EPC

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

civitas_20055
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 4 gru 2008, o 00:54
Lokalizacja: Pruszków

EPC

Post autor: civitas_20055 »

Witam czy ktoś wie gdzie w Warszawie lub okolicach moge rzetelnie odczytać błąd EPC,chodzi mi o warsztat?Po ostrej przegazówce zgasł mi silinik i wysoczył błąd. Czytając na forum o tym temacie nic nie mogę wywnioskować może ktoś ma jakąś wiedze na ten temat od czego zacząć ? 320CDI 2001 dziekuje z góry za sugestie.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

napisz do forumowego kolegi noc, ma warsztat w Wawce.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
civitas_20055
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 4 gru 2008, o 00:54
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: civitas_20055 »

Witam,
dzisiaj po ostrej przegazówce znów zatrzymanie auta i EPC w ciągu prawie 2 letniej eksploatacji zdarzyło mi się to 3 razy,troche zaczyna mnie to denerwować.Mam pytanie szczególnie liczę na pomoc kolegi Noc,czy odczytanie błedu pozwoli mi zdiagnozować przyczyne gaśnięcia po ostrym dodaniu gazu.
Pozdrawiam
320CDI 2001 Avantgarde
Awatar użytkownika
ertee
Posty: 169
Rejestracja: 18 mar 2008, o 08:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: ertee »

kolego, nr błędu na pewno dostaniesz, może nawet kilka ale niekoniecznie wskażą one bezpośrednią przyczynę problemu. Ja mam to samo z EPC, przy mocniejszym wciśnięciu gazu silnik gaśnie i trzeba ponownie uruchomić aby jechać dalej. Obstawiam jakiś syf w układzie paliwowym, właśnie w tej chwili wymieniam filtr paliwa, być moze to pomoże :)
S210 Avantgarde 320 CDI '99/'00
VIN: WDB2102261B039720
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Byl juz taki temat kilkakrotnie na forum... jesli pytasz o przyczyne, to dopisz sie do innego tematu.

Jesli szukasz warsztatu to jestes w nieodpowiedniem dziale.


U mnie problem byl identyczny. Pomogla wymiana koncowek wtryskow i 1 czy 2 wtryskow.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

civitas_20055 pisze:Witam,
dzisiaj po ostrej przegazówce znów zatrzymanie auta i EPC w ciągu prawie 2 letniej eksploatacji zdarzyło mi się to 3 razy,troche zaczyna mnie to denerwować.Mam pytanie szczególnie liczę na pomoc kolegi Noc,czy odczytanie błedu pozwoli mi zdiagnozować przyczyne gaśnięcia po ostrym dodaniu gazu.
Pozdrawiam
320CDI 2001 Avantgarde
Na sto procent nigdy.Wielu błędów twórcy oprogramowania nie przewidzieli.Diagnoza może wskazać błąd dokładnie lub skierować na jakiś trop.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
cassiope1
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2009, o 20:24
Lokalizacja: Byczyna

Post autor: cassiope1 »

witam. Miałem to samo, po mocniejszym wciśnięciu gazu wyskoczył EPC i silnik zgasł. Wykryłem usterkę sam, nieszczelność układu paliwowego po stronie zasysania paliwa a w związku z tym zanik ciśnienia na szynie, małe oringi na przewodach do wymiany i wszystko gra. Podczas zwiekszonego poboru paliwa przez układ przy niewielkiej nieszczelności łatwiej systemowi jest zassać powietrze bo jest rzadsze.
karol999
Posty: 461
Rejestracja: 27 sie 2008, o 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: karol999 »

Nie chce robic nowego tematu wiec napisze tutaj. Mam problem z kontrolka EPC przy zapalaniu samochodu. Zauwazylem ze tylko wyskakuje gdy silnik jest cieply tzn 80 stopni. Za drugim razem zawsze dobrze zapali. Podczas jazdy nie wyskakuje. Pompe wtryskowa mialem wymieniana wiec napewno nie to. Pomozcie :).
Mercedes W220 5.0 V8
Opel Calibra 2.0 16v
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Bylo juz o tym na forum...
E 220 CDI '01 Elegance
karol999
Posty: 461
Rejestracja: 27 sie 2008, o 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: karol999 »

Szukalem i szukalem i nic nie znalazlem zeby ktos mial taki problem jak ja. :-/
Mercedes W220 5.0 V8
Opel Calibra 2.0 16v
nihilnowi
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2009, o 08:57
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: nihilnowi »

Witam,

Mam 2,2D z 96r i tez problem wystepujacy czasami z EPC. Ostatnio po uruchomieniu silnika, kontrolka EPC nie zniknela a silnik nie mial mocy. Po ponownym uruchomieniu wszysto było ok.
Co tu można zdziałać, znacie jakiś warsztat ktory się tym moze zajac?
ecobhp.com :)
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

nihilnowi pisze:Co tu można zdziałać
Samemu i bez warsztatu można sprawdzić węże paliwowe pod kątem powietrza w środku (jak jest to uszczelnić) i połączenia i wtyki elektryczne sprawdzić i ew. wyczyścić ze śniedzi... kto wie, może akurat to pomoże, a często tak bywa...

Jak nie będzie efektu, to trzeba zbadać auto na kompie... może być też nieszczelność w samej pompie wtryskowej, co też jest częste w EPICu...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Kontrolka EPC to nie tylko silnik.To cały system przekazania mocy na koła, a więc wszelkie
skrzynie (oprócz manualnych) systemy wolnych obrotów, tempomat, ASR, ESP, ASD itd.
Usterka możliwa to także wyłącznik stop.W takim przypadku dobrze jest podeprzeć się komputerem bo początkowy sporadyczny błąd może w najmniej spodziewanej chwili zatrzymać autko.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
dawidiława
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2012, o 20:26
Lokalizacja: Olsztyn/Iława

Post autor: dawidiława »

U mnie informacja EPC wyskakuje podczas mocnego wciskania gazu podczas przyśpieszania. Nie jest to regułą ale czasem tak się zdarza. W momencie kiedy wyskakuje kontrolka auto traci moc tak jakby ktoś zabrał 100 koni. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

dawidiława, to najwyzszy czas zajac sie sprawdzeniem wtryskow.
E 220 CDI '01 Elegance
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości