Brak reakcji na gaz

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

damian_zdw
Posty: 47
Rejestracja: 28 lut 2016, o 13:58
Lokalizacja: Zduńska Wola

Brak reakcji na gaz

Post autor: damian_zdw »

Cześć,

Na wstępie zaznaczę, że szukałem podobnych tematów na forum i google ale wszystko co znalazłem dotyczyło raczej cdi.
Problem dotyczy mojej gwiazdy E320 V6 z 99 roku ASB, 4Matic. Samochód mam już od roku a problem istniał praktycznie od momentu zakupu.
Zauważyłem, że przy bardziej agresywnej jeździe gdzie obroty dochodzą do 5000 - 6000 obr/min pojawia się brak reakcji silnika na pedał gazu. Trwa to około 2 -3 sekund przez które mimo wciśnięcia pedału gazu lekko lub do końca silnik nie reaguje, obroty stoją w miejscu. Próbowałem różnych opcji aby przywrócić silnik do normalnej pracy. Kick down, zrzucanie biegów manualnie nic nie daje. Zatrzymanie, wyłączenie i włączenie silnika usuwa problem. Usterka nie występuje za każdym razem gdy jeżdżę na wysokich obrotach. Prawie pewne, że usterka się powtórzy jest szybkie ruszenie po uruchomieniu silnika. Nie jest to problem nagminny bo przez rok czasu zdarzył mi się około 20-30 razy jednak jest bardzo irytujący i dość niebezpieczny.

Nie wiem czy jest to powiązane z wymienioną przeze mnie przypadłością ale zauważyłem również po początkowych zachwytach po przesiadce z E200, że auto nie ma pełnej mocy jaką powinno mieć i zmierzone kilkukrotnie przyspieszenie na wyłączonej klimatyzacji, nawiewach, radio to około 10 sek do 100 km/h co jest dość odbiegającym wynikiem od danych katalogowych.


Bardzo proszę o wskazówki gdzie szukać przyczyny. Niestety coraz trudniej trafić na dobrego mechanika i chciałbym ustrzec się wymiany połowy części.

Pozdrawiam
W210 Elegance E320 V6 4Matic Kombi
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak reakcji na gaz

Post autor: rr6 »

damian_zdw pisze:Cześć,

Na wstępie zaznaczę, że szukałem podobnych tematów na forum i google ale wszystko co znalazłem dotyczyło raczej cdi.
Problem dotyczy mojej gwiazdy E320 V6 z 99 roku ASB, 4Matic. Samochód mam już od roku a problem istniał praktycznie od momentu zakupu.
Zauważyłem, że przy bardziej agresywnej jeździe gdzie obroty dochodzą do 5000 - 6000 obr/min pojawia się brak reakcji silnika na pedał gazu. Trwa to około 2 -3 sekund przez które mimo wciśnięcia pedału gazu lekko lub do końca silnik nie reaguje, obroty stoją w miejscu. Próbowałem różnych opcji aby przywrócić silnik do normalnej pracy. Kick down, zrzucanie biegów manualnie nic nie daje. Zatrzymanie, wyłączenie i włączenie silnika usuwa problem. Usterka nie występuje za każdym razem gdy jeżdżę na wysokich obrotach. Prawie pewne, że usterka się powtórzy jest szybkie ruszenie po uruchomieniu silnika. Nie jest to problem nagminny bo przez rok czasu zdarzył mi się około 20-30 razy jednak jest bardzo irytujący i dość niebezpieczny.

Nie wiem czy jest to powiązane z wymienioną przeze mnie przypadłością ale zauważyłem również po początkowych zachwytach po przesiadce z E200, że auto nie ma pełnej mocy jaką powinno mieć i zmierzone kilkukrotnie przyspieszenie na wyłączonej klimatyzacji, nawiewach, radio to około 10 sek do 100 km/h co jest dość odbiegającym wynikiem od danych katalogowych.


Bardzo proszę o wskazówki gdzie szukać przyczyny. Niestety coraz trudniej trafić na dobrego mechanika i chciałbym ustrzec się wymiany połowy części.

Pozdrawiam
Tak sobie myślę, że może to potencjonometr cięgna gazu? Czyli tam gdzie linka przechodzi na "elektrykę"? Podszybie po stronie kierowcy przy skrzynce bezpieczników gdzie jest złącze diagnostyczne.
Dodam, że niewielki luz pionowy na ośce jest ok (w każdym razie u mnie jest i wszystko działa) - piszę to dla Ciebie ale i dla osoby która ostatnio o to pytała (nie mogę znaleźć tamtego posta).

Ale wypadałoby podłączyć auto do SD i sprawdzić, może jakieś błędy się zapisały. Co do warsztatu to mogę polecić w Warszawie na Regulskiej u forumowicza Noc. Masz ponad 100km ale jak byś nie znalazł nikogo konkretnego z SD w Łodzi to chyba warto jechać.
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Brak reakcji na gaz

Post autor: kmtaxi »

A ja obstawiam przepustnicę.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
damian_zdw
Posty: 47
Rejestracja: 28 lut 2016, o 13:58
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Brak reakcji na gaz

Post autor: damian_zdw »

Czy przepustnica może mieć również wpływ na brak odpowiedniej mocy?
W210 Elegance E320 V6 4Matic Kombi
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak reakcji na gaz

Post autor: rr6 »

damian_zdw pisze:Czy przepustnica może mieć również wpływ na brak odpowiedniej mocy?
Może. Jak się nie otwiera do końca to brakuje mocy. Przepustnicę można spróbować kalibrować na SD. Teoretycznie powinna wywalić też błąd jak się zacina.
damian_zdw
Posty: 47
Rejestracja: 28 lut 2016, o 13:58
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Brak reakcji na gaz

Post autor: damian_zdw »

Super. Pierwsze co to w takim razie SD i później zobaczymy co wyjdzie.
W210 Elegance E320 V6 4Matic Kombi
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości