Uszkodzony silnik

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

garol80
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 17:48
Lokalizacja: Ośno Lubuskie

Uszkodzony silnik

Post autor: garol80 »

Witam, jakieś 2 tygodnie temu wracając do domu padł mi silnik. Pojawiło się lekkie klekotanie (jakby blaszka się jakaś poluzowała) następnie dym, spadek mocy i śmierć silnika. Nie zwracałem uwagi na temperaturę (pasażerowie mnie zagadywali :suchy:, a miałem problemy z chłodnicą) i prawdopodobnie silnik się przegrzał. Po zatrzymaniu, ślady wody na ulicy a brak jej w chłodnicy, ciekło nawet trochę z silnika (możliwe że go całego oblało). Po odholowaniu do warsztatu okazało się że woda jest w 3 cylindrach. Czyli prawdo podobnie uszkodzona głowica lub uszczelka pod nią.
Zastanawiam się czy jest jakaś tania możliwość naprawy tego ponieważ auto było już na otomoto.pl, a teraz mam problem z zepsutym autem. W warsztacie go nawet raz odpalił ale nie wiem co mam robić. Chcę go sprzedać tylko zastanawiam się czy jako uszkodzonego czy inwestować w naprawę. Problem jest także taki że kupiłem już drugie auto na które od paru miesięcy byłem umówiony. Wiem jeżeli jest możliwa tania naprawa to bym jej się podjął. Jest także dostępny do kupienia jako uszkodzony ( wiem że to nie dział na sprzedaż ale interesuje mnie główna odpowiedź czy da radę to jakoś tanio naprawić). Pozdrawiam i czekam na sugestie.
Mercedes-Benz W210 (E230)
Srebrny sedan Avangarde
1996
2.3 Benzyna w Gazie
Manualna skrzynia.
Awatar użytkownika
herianm
Doradca
Posty: 2863
Rejestracja: 24 gru 2010, o 00:53
Lokalizacja: oberschlesien

Post autor: herianm »

Jeśli potrafisz sam zrobić kapitalkę i masz dostęp do tanich części lub duże zniżki u jakiegoś hurtownika to tanio może ci się uda. Czytając twój post wnioskuję, że się nie znasz na naprawie, koszt tanio to jest w twoim przypadku z 3 tyś. Ja bym to olał i albo kupił inny silnik "po taniemu" albo sprzedał jako uszkodzony.
W210 E300TD 98r sedan avantgarde
WDB2100251A772784
Obrazek
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

Jedyną opcją jest kupić drugi silnik. Remont nieopłacalny.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
garol80
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 17:48
Lokalizacja: Ośno Lubuskie

Post autor: garol80 »

Jest możliwość zakupienia gołego silnika za 550 zł i raczej się tego podejmę, ale nie teraz. Dzięki za odpowiedź.
Mercedes-Benz W210 (E230)
Srebrny sedan Avangarde
1996
2.3 Benzyna w Gazie
Manualna skrzynia.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

garol80, Jeśli masz już drugie auto to obecne wystaw jako uszkodzone i po sprawie. Po co ładować kase.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości