Skrzynia 722.6 problem z obrotami.

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

tomasz83
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2017, o 22:56

Skrzynia 722.6 problem z obrotami.

Post autor: tomasz83 »

Witam skrzynia pracuje w W163 4.0cdi wiec dostaje mocno w d...:) Auto kupiłem okazało się że problem jest ze skrzynią przy gorącym oleju zaczynała się ślizgać wymieniłem olej i zawór lockup nie pomogło już wiedziałem że konwerter umarł o w nowym oleju była masa pyłu metalicznego a że jeszcze problem był z reduktorem postanowiłem zakupić całą drugą skrzynię z reduktorem która miała być jak to u nas w idealnym stanie z małym przebiegiem :) dostała nowy olej i na auto pierwsza jazda już mnie troche trafiło bo obroty falują w czasie jazdy przejechałem tak może z 500km i spuściłem olej i wymieniłem zawór lockup w oleju zaś było troche pyłu metalicznego wiec znowu nowy olej i filtr po tej operacji w sumie skrzynia chodziła w miare poprawnie ale co jakiś czas jakieś wibracje sie pojawiały wiec zregenerowałem konwerter przepłukałem skrzynie bo zaś pył w starym był i oczywiście nowy olej i filtr:) I teraz tak auto jedzie fajnie zmienia biegi nic nie wibruje ale .... zawsze jest ale problem jest taki ze w parametrach widze rozbieżność prędkości na lockupie jak jade spokojnie to są to granice 50obr/min ale jak depne tak zeby zaczał mocno przyspieszac ale bez redukcji to dochodzi do 250obr i to juz widac nawet na obrotomierzu że raptownie wzrośnie o te 250obr i po chwili dochodzi juz różnica do 50 ale jak by to powiedzieć jest jak by taki uślizg. I teraz nie wiem co by tu dalej z tym działać czy ten typ tak ma?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: Skrzynia 722.6 problem z obrotami.

Post autor: noc »

Zamiast zmieniać części powinieneś pojechać na SD i zobaczyć jakie błędy wyrzuci.
Te opiłki przeleciały przez zawory i przez sterownik hydrauliczny.Nigdy prawdopodobnie nie uzyskasz już idealnej pracy skrzyni.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
tomasz83
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2017, o 22:56

Re: Skrzynia 722.6 problem z obrotami.

Post autor: tomasz83 »

Błędów nie ma i w zasadzie nie było nigdy:) W oleju opiłków nie było tylko pył wiadomo skrzyni to napewno nie pomogło. Gdzieś jest problem a ja musze go rozwiazać :) Napewno osoby które dużo robią skrzyń mogą coś powiedzieć w temacie gdzie zacząć.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: Skrzynia 722.6 problem z obrotami.

Post autor: noc »

Najczęściej zaciera się któryś z tłoczków w hydraulice.Są płyny uszlachetniające olej w skrzyni.W USA na codzień w ten sposób usprawnia się skrzynie.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
tomasz83
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2017, o 22:56

Re: Skrzynia 722.6 problem z obrotami.

Post autor: tomasz83 »

Płyte w razie w. mam drugą to nie problem ale gdzieś ponoć w środku skrzyni jest jakieś uszczelnienie które puszcza i wtedy jest niby taki efekt. Chodziło mi bardziej może czy ktoś ma jakieś wartości ciśnień jakie powinny być widoczne w SD wzorcowo żeby było pewne co jest uszkodzone a nie żeby wymieniać i kręcić na ślepo.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: Skrzynia 722.6 problem z obrotami.

Post autor: noc »

Wyraźnie nie znasz budowy skrzyni.Jedź do fachowca.Chociażby po diagnozę.
Polecam tu: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... t2ZNtJ-MeF
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości