AKCYZA ZA W 211

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

adembud

AKCYZA ZA W 211

Post autor: adembud »

Witam ma do kupienia w 211 2.2 cdi 150km po taxi ale ładna czrna i serwisowana 2006 rok czy ktos sie orientuje jake beda oplaty za takie auto chodzi mi o akcyze
moze wezma pod uwage ze to bylo taxi bo akcyza 18.9%
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

okolo 2000-2500zl jak wezmiesz rzeczoznawce.
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Jesli cena rynkowa auta to 50 tys, akcyza 18,6% daje to do zapłayty 9300zł + 500zł pod ekologiczny + 150 tłumaczenie = 10 tys opłaty za auto

Jesli rzeczoznawca wyceni auto i zanizy jego wartość (np wkreci śrubke w rozrusznik i napisze ze silnik padniety) to będzie mniej, pytanie jaką kwote wpisze rzeczoznawca(oraz ile bedzie za to chciał) i czy urzad celny nie podwazy tej decyzji przedstawiając swojego rzeczoznawce = sprawa trafia do sądu, a auto na parking,sprawa sie ciągnie, ty nie masz auta, albo masz ograniczenia prawne na aucie uniemożliwiające jego dalsza sprzedaż
Ostatnio zmieniony 27 paź 2010, o 18:29 przez merlin, łącznie zmieniany 1 raz.
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
adembud

Post autor: adembud »

cena auta wynosi 9000euro rok 2006 wiec wezma pewnie od naszej sumy rynkowej która jest nie mala a co rzecoznawcy tez tak słyszałem ze powinno sie zamowic podobno sie oplaca tylko skąd go wziąc ,a co do tgo zanizania tez znajomy mial taką sytaucje pomimo ze zaplacil duzą akcyze za volvo to i tak sprawa poszla do sądu pierw chcieli zabrac auto ale po negocjaji pozwolono jezdzic lecz za to dostał zakaz sprzedazy z wpisem do wydzialu komunikacji
Awatar użytkownika
Mandrax
Posty: 209
Rejestracja: 20 gru 2009, o 21:56
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Mandrax »

Z tego co się orientuję rzeczoznawcy się nie podważa - jest taka zasada w ich fachu że jeden drugiego nie podważy. Ponadto mam do czynienia z handlarzami naprawde masowymi którzy wielokrotnie dają robić opinię rzeczoznawcy i nigdy nikt tego nie próbował podważać. Zazwyczaj opinia kosztuje od 250 zł do 400 zł, pewnie i więcej lecz z reguły mieści się w tym przedziale. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to: Najlepiej przechodzi jak auto jest nie kompletne, tzn diametralnie zmienia się wartość auta np po wyjęciu (demontażu) lamp, drogiego modułu - komputera, zegarów, maski, drzwi no w sumie najlepiej skrzyni czy silnika ale raczej tego nikomu się nie będzie chciało wyjmować za duże koszta, oczywiście mówimy tutaj o aucie drogim.
Wtedy rzeczoznawca ma duże pole do popisu i może naciągnąć w dół cene na maxa. Sprawdzone, możecie pogadać z rzeczoznawcami - najlepsza opcja auto nie kompletne.
W140 400SE 91rok
C140 CL500 93rok
W210 E50 AMG 96rok
W210 E50 AMG 96rok
---------------------------------
www.w140.info
---------------------------------
Awatar użytkownika
kris_lodz200E
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2009, o 17:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kris_lodz200E »

adembud, dokładnie jak pisze Mandrax, przy takim autku opłaca sie coś zdemontować, do tego wpisać awarię elektryki , przeciagajaca szkrynie automatyczną, nierówną prace silnika, jakas naprawe blacharska z przeszlosci itp. Opinie zazwyczaj niepodwazalne to opinie rzeczoznawcow PZMot-u. Pracowałem troszkę jako asystent to to i owo sie wie:) Opinia kosztuje 250zł plus jakiś profit dla rzeczoznawcy. Zwykle jakieś 350 -400zł za wszystko. Kwota do przełknięcia dla celnika to jakies 70-80% pierwotnej akcyzy. Elo!
Krzysiek www.mblodz.pl
adembud

Post autor: adembud »

dzieki za podpowiedz
wiem ze moze nie jest to temat na tym forum ale mam wielki dylemat poniewaz nie wiem co mam kupic kazdy pisze co innego juz nie wiem czym mam sie sugerowac jest tyle fajnych aut na rynku ze czlowiek głupieje a nie mialem doczynienia z takimi fajnymi furami jak byscie mi mogli pomóc jakie auto kupic a duzo jezdże po miescie non stop korki nie ukrywam merca stawiam na pierwszym miejscu za wygode i luksus ale te zawieszenie i system hamowania troche sie teraz wacham z drugiej strony kazde auto cos ma nic nie jest wieczne rozwazam nad
mercedes w 211 od 2004 w zwysz
toyota camry z gazem 2008 rok
volvo s 60 po 2006 2007
zaznaczam tez zeby auto bylo w miare oszczedne jak na swoja klase
a najchetniej bym poczytal waszych wypowiedzi i innych propozycji moze jakis van
poniewaz ma duze dzieci
głównie chodzi duze luksusowe malo pali ;-) w miare mlode i wygone bo duzo czasu za kółkiem
pozdrawiam
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

nawet było info że podobno różnica na umowie do eurotaxu jesli nie przekrzacza 20% jest uwzględniona na korzyśc opłacającego viewtopic.php?t=10051&view=previous&sid ... 717bb134f5
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
jefo
Posty: 128
Rejestracja: 24 sie 2009, o 08:54
Lokalizacja: stg

Post autor: jefo »

Od wartości która wyjdzie rzeczoznawcy należy zdjąć podatek (chyba ze RzM wyliczy wartość netto) i akcyze, dopiero wtedy wychodzi nam wartość od której nalicza się wysokość "daniny". Oczywiście wartość faktury zakupu musi być zbliżona do wartości którą podał rzeczoznawca - w innym przypadku UC policzy akcyzę od wartości faktury (wyższej wartości)

Przerabiałem temat w zeszłym tygodniu :mrgreen:
Awatar użytkownika
kris_lodz200E
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2009, o 17:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kris_lodz200E »

merlin pisze:nawet było info że podobno różnica na umowie do eurotaxu jesli nie przekrzacza 20% jest uwzględniona na korzyśc opłacającego
nie 20% a 33% choć lepiej żeby różnica wyniosła 30% wtedy nie ma żadnego kłopotu ale przy tak drogim aucie trzeba wziąć rzeczoznawcę. Obniżenie wartości o 30% nic tu nie pomoże nadal kwota będzie spora. Reszta mniej więcej jak napisał jefo. A i dobrze by było żeby kwota z Twojej umowy opiewała dajmy na to 100-200euro więcej od wyceny rzeczoznawcy. Wtedy jest największe prawdopodobieństwo że nie poważą wyceny.
Krzysiek www.mblodz.pl
jefo
Posty: 128
Rejestracja: 24 sie 2009, o 08:54
Lokalizacja: stg

Post autor: jefo »

Rzeczoznawca przy wycenie musi uwzględnić cel wyceny - jeśli określi wartość pojazdu na mniej niż 30% wartości rynkowej to UC skieruje Twoje auto na złom jako odpad.

Zakładając, ze wartość rynkowa wycenianego auta wyniesie 30tyś, wartość pozostałości musi być wyższa niż 9tyś zł. Jeśli będzie niższa samochód idzie na żyletki :mrgreen:

Od wartości 9tyś zł (wartość brutto) określasz wartość netto / 1,22 -> 7377zł

Z wartości netto zdejmujesz akcyzę 7377zł / 1,186 -> 6220zł (to jest wartość pozostałości do "oclenia")

Czyli wypadałoby mieć fakturę np na 1600Euro x 3,94 (kurs dnia) = 6304zł

Wartość pozostałości "do oclenia" jest blisko wartości faktury/umowy czyli podatek akcyzowy wyjdzie 6304zł x 0,186 => 1173zł + 17zł opłaty skarobwej + wycena rzeczoznawcy :mrgreen:
Awatar użytkownika
westowaty
Posty: 655
Rejestracja: 7 lut 2010, o 14:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: westowaty »

to się nazywa uczciwie podcieranie dupy szkłem.
Za w211 swoją płaciłem akcyzę 8700 zł 2 lata temu jak samochód miał 2 lata silnik 3 litry.
więc demontujcie a potem okaże się, że samochód idzie na żyletki to 30 tyś idzie w piach więc.
rozumu polecam trochę a nie ciułania grosza do grosza.
Połączenie nowoczesnej technologii, wyjątkowego designu i pasji konstruowania stanowi o renomie samochodów Mercedes Benz

w221 420 CDI 2007
Avensis T25 Wagon 2005
w204 220 CDI 2010 służ
s210 2.7 CDI 2001 niunia.
jefo
Posty: 128
Rejestracja: 24 sie 2009, o 08:54
Lokalizacja: stg

Post autor: jefo »

westowaty pisze:to się nazywa uczciwie podcieranie dupy szkłem.
Ciebie chyba najbardziej boli że papierem się podrażniłeś.

Przeszkadza Ci, że przedstawiłem jak urząd celny podchodzi do wyceny RzM i w jaki sposób to liczy :?:

Kupiłem uszkodzone auto (stopień uszkodzenia 12%). Dlaczego mam płacić akcyzę od wartości rynkowej skoro do tej wartości mu sporo brakuje :?:
Awatar użytkownika
westowaty
Posty: 655
Rejestracja: 7 lut 2010, o 14:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: westowaty »

Za 96 roku najbardziej kolejne trupisko jeździ.
Z taksy jest mniejsze trochęm, a róznica 1000 złoty pryz kwocie zakupu rzedu 50 tyś to już jets gówno a nie pieniądz.
Ja nie podcieram dupy szklem bo mam pieniadze i wiem jak je wydawac a nie pokazuje tutajjakim jetsem "biznesmenem" jak wiekszosc propbuja a nawet an Ac nie ma bo po co, a jak rozbije to potem na legro sie pojawia igła ale deliaktnie uszkodzony a go pol nie ma.
polskie realia.
Połączenie nowoczesnej technologii, wyjątkowego designu i pasji konstruowania stanowi o renomie samochodów Mercedes Benz

w221 420 CDI 2007
Avensis T25 Wagon 2005
w204 220 CDI 2010 służ
s210 2.7 CDI 2001 niunia.
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

http://allegro.pl/mega-mercedes-e270cdi ... 99040.html
Dzwoniłem do gościa 33,700zł a z opłatami 40 tys ,, :shock: poszaleli z tą akcyzą
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości