem?

A pompowanie to załączanie pompki centralnego ma chwile?
W203 Sedan C200 Kompressor automat polift 2004r Avangarde
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: jest moze jakis elektromechanik?

Post autor: rr6 »

Meniu pisze: A pompowanie to załączanie pompki centralnego ma chwile?
Pompowanie wymaga odpowiedniego modelu pompki i zaprogramowania tego w pompce za pomocą SD.
Meniu
Posty: 39
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 22:33
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiec

Post autor: Meniu »

Myślałem, że to pompowanie działa tak, że uruchamia sie pompkę centralnego i ona pompuje fotel a my tymi przełącznikami przy fotelu wybieramy w który fragment fotelu chcemy puścić powietrze. Tylko pytanie jak spuszczać potem ?

A co z resztą, elektroniczne sterowanie i podgrzewanie ?
W203 Sedan C200 Kompressor automat polift 2004r Avangarde
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiec

Post autor: rr6 »

Meniu pisze:Myślałem, że to pompowanie działa tak, że uruchamia sie pompkę centralnego i ona pompuje fotel a my tymi przełącznikami przy fotelu wybieramy w który fragment fotelu chcemy puścić powietrze. Tylko pytanie jak spuszczać potem ?

A co z resztą, elektroniczne sterowanie i podgrzewanie ?
Mniej więcej tak, przyciski przy fotelach to zaworki. Jednak pompka musi mieć wyjście na fotele i mieć to zaprogramowane. Chyba, że tyczy się to tylko polifta.
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiec

Post autor: Muniek »

Ona upuszcza to chyba właśnie gdzieś w okolicach tego panelu do pompowania. Nie da się tego nie słyszeć :)
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Re: W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiec

Post autor: perys92 »

Pompowanie jest dość łatwe do dołożenia. Wystarczy:
-zmienić fotele
-zmienić pompkę centralnego (czasami trzeba ją też zakodować)
-dołożyć zbiorniczek wyrównawczy ciśnienia pod kanapą
-położyć przewody pneumatyczne od fotela do kanapy i zbiorniczka

Do podłączenia podgrzewania natomiast trzeba:
-zmienić fotele
-zmienić drewno w panelu środkowym
-założyć przycisk podgrzewanych foteli (pełni on również funkcje modułu sterującego)
-położyć instalacje od przełącznika do foteli, bezpieczników z przodu, bezpieczników z tyłu i na pewno gdzieś jeszcze.

Jeśli mamy oryginalne wtyczki to nie powinno być z tym większych problemów.
Meniu
Posty: 39
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 22:33
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiec

Post autor: Meniu »

W jaki sposób przycisk jest też modułem sterującym? Co więcej robi oprócz załączenia prądu na grzałki? Czy w fotelu jest wbudowany jakiś termostat?

Czy to podgrzewanie fabrycznie ma też regulację siły grzania czy tylko załączenie na stałe ?
W203 Sedan C200 Kompressor automat polift 2004r Avangarde
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: W210 Wymiana foteli z manualnych na elektryczne z pamiec

Post autor: Muniek »

Podgrzewanie ma dwa biegi. Jest mata grzewcza przez którą płynie prąd i wytwarza ciepło. Przycisk ma za zadanie pewnie puścić różne napięcie(?) na te maty. Tak sobie wyobrażam ten układ.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości