e280 manual skrzynia zablokowana

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

e280 manual skrzynia zablokowana

Post autor: barti »

Witam wszystkich. Wczoraj nie mogłem ruszyć autkiem, ponieważ nie mogłem zmieniać biegów (laweta-warsztat). Auto jakby zostało na wstecznym (na tym biegu zawsze zostawiam - blokada skrzyni niedźwiedź) i laweta wciągała auto a ja trzymałem wciśnięte sprzęgło, bo inaczej by nie wjechał. Wcześniej miałem już podobne sytuacje, że auto blokowało się na jakimś biegu (drugi, trzeci) przy gwałtownej zmianie biegów (czyt. jak się ścigałem), ale po poruszaniu na postoju biegi się wtedy odblokowały. Przy spokojnej jeździe problemów nie było (ale szału też nie było z tą skrzynią). Macie jakieś pomysły co mogło tam paść? Mój mechanik dopiero we wtorek tam zajrzy :(
Ostatnio zmieniony 18 paź 2008, o 18:49 przez barti, łącznie zmieniany 1 raz.
Mondzio :D
Oliva

Post autor: Oliva »

Posprawdzaj cięgna prowadzące od lewarka do skrzyni. Albo masz luzy w wybieraku i dlatego blokuje

Pozdrawiam
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

Dzięki za info... przekażę to mojemu mechanikowi jako wskazówkę... dam znać oczywiście jak już się sytuacja wyjaśni.
Mondzio :D
Awatar użytkownika
pawelj1
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2008, o 00:07
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: pawelj1 »

W poprzednim tygodniu zadzwoniła do minie moja siostra, że zostawiła dzień wcześniej samochód (Octavia) na parkingu i wszystko było OK, a dziś nie może zmienić biegu z "1" na nic innego. Po otwarciu maski :shock: na skrzyni leżało pół bochenka chleba :shock: jakiś zwierzak musiał sobie przytaszczyć kolację do ciepłej komory silnika, wygryzł kawałek a resztę zostawił. Chleb był na tyle stary, że był twardy jak kamień i został tak umiejscowiony, że blokował "łopatkę" skrzyni do której podłączone jest cięgno i nie można było nic zrobić :-D

Nie sądzę, że to coś wniesie do Twojego problemu, to tylko jako ciekawostka związana z tym tematem :-)

Pozdrawiam
Paweł
Ice
Posty: 42
Rejestracja: 23 lip 2008, o 14:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: Ice »

Ja mialem podobne problemy. Blokowal mi sie wsteczny. W moim przypadku sprawe zalatwila wymiana calego wybieraka, powtarzam CALEGO (nie baw sie w wymienianie tulejek metalowo gumowych bo jeszcze bardziej popsujesz ustrojstwo - tak jak ja to zrobilem)
2.9 TD, 97r. ELEGANCE, manual
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

Według wstępnej oceny mechanika zepsuty jest wybierak, co potwierdziło przypuszczenia Olivy i Ice'a. Jednak na ostateczną diagnozę i naprawę muszę poczekać, bo auto stoi w kolejce do naprawy, a mechanika nie zmieniam.

[ Dodano: 2008-10-24, 22:51 ]
Autko już naprawione. Koszt naprawy to 100 (sto) złotych. Żadne części nie były potrzebne. Mechanik powiedział, że ta skrzynia nie lubi szybkich przełożeń, zatem szlaban na street racing :( W ogóle facet stwierdził, że lepszy byłby automat do tego auta, ale automat to dla mnie nudy :)
Mondzio :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości