kupno mercedesa w211 na Taxi

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Krak_Merc
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2016, o 21:35

kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Krak_Merc »

Witam zastanawiam się nad kupnem w211 auto będzie użytkowane na Taxi wiec tylko PB co myślicie o tych dwóch ofertach:

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz- ... yynnx.html

nie jestem fanem kompresora ponoć słabe koła rozrządu sprawdzałem po Vin i przebieg się zgadza kupiony an aukcji po lizingowej dwa miesiące temu w Niemczech nie rozbity

a drugi:

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz- ... yz8IR.html

osobiście wolałbym 3.2 ponoć dużo lepszy ale ten jest z prywatnego importu:

https://www.olx.pl/oferta/mercedes-e-32 ... 4115e4ae34

Może ktoś oglądał ?
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: yellowstone2012 »

Gorszych tych aut to już chyba nie mogłeś wybrać. Celujesz w okolicach 20 tysięcy a to źle wróży przy zakupie W211.
Obstawiam,że każdy z wymienionych ma faktyczny przebieg 2x wyższy niż w ogłoszeniu.
Zobacz ile na mobilach kosztują auta z takimi przebiegami jak oni podają.
1.8 kompresor to chyba najlepszy wybór jeżeli chodzi o jazdę na taxi. Nie jest to zły silnik, montowany był on też w W212 z fabryczną instalacją CNG.
Tak miał problem z rozrządem ale to już wszystko zostało przez polskich mechaników opanowane i nie słuchaj bzdur tych co mówią, że kosztuje to nie wiadomo ile pieniędzy.
Tutaj lekturka :
http://www.w203.pl/1-8-kompresor-m271-n ... 15563.html


Ten 3.2 na taxi średnio mi się widzi. Poza tym wszystkie te przedstawione przez Ciebie auta to oferty handlarzy z nierealnymi przebiegami
Krak_Merc
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2016, o 21:35

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Krak_Merc »

ten e200 1.8 ma pewny przebieg sprawdzałem po Vin 2 miesiące temu miał w Niemczech 242tys
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Piasek »

Za to w ogłoszeniu teraz ma 238
Tyle razy cofali że już zapomnieli co wbijali w bazę danych a co na liczniku ustawiali.

Poza tym jakie 2 miesiące... zobacz na zdjęcia (otoczenie) - robione na przełomie lipca i sierpnia (żniwa).
Auto dobre pół roku temu sprzedane zostało, ze 2m-ce robili i już min. 3 w komisie na placu stoi.
MartiniD
Posty: 75
Rejestracja: 8 lip 2016, o 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: MartiniD »

Na Taxi tylko automat. Ale do 20k to faktycznie trochę mało na 211. Może da się coś kupić ale łatwe to nie będzie.
w210 270cdi
w140 300td
Golf V TDI
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Piasek »

Pewnie że tylko automat. Na dryndę nie znajdziesz nic lepszego w dobrych pieniądzach jak ex-dryndę (budynia) z DE.
Będzie tani, będzie "przystosowany" a jak "kolor isę panu nie podoba" to wstawisz do firmy gdzie oklejają i za jakieś 2500zł okleją ci go na dowolny kolor folią fundując przy okazji dodatkowe świetne zabezpieczenie antykorozyjne :)
I za 2 dychy w budyniu to masz `06-`07r (polifta) a nie jakiś `03 który pewnie i tak ostatecznie `02 w PL dowodzie widnieć będzie...
Krak_Merc pisze:przebieg sprawdzałem po Vin 2 miesiące temu miał w Niemczech 242tys
poza tym przy takich rzeczach to nie sprawdza się tylko stanu widniejącego ale daty kiedy miał tyle na blacie. Bo przy takich autach w większości przypadków "aj owszem, potwierdzam... tyle że to miało miejsce w lutym `10r... a mamy `koniec `16go"
Krak_Merc
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2016, o 21:35

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Krak_Merc »

miał tyle 2 miesiące temu przecież pisałem !
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: yellowstone2012 »

No to jak wytłumaczysz to, że teraz ma mniej niż 2 miesiące temu ?
Krak_Merc
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2016, o 21:35

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Krak_Merc »

na dwóch zdjęciach widać stan licznika
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Piasek »

No to jedź i kup. Chciałeś porady - otrzymałeś.
Krak_Merc
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2016, o 21:35

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Krak_Merc »

Kolego Piasek mi chodzi o fakty. Nie jestem wogole zdecydowany na 211 bo żaden z silników mi nie pasuje wolałbym klasyczne 2.0 benzyna bez kompresora bez dwumasa co do kwoty to może być ok 30 tyś wysłałem poprostu te które były na allegro
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: tonidriver »

To jak nie jesteś zdecydowany na w211 to w jakim celu zabierasz kolegom czas ?
Krak_Merc
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2016, o 21:35

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Krak_Merc »

tonidriver rozważam zakup 211 lub 210 zbieram informacje w tym również na forum ale na dzień dzisiejszy myślę że prędzej kupie 210 z końca produkcji bo wydaje mi się że stare silniki są lepsze na lpg
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: rr6 »

Krak_Merc pisze:tonidriver rozważam zakup 211 lub 210 zbieram informacje w tym również na forum ale na dzień dzisiejszy myślę że prędzej kupie 210 z końca produkcji bo wydaje mi się że stare silniki są lepsze na lpg
To ma być samochód który będzie dla Ciebie zarabiał, a zatem każdy nowszy to mniejsze szanse że będą problemy techniczne wynikające z naturalnego zużycia. Każdy przestój to też strata konkretnych pieniędzy, a jak mówią jeżdżący na taxi, klient często wybiera nowszy model auta.
Dlatego uważam, że jeśli taxi to Twój główny zawód, to musisz mieć coś co pozwoli Ci pracować nonstop. Nie zastanawiałbym się w takim przypadku i brał w211 patrząc tylko i wyłącznie na stan techniczny (całkowicie olej kwestię rocznika i przebiegu).

W przypadku W210 z końca produkcji i tak masz wybór albo Kompressor albo V6.
2.0 wolnossącego nie było w tych rocznikach (chyba generalnie nie było w polifcie).
Jak nie chcesz kompressora to pewnie to co ja mam wchodzi w grę - E240 2.6 V6. Kupując taki samochód do ostrej orki jaką jest jazda na taxi i tak musisz włożyć w niego sporo kasy. Pewnie po niedługim czasie dobijesz to ceny sprawnego W211.

Jak bym był na Twoim miejscu brałbym W211 w jak najlepszym stanie, ale nie patrzyłbym na rocznik. I z jak najmniejszym silnikiem, czyli albo Kompressora (w którego przypadku instalacja LPG będzie tańsza bo mniej cylindrów) albo 2.6 V6. I dał do dobrego gazownika, z tego co przeczytasz na forum to nie ma źle znoszących gazu silników (pomijam te na mechanicznym wtrysku z lat 80.) tylko są źle zrobione instalacje. Dobra instalacja i problemów nie będzie.
Krak_Merc
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2016, o 21:35

Re: kupno mercedesa w211 na Taxi

Post autor: Krak_Merc »

rr6 zgadza się klienci napewno zwracają uwagę na nowszy model ale o dziwo bardziej liczy się coś innego. Taxi to mój jedyny zawód i właśnie jestem na urlopie bo padł silnik w w210 2.0b który niedawno kupiłem padł po 6500km a był sprawdzany u mechanika i na 2 stacjach diagnostycznych i spaliny miał jak nowe auto. Ale przez ten miesiąc jazdy zakochałem się w tym aucie. Zdążyłem parę rzeczy wymienić i zaskoczyły mnie pozytywnie ceny części zwłaszcza tych z wyższej półki. A co do żywotności to z tego co słyszałem to w w211 na taxi najlepszy był 3.2 pali ponoć tyle co mniejsze V-ki a jest nie do zarypania natomiast o 200k słyszałem raczej kiepskie opinie. Co innego w 210 tam każda benzyna jest nie do zarypania patrzyłem na ceny 211 na ebay i niestety cena w Polsce jest niższa niż w DE więc do 30000 tys to chyba tylko jakiś przynajmniej delikatnie robiony egzemplarz. Co do 210 to też ciężko coś znaleść ale w okolicach 12-15 tyś można kupić już coś godnego uwagi. rr6 a sprzedajesz może ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości