Wąż pomiędzy silnikiem a dodatkową pompką "rusza się"

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Wąż pomiędzy silnikiem a dodatkową pompką "rusza się"

Post autor: rr6 »

Mam takie pytanie. Z przodu silnika (V6, benzyna) z pompy wody na bloku silnika wychodzi wąski przewód/wąż i idzie w stronę pasażera na nadkole, gdzie przechodzi przez kolejne urządzenie i dalej idzie do kabiny. To kolejne urządzenie to zapewne pompka pomocnicza.
Jak ustawie ogrzewanie na powiedzmy 25 stopni (na max to nie występuje), silnik pracuje na wolnych obrotach, to wąż pomiędzy pompą na silniku, a dodatkową pompką co kilka sekund "pracuje". Tak jakby włączała się pompa i wyłączała - można powiedzieć cały chodzi góra/dół.
Czy to normalne czy mam do naprawy/wymiany tą dodatkową pompkę (nie pracuje stabilnie na przykład) lub coś blokuje przepływ? Ogrzewanie generalnie działa, ale obawiam się żeby nie uszkodziło się coś więcej.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wąż pomiędzy silnikiem a dodatkową pompką "rusza się"

Post autor: tonidriver »

Zaworki blokują przepływ stąd drgania węża.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wąż pomiędzy silnikiem a dodatkową pompką "rusza się"

Post autor: rr6 »

tonidriver pisze:Zaworki blokują przepływ stąd drgania węża.
Ok, ale czy to norma czy objaw uszkodzenia? Ewentualnie którego elementu (zaworki są w dodatkowej pompie?)
Bo jak tak patrze jak to miota tym wężem to na moje pojęcie techniki za długo ten wąż nie wytrzyma.

----

update: udało mi się wrzucić film (chyba) - zobaczcie, widać wyraźnie że co 2-3 sekundy nim "miota"

https://youtu.be/yVhp-aWC-Bw
wilkuE270
Posty: 140
Rejestracja: 5 lis 2014, o 06:34
Lokalizacja: Oslo DKL i PLE

Re: Wąż pomiędzy silnikiem a dodatkową pompką "rusza się"

Post autor: wilkuE270 »

Wszystko masz ok tak ma byC, a ten wąż bije przez tą małą pompke po filtrem powietrza
Jest : S210 E240 2.6 Vin: WDB2102611A959582
Było : S211 E270 cdi WDB2112161A375990
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wąż pomiędzy silnikiem a dodatkową pompką "rusza się"

Post autor: rr6 »

wilkuE270 pisze:Wszystko masz ok tak ma byC, a ten wąż bije przez tą małą pompke po filtrem powietrza
Ok, dziękuje za info, wolałem się upewnić. Mam też potwierdzenie z warsztatu, że tak jest ok.
Bałem się, że pompka siada i przerywa prace.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości