ASB zblokowana w pozycji P

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
espejsowiec
Posty: 17
Rejestracja: 9 maja 2015, o 08:29
Lokalizacja: zkl/whv

ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: espejsowiec »

Witam,
podczas jazdy zapalily sie kontrolki ABS i BAS,zatrzymalem sie na swiatlach i po ruszeniu Auto ruszylo tak jakbym ruszal z drugiego lub trzeciego biegu.,dojechalem na parking,cofajac uslyszalem jakis stuk,zgasilem silnik. Przestawilem wybierak w pozycjie P i wyciagnalem kluczyk. Ponowna proba uruchomienia auta niestety juz sie nie udala,lewarek skrzyni jest zblokowany w pozycji P,po odblokowaniu lewarka niestety takze nie mozna uruchomic auta,narazie stwierdzilem ze nie dzialaja swiatla od wstecznego,swiatla stopu dzialaja,za kazdym razem kiedy przestawie lewarek w pozycje P to pozostaje ona zablokowany. Dziekuje za wszystkie rady.
Auto to Mercedes W210 2.0 kompressor,kombi,2001 rok produkcji.
Dodam tylko ze wczesniej nie bylo zadnych problemow ze skrzynia,biegi przerzuca prawie niezauwazalnie,nie wyje.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: fabek »

Jedz na diagnostykę, nie ma co zgadywać.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: Gawra »

Skoro nie dzialaja swiatla od wstecznego, na piechotę szukałbym usterki; wlacznik - bezpieczniki?
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Rysiek
Posty: 398
Rejestracja: 18 maja 2008, o 21:24
Lokalizacja: prawie Koronowo

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: Rysiek »

Sprawdź bezpieczniki w skrzynce komputerów (patrząc od przodu samochodu po lewej przy podszybiu) masz tak kilka bezpieczników - jeden z nich może być przepalony - miałem taki sam numer w moim obecnym autku.
E290 automat WDB2100171A221935 - ex
E290 manual WDB2100171A177516 - ex
E320 CDI WDB2100261B159881 - jest :)

"BIEDNYŚ, BOŚ GŁUPI - GŁUPIŚ, BOŚ BIEDNY"
Awatar użytkownika
espejsowiec
Posty: 17
Rejestracja: 9 maja 2015, o 08:29
Lokalizacja: zkl/whv

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: espejsowiec »

Witam
fabek pisze:Jedz na diagnostykę, nie ma co zgadywać.

pojechalbym gdybym mogl auto odpalic. Jutro z rana sprawdze te bezpieczniki,przyznam szczerze ze wszystki posprawdzalem ale nie wiedzialem ze po lewej stronie tez sa :przestraszony: :przestraszony:
Awatar użytkownika
stanleym210
Posty: 1887
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 16:22
Lokalizacja: siedlce, mazowieckie

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: stanleym210 »

A czujnik hamulca nad pedałem nie zablokował się może?
Mercedes W210 ELEGANCE,
poj. 3,2 Pb + lpg,
wersja z USA
duży wypas, 1999 r.
Mercedesami jeżdżę od 1995 r
Awatar użytkownika
espejsowiec
Posty: 17
Rejestracja: 9 maja 2015, o 08:29
Lokalizacja: zkl/whv

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: espejsowiec »

stanleym210 pisze:A czujnik hamulca nad pedałem nie zablokował się może?
jak sprawdzic czy jest zablokowany??
Awatar użytkownika
espejsowiec
Posty: 17
Rejestracja: 9 maja 2015, o 08:29
Lokalizacja: zkl/whv

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: espejsowiec »

Rysiek pisze:Sprawdź bezpieczniki w skrzynce komputerów (patrząc od przodu samochodu po lewej przy podszybiu) masz tak kilka bezpieczników - jeden z nich może być przepalony - miałem taki sam numer w moim obecnym autku.
nooooo pelen szacun,dokladnie tak jak Ryszard napisal byl to bezpiecznik,u mnie akurat 15A,po wymianie bezpiecznika lewarek zaczal pracowac normalnie,po chwili okazalo sie jednak ze znowu sie zablokowal w pozycji P,powodem bylo ponowne przepalenie bezpiecznika.Czy moze mi ktos podpowiedziec cokolwiek na temat tego bezpiecznika. Znajduje on sie przy kompie o ASB,komp od ASB czysciutki i suchutki zero sladow oleju. Dziekuje i przy okazji zycze wszystkim forumowiczom i forumowiczkom zeby w ten swiateczny dzien nasze gwiazdy przemowily do nas ludzkim glosem,zeby powiedzialy co je trapi,co lubia, zebysmy nie musieli wydawac zbednych monet na dziwne diagnpstyki i nieuczciwych fachowcow.
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: kmtaxi »

Aby tak się stało musisz w podpisie podać typ auta, VIN itp, aby teraz i w przyszłości gdy będzie jakieś niedomaganie, na zadane pytanie szybciej uzyskasz odpowiedź. Co do bezpiecznika, to jego numer jest w gnieździe opisany, może byś tak podał?
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Awatar użytkownika
espejsowiec
Posty: 17
Rejestracja: 9 maja 2015, o 08:29
Lokalizacja: zkl/whv

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: espejsowiec »

kmtaxi pisze:Aby tak się stało musisz w podpisie podać typ auta, VIN itp, aby teraz i w przyszłości gdy będzie jakieś niedomaganie, na zadane pytanie szybciej uzyskasz odpowiedź. Co do bezpiecznika, to jego numer jest w gnieździe opisany, może byś tak podał?
zaktualizowalem profil ale nic z tego,nic nie widac.

Bezpiecznik to F5 lub F4
Rysiek
Posty: 398
Rejestracja: 18 maja 2008, o 21:24
Lokalizacja: prawie Koronowo

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: Rysiek »

espejsowiec pisze:bezpiecznik,u mnie akurat 15A,po wymianie bezpiecznika lewarek zaczal pracowac normalnie,po chwili okazalo sie jednak ze znowu sie zablokowal w pozycji P,powodem bylo ponowne przepalenie bezpiecznika
U mnie było tak samo - tyle, że ja mam 10A - nowy bezpiecznik przepalił się od razu po włączeniu biegów - więc po chamsku wsadziłem 20A i tak jeździłem 2 czy 3 dni - potem zamieniłem na 10 A i tak jeżdżę już jakieś 25 tys. km i nic złego się nie dzieje.
E290 automat WDB2100171A221935 - ex
E290 manual WDB2100171A177516 - ex
E320 CDI WDB2100261B159881 - jest :)

"BIEDNYŚ, BOŚ GŁUPI - GŁUPIŚ, BOŚ BIEDNY"
Awatar użytkownika
espejsowiec
Posty: 17
Rejestracja: 9 maja 2015, o 08:29
Lokalizacja: zkl/whv

Re: ASB zblokowana w pozycji P

Post autor: espejsowiec »

Rysiek pisze:
espejsowiec pisze:bezpiecznik,u mnie akurat 15A,po wymianie bezpiecznika lewarek zaczal pracowac normalnie,po chwili okazalo sie jednak ze znowu sie zablokowal w pozycji P,powodem bylo ponowne przepalenie bezpiecznika
U mnie było tak samo - tyle, że ja mam 10A - nowy bezpiecznik przepalił się od razu po włączeniu biegów - więc po chamsku wsadziłem 20A i tak jeździłem 2 czy 3 dni - potem zamieniłem na 10 A i tak jeżdżę już jakieś 25 tys. km i nic złego się nie dzieje.
Witam,
wsadzilem bezpiecznik 15A czyli taki jak byl orginalny, jakiez bylo moje zdziwienie kiedy auto odpalilo i wszystko wrocilo do normy. Dziwna sprawa bo wczesniej przynajmniej cztery bezpieczniki natychmiast byly spalone, po kilku dniach zadumy nad usterka podjechalem na parking posiedziec sobie w aucie :):) podlaczyöem zakupiony na ebayu Multi Vehicle Diag skasowalem blad dotyczacy sondy,podlaczylem nowy bezpiecznik i...nie moge wyjsc nadal z podziwu hehehe. Problem rozwiazany.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości