Bicie przy hamowaniu odczuwalne na całym samochodzie

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

geez
Posty: 272
Rejestracja: 27 mar 2012, o 08:41
Lokalizacja: Dęblin

Bicie przy hamowaniu odczuwalne na całym samochodzie

Post autor: geez »

Witojcie!
Mam problem ze swoim Helmutem - mianowicie, gdy hamuje, zwłaszcza z większych prędkości >100km/h, czuje na samochodzie takie, jakby to powiedziała Pani Ewa "łududuDU!" ;)
Myślę sobie - spoko, ma swoje lata, pewnie tarcze powichrowane albo w ogóle ściarchane...ale sprawdziłem tarcze, wcale nie zwichrowane...grubość też miały jeszcze akceptowalną. No ale nic to, poczytałem forum i zrozumiałem, że najlepiej zmienić dla świętego spokoju, żeby nie było wątpliwości. No to zakupiłem zestaw ATE tarcze+klocki, wymieniłem stosując się do wskazówek podanych na forum, ale nie pamiętam loginu kolegi, który zrobił poradnik.
"Łududu" jest trochę mniejsze owszem, ale jest nadal :/
No to myślę sobie - pewnie tylne! I wpadłem na pomysł, że łatwo to sprawdzę na drodze, hamując ręcznym...i tak też zrobiłem, niestetyż...owo zjawisko już miejsca nie miało.
Panowie, co począć? Muszę jeszcze ustawić zbieżność, bo lekko ściąga mnie na prawo - czy zbieżność może tu być winowajczynią?
Dodam, że zjawisko to miało miejsce na dwóch różnych kompletach kół, więc raczej felgi i opony odpadają.
Z góry dziękuję za Wasze wskazówki! A Pani Ewie za to, że mimo iż nieświadomie, to zarazem tak wiernie odwzorowała dolegliwość mojego wozu...
E270 CDI ASB 2001.11
WDB2100161B440332
http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52691
derek
Posty: 36
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 11:46

Re: Bicie przy hamowaniu odczuwalne na całym samochodzie

Post autor: derek »

Kolego jak zmieniłeś przednie tarcze zmien też tylne używając hamulca ręcznego nie działasz na tarcze klockami .Hamulec postojowy to szczęki hamulcowe i namiastka bębna w wewnętrznej części tarczy o ile nie ma bicia jak piszesz to znaczy że tarcze z tyłu masz krzywe co czujesz przy hamowaniu normalnym
geez
Posty: 272
Rejestracja: 27 mar 2012, o 08:41
Lokalizacja: Dęblin

Re: Bicie przy hamowaniu odczuwalne na całym samochodzie

Post autor: geez »

Hmm...no właśnie celowo o tym wspomniałem, bo budziło moje podejrzenia to, że nie widziałem w podobnych wątkach, aby ktoś był równie "cwany" jak ja, żeby próbować sprawdzić tył przy pomocy ręcznego...teraz już wiem, że pomysł ten mijał się celem.
A czy zbieżność nie może mieć na to wpływu?
Jak najbardziej biorę pod uwagę wymianę tarcz z tyłu, ale z drugiej strony, już przednie wymieniłem i nic to nie dało, boję się, że wsadzę kolejne kilka stów, czasu i pracy, a efekt będzie żaden :/
E270 CDI ASB 2001.11
WDB2100161B440332
http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52691
derek
Posty: 36
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 11:46

Re: Bicie przy hamowaniu odczuwalne na całym samochodzie

Post autor: derek »

wymień wymień to jest to jeszcze jedno kup tarcze i klocki z górnej półki raz nie będą wyglądały jak zkorodowane jak by nie hamowały i sie nie pokrzywią a klocki nie popękają bosh
Awatar użytkownika
iparts
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bicie przy hamowaniu odczuwalne na całym samochodzie

Post autor: iparts »

Bardzo prawdopodobne że po wymianie tylnych tarcz powinno ustąpić bicie przy hamowaniu. Polecam zestaw Textara, TRW lub Zimmermann http://www.iparts.pl/auto-czesci/tarcze ... 00032.html. Jeżeli wymiana nie pomoże to trzeba zacząć od wyważenia kół, sprawdzeniu zbieżności, ewentualnie czasami się zdarza że końcówki drążków kierowniczych mają już luz i przy odpowiedniej prędkości wchodzą w drgania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości