problem ze skrzynia (traci biegi)

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

SebastianT21027cdi
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2016, o 19:53

problem ze skrzynia (traci biegi)

Post autor: SebastianT21027cdi »

Witam wszystkich na forum
Mam na imie Sebastian niedano nabyłm mercedes W210 T210 2.7cdi 2001r skrzynia automatyczna
I chciał bym prosic o pomoc

Poniewaz podczas jazdy i gwałtownym dodaniu gazu odczuwalne jest szarpnicie i nawet zdarza sie ze samochod jak by stracił biegi , ale gdzy zwolnimy do 30 lub sie zatrzymam biegi wracaja
z góry dziekuje i prosze o wsparcie
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: problem ze skrzynia (traci biegi)

Post autor: kmtaxi »

Najpierw sprawdzić stan i jakość oleju. Gdy to będzie ok to konverter do regeneracji.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
SebastianT21027cdi
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2016, o 19:53

Re: problem ze skrzynia (traci biegi)

Post autor: SebastianT21027cdi »

Witam dzieki za odp
Ale olej jest ok bo stał u goscia co zajmuje sie tylko skrzyniami automatycznymi i nic nie poroadził zmieniał płyte
poniewaz łapał błedy
Porównanie predkosci czujnika predkosci 2 z czujnikiem predkosci 3 ; nieprawidłowa wartosc
Porownanie predkosci czujnika predkosci 2z czujnikiem predkosci 3;sporadycznie niewiarygodna wartosc
Przeniesienie napedu sporadycznie ma niedopuszczalny wspolczynnik przelozenia

takie były bledy
BoriaGodunoff
Posty: 288
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 11:51
Lokalizacja: Chełmno

Re: problem ze skrzynia (traci biegi)

Post autor: BoriaGodunoff »

SebastianT21027cdi pisze:Witam dzieki za odp
Ale olej jest ok bo stał u goscia co zajmuje sie tylko skrzyniami automatycznymi i nic nie poroadził zmieniał płyte
poniewaz łapał błedy
Porównanie predkosci czujnika predkosci 2 z czujnikiem predkosci 3 ; nieprawidłowa wartosc
Porownanie predkosci czujnika predkosci 2z czujnikiem predkosci 3;sporadycznie niewiarygodna wartosc
Przeniesienie napedu sporadycznie ma niedopuszczalny wspolczynnik przelozenia

takie były bledy
Miałem to samo . Konwerter wymieniony i jest git
S210 2,2 CDI
WDB2102061B343745
W126 300 SE - sprzedany
W123 240D - sprzedany
VW GolfII - sprzedany
Bandzior
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2017, o 12:13

Re: problem ze skrzynia (traci biegi)

Post autor: Bandzior »

Miałem ten sam problem,wymieniłem płytke sterującą zalałem świeżym olejem po jakiś dwóch miesiącach przy wysokich obrotach znów zaczeło wyrzucać na biegi, musiałem się zatrzymać wyrzucić na N potem na D i było po problemie.Ale ostatnio przy ruszaniu ze świateł coś stuknęło w skrzyni wyrzucił na N i żaden bieg nie działa jak wrzucam na P to słychać dźwięk jakby zębatki czy coś w tym stylu , wiecie co to może być?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości