wymiana sprężarki klimatyzacji cdi 2.2

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mondeo180
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2009, o 15:28
Lokalizacja: Dębno

wymiana sprężarki klimatyzacji cdi 2.2

Post autor: mondeo180 »

witam od niedawna jestem właścicielem mercedesa c klasy z silnikiem cdi220 jest on tez w e klasach dlatego tutaj piszę posta . Jestem zmuszony do zmiany sprężarki klimy czy moze mi ktos w fachowy sposób opisac jak mam ją wymontować tak żebym niepotrzebnie czegoś nie uszkodził.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Witamy kolego.Przy okazji zajrzyj do "przywitalni" i regulaminu.
Jeżeli padła Ci sprężarka klimy, to cały układ jest do płukania, a z tym tematem sobie nie
poradzisz.Aby zdjąć sprężarkę, zdejmij pasek luzując napinacz, później kilka śrub i masz ją
w ręku.Szczegółowy opis jest niemożliwy do odtworzenia przez taką osobę jak ja która obsługuje setki samochodów różnych marek rocznie tylko na płukanie układu.
Przy tej zabawie potrzebujesz 10litrów benzyny ekstrakcyjnej (większość wyląduje na Tobie)
dużą sprężarkę powietrza, dużą butlę azotu technicznego i mnóstwo czasu.Nowy filtr-osuszacz.
W sumie lepiej oddać do warsztatu.U mnie bez części 600zł instalacja jedno-parownikowa.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
mondeo180
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2009, o 15:28
Lokalizacja: Dębno

Post autor: mondeo180 »

witam jednak okazało się że mój poprzedni sprzedawca sie myslił bo po nabiciu azotem w celu sprawdzenia szczelności sprężarka chłodziła tylko przez 24 godziny traci ok 1 atmosferę z układu więc muszę się wybrać na wpuszczenie kontrastu i szukanie wycieku
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości