S210 2.2cdi automat 2001r automat szaleje

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Krzychu92
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2021, o 12:06

S210 2.2cdi automat 2001r automat szaleje

Post autor: Krzychu92 »

:rozpacz: cześć wszystkim.. mam problem z moim S210 2.2cdi 2001r a dokładniej ze skrzynią ... Jak go kupiłem to był delikatny obiaw ślizgania ,przeciągania między 3 a 4 biegiem ...

Od jakiegoś czasu skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, ale nie zawsze czasem jest ok...

Po odpaleniu podczas zmiany na D lub R jest mocne szarpnięcie (stuknięcie)
auto czasem podczas jazdy przestaje zmieniać biegi , najczęściej jest tak że normalnie jedzie a ruszam ze świateł i nie chce zmieniać biegów dopiero jak odpuszczę gaz to zmieni ,albo nie zmieni i wtedy muszę się zatrzymać , czasem jest tak że muszę zgasić i odpalić żeby wróciły biegi i też nie zawsze wracają ...

Często przy tym wyskakują komunikaty display defective(ale nie zawsze) gdy te komunikaty wyskakują to często jest też taki obiaw że muszę kilka razy kluczykiem przekręcić bo nie reaguje ,kontrolki się palą ale nie kreci ..

Byłem u magika od MB podłączył SD i powiedzieli ze skrzynia się ślizga ,było mało oleju dolali 1l , po tym zabiegu tego samego dnia skrzynia weszła w tryb awaryjny ale po około 10km zaczęła normalnie działać i parę dni było ok aż teraz znowu zaczęło się to samo .. może ktoś doradzi co może być przyczyną ...
Załączniki
IMG_20211222_153520.jpg
IMG_20220118_154723.jpg
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: S210 2.2cdi automat 2001r automat szaleje

Post autor: rr6 »

Krzychu92 pisze: 10 lut 2022, o 20:19
Byłem u magika od MB podłączył SD i powiedzieli ze skrzynia się ślizga ,było mało oleju dolali 1l , po tym zabiegu tego samego dnia skrzynia weszła w tryb awaryjny ale po około 10km zaczęła normalnie działać i parę dni było ok aż teraz znowu zaczęło się to samo .. może ktoś doradzi co może być przyczyną ...
Odnośnie skrzyni to jeśli pomogło dolanie oleju to proponowałbym ponownie sprawdzić jego stan.
Dodatkowo niech spec zobaczy co się dzieje z wtyczką wiązki skrzyni - czy nie idzie tamtędy olej do sterownika.
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: S210 2.2cdi automat 2001r automat szaleje

Post autor: Piasek »

Jak wyżej. Jeżeli wtyczką poleciało to od razu zajrzeć do skrzynki sterownika skrzyni pod maskę czy tam nie ma oleju. Obejrzeć samą wiązkę gdzieś na podnośniku dokładnie czy gdzieś nie uszkodzona, nie przetarta, jakieś gryzonie się nie dobrały. Obejrzeć dokładnie skrzynię - skąd tam się wycieki biorą - wyeliminować.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości