wtyczka pod lewą lampą

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

wtyczka pod lewą lampą

Post autor: snoop-dogg »

Dzisiaj wymieniałem wężyk łączący 2 zbiorniczki od sprysków i pod tym do lamp,poniżej lewej lampy zauważyłem niedopiętą wtyczkę - docisnąłem. No i zaczęły się problemy,wentylator zaczął chodzić na max obrotach zaraz po włączeniu silnika jakby kompletnie ignorując czujnik temperatury. Po odłączeniu wtyczki wszystko wraca do normy. Wtyczka wchodzi do układu klimy jakby. Jakiś czujnik temp. czynnika ? Pojęcia nie mam.

Co to za wtyczka ? Do czego służy ?

Doradźcie co z tym zrobić bo mimo, że teoretycznie wszystko jest ok po odłączeniu to tak raczej być nie powinno.
Dafit558
Posty: 238
Rejestracja: 3 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: Dafit558 »

a w czasie jak się ten wentylator kręcił próbowałeś wyłączyć klimę.
Motocyklisto, patrz do przodu, myśl do przodu, samochody są jeszcze wszędziej

WDB2100651A838902
lukasz1983
Posty: 35
Rejestracja: 7 mar 2013, o 20:16
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: lukasz1983 »

to jest wtyczka czujnika cisnienia klimy w układzie.powinna byc podpieta jesli oczywiscie czujnik sprawny
Dafit558
Posty: 238
Rejestracja: 3 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: Dafit558 »

tylko wydaje mi się, że jeżeli ten czujnik był by nie sprawny to by albo klimy nie włączyło albo by coś rozpierniczyło jak by się wentylator nie załączał.
Motocyklisto, patrz do przodu, myśl do przodu, samochody są jeszcze wszędziej

WDB2100651A838902
snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: snoop-dogg »

panowie na tyle mi starczylo pojecia i sprawdzalem czy klima chodzi,wlaczylem i wylaczylem i wentylator chodzil na maxa.po odpieciu wtyczki wszystko wraca do normy,wentylayor startuje kiedy ma taka potrzebe a klima na odpietej wtyczce dziala rowniez bez zarzutu.czy to ma znaczyc ze czujnik jest walniety?gdzie jest ten czujnik?we wtyczce czy gdzies dalej?
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

jak wszystko gra podczas gdy wtyczka wisi to nie kombinuj i nie generuj kosztów :hyhy:
snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: snoop-dogg »

heh czujnik to chyba nie jakies straszne koszty a skoro jest wtyczka to powinien byc wpiety,chce zrobic tak zeby bylo tak jak ma byc powinno
czesterro
Posty: 252
Rejestracja: 29 cze 2011, o 12:11
Lokalizacja: Katowice

Post autor: czesterro »

snoop-dogg, masz walnięty ten czujnik i dla tego go ktoś odpiął. Czujnik ten ma za zadanie wyłączyć sprężarkę w dwóch przypadkach: jeśli jest za duże ciśnienie, żeby nie rozerwało układu. I jeśli jest za małe ciśnienie gazu po to by nie zajechać sprężarki.
Mam nadzieję że napisałem wystarczająco jasno.
VIN WDB2100261B134813
Obrazek
SD Katowice 506570388
snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: snoop-dogg »

mega super jasno, dzięki bardzo,pomagas poleciał. temat do zamknięcia.pzdr
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości