Kontrolka 'check engine'

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

jajcek
Posty: 703
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 22:23
Lokalizacja: WWA B7 Praga Polnoc
Kontakt:

Kontrolka 'check engine'

Post autor: jajcek »

kilka miesięcy temu wybrałem sie w trasę , w połowie drogi zaświeciła mi sie kontrolka 'check engine' , wiec zawinąłem i wróciłem do kolegi mechanika. Podłączyliśmy auto pod kompa i wg SD okazało sie , ze jeden katalizator nie domaga. Po skasowaniu błędu, poleciałem w trasę i nic sie nie działo.
Jakis tydzień później , pojechałem na przegląd i diagnosta powiedział , ze oba katy sa ok , mało tego , samochód wg niego i mojego mechaniora jest bardzo 'czysty' .
Dzisiaj podczas jazdy na autostradzie ( ta sama trasa) znowu zapaliła mi sie ta sama kontrolka....
Dopiero jutro zadzwonię do mechaniora i mam nadzieje podłącze pod kompa , wiec będę wiedział co i jak , ale coś czuje , ze to znowu ta sama sytuacja. W miedzy czasie dostałem dwa komunikaty na wyświetlaczu, ze brakuje chłodziwa ( jest i bylo w normie) oraz ABS,ESP i BAS....po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i ponownym przekręceniu komunikaty sie juz nie pojawiły od tamtej pory ( tez kilka miesięcy temu)
Czy jesli oba katy sa ok, tzn emisja jest w normie, czy moze to byc jakieś zwarcie, ewentualnie jakiś czujnik/sonda?
Chyba kat od Lipca nie skończył by sie tak nagle?
Kontrolka zapaliła sie obydwa razy na trasie, przy prędkościach 130-140kmh , nigdy w ruchu miejskim.
Ma ktoś jakąś sugestie?
Moje Oczko
viewtopic.php?t=14827
Calineczka (Ex)
viewtopic.php?t=13899
Xenia (cytryna)
viewtopic.php?t=15403
AX (najlepiej wydane 300 ojro)
viewtopic.php?t=21051
Leszek304
Posty: 1226
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 15:16
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: Leszek304 »

Na dzień dobry zacząłbym od sprawdzenia wiązek idących od katalizatora. Błędu może nie być bo wartości jakieś są ale czy odpowiednie to już magik powinien sprawdzić. Moja rada - dokładnie przejrzeć wszystkie wiązki zanim polecą koszty. Czy auto miało wcześniej gaz lub wymianę kompa??
Jest: W210 kombi, 2.0 benzyna WDB2102351A959463
Był: S-klasa, W220 S320 CDI 2001.
Był: E-klasa, W210, 2.9TD, Avantgarde, sedan.
jajcek
Posty: 703
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 22:23
Lokalizacja: WWA B7 Praga Polnoc
Kontakt:

Post autor: jajcek »

Dzieki za odp.
Wg wszystkich papierów jakie posiadam wymiany kompa nie było, gazu również.
Blad był na SD, wskazywał niedomaganie prawego (chyba) kata, po skasowaniu do dzisiaj sie nie pojawił.
Emisja spalin znacznie poniżej górnej normy.
Moze wilgoć ma jakiś wpływ na elektryke?
i dlaczego pojawia sie to tylko przy autostradowych prędkościach , a nie w ruchu miejskim?

[ Dodano: 2012-11-01, 13:20 ]
Pojechałem dzisiaj na kontrole emisji , dla świętego spokoju i jak poprzednio wszystkie parametry znacznie poniżej dopuszczalnej normy , niestety pod kompa podłącze dopiero sob/niedz.....
Moje Oczko
viewtopic.php?t=14827
Calineczka (Ex)
viewtopic.php?t=13899
Xenia (cytryna)
viewtopic.php?t=15403
AX (najlepiej wydane 300 ojro)
viewtopic.php?t=21051
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości