w210 2.9

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

@rek
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2017, o 17:40

w210 2.9

Post autor: @rek »

Witam
Od 7 lat jeżdżę w202 i przyszedł czas na zmianę, znalazłem taki oto egzemplarz, może ktoś był i oglądał ja niestety mieszkam daleko a nie chciałbym jechać w ciemno i się rozczarować.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6877512534
blendor
Posty: 136
Rejestracja: 4 lut 2017, o 12:13

Re: w210 2.9

Post autor: blendor »

z tym wyposazeniem auta to przesadzil gość i to sporo :-) ten samochód to golas totalny cos na wzów W124 z 200D , brakuje tylko korbek do szyb ,On chyba nie widział jak wygląda wyposazenie w W210 , skrzynia syf manual bleee
Awatar użytkownika
Dobrodziej_1983
Posty: 593
Rejestracja: 20 lis 2016, o 02:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: w210 2.9

Post autor: Dobrodziej_1983 »

Faktycznie :D z wyposażeniem przesadził trochę, ale egzemplarz wygląda bardzo dobrze i myślę że coraz trudniej o taki. A bardzo trudno o taki i to za 9k. Co do skrzyni, to i manuale i automaty mają swoich wielbicieli. Auto godne uwagi moim zdaniem.
WDB2100171A513939 e290td - classic - sedan - manual -1997r. 160km/400NM
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: w210 2.9

Post autor: rr6 »

blendor pisze:z tym wyposazeniem auta to przesadzil gość i to sporo :-) ten samochód to golas totalny cos na wzów W124 z 200D , brakuje tylko korbek do szyb
No to jest golas, powiedziałbym nawet nieczęsto spotykany golas. Bo prócz pakietu elegance, telefonu i klimatyzacji to nie ma z dodatków chyba nic. Choć o klimie to ciężko powiedzieć, że była dodatkiem bo "brak klimy" to chyba była opcja i tylko w classic możliwe do skompletowania.
Generalnie to jest standard w ogłoszeniach, nie raz widziałem już samochód który z opcji miał tylko grzane siedzenia i klimatronik, a opisany był "full".

Ale wracając do tego auta. Wygląda ładnie, nawet przód nie jest jakoś źle spasowany. Chyba prawy błotnik nie jest oryginalny (w sensie "tani zamiennik"). Ale w W210 istotne jest co pod spodem. Dlatego wartość jego można poznać dopiero jak się wjedzie na kanał/podnośnik. @rek, jak masz daleko to zamów sobie usługę w autotesto. Nawet tą tańszą, bez diagnostyki komputerem. Będziesz wiedział czy warto jechać. A jak będzie warto to ze względu na to, że sprzedający z Warszawy, warto umówić się na przejrzenie auta u forumowicza Noc.
I dopiero wtedy decyduj czy kupić.
blendor
Posty: 136
Rejestracja: 4 lut 2017, o 12:13

Re: w210 2.9

Post autor: blendor »

oczywiscie nie mowie ze nie warto jak nie przesadnie zardzewaialy , i nie po wypadku skladany z 3 , to jako wół roboczy nadaje sie idealnie
kondziak
Posty: 277
Rejestracja: 9 paź 2010, o 22:42
Lokalizacja: Białystok

Re: w210 2.9

Post autor: kondziak »

rr6 kiedyś widziałem u siebie na giełdzie bodajże 300d bez klimy to strasznie mocno się zdziwiłem....
@rek 2.9 ma 129 koni a nie 135 i w życiu ten silnik nie spali ci 8 litrów w mieście 10 litrów to norma i nie licz na mniej
W210 4.3 2001r. AVANTGARDE
WDB2100701B332375
Jeżeli pomogłem kliknij magiczne "pochwal" nie wstydź się :-).
blendor
Posty: 136
Rejestracja: 4 lut 2017, o 12:13

Re: w210 2.9

Post autor: blendor »

kondziak pisze:rr6 kiedyś widziałem u siebie na giełdzie bodajże 300d bez klimy to strasznie mocno się zdziwiłem....
@rek 2.9 ma 129 koni a nie 135 i w życiu ten silnik nie spali ci 8 litrów w mieście 10 litrów to norma i nie licz na mniej
300D tez były golasy , dopiero 300TD raczej bywały wypaśne , chociaz to wszystko zalezalo od zasobnosci i kaprysu zamawiajacego
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: w210 2.9

Post autor: Muniek »

Po lifcie klima dopiero weszła jako standard i nie była kodowana w VINie. Auta przed liftem muszą mieć kod 580 by mieć klimatyzację. Wersja stylistyczna ani silnik nie ma wpływu na obecnosć tego kodu.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
blendor
Posty: 136
Rejestracja: 4 lut 2017, o 12:13

Re: w210 2.9

Post autor: blendor »

Silnik ma wbrew pozorom dużo , ktoś kto kupował 320 benzynę to nie szczędził na wypasie
Bo z reguły miał pieniądze , ktoś kto kupował 220d miał cienki portfel szczędził na wszystkim byle gwiazda na masce , także nie plec bzdur , pamiętasz realia w123 ? 200d to były totalne golasy , 280 w benzynie już bywaly konkretnie wypasione jak na beczkę
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: w210 2.9

Post autor: Piasek »

Mercedes w manualu... okular jeszcze... i jeszcze za 9 tyś zł przedlift !?!?!
Nie no, ludzie...

Co do silnika i wypasu - na prawdę nie ma to znaczenia.
U nas zostaliśmy tak "wytresowani" przez koncerny że jak chcesz elektryczne szyby z przodu to od razu musisz dokupić pakiet za 6 tys zł z cała masą nieprzydatnych duractw żeby mieć te szyby. Na zachodzie, zwłaszcza w NL wiele razy widywałem wersje jak W140 S500 ze szmacianą tapicerką w środku albo jakiegoś 107/C1/Aygo w automacie a szyby na korbę i bez klimy... albo jeszcze lepiej: środek cały w elektryce wlącznie z fotelami a lusterka obydwa ustawiane ręcznie.
Nawet tutaj, w W210... ile się przewinęło sztuk pokroju Clasic z parktronikiem przednim albo Ava z 3.2CDI a bez klimatronika, commanda czy podgrzewanych foteli.
Silnik nie ma znaczenia. Może mieć jedynie w znaczeniu że do najsłabszych wersji nie da się dokupić pewnego wyposażenia bo jest zbyt słaby silnik i zbyt mały alternator aby podołały. Ale zamówić E320CDI w Avie a z ręczną klimą i bez Commanda nie stanowiło żadnego problemu i wiele takich sztuk jeździ.
Przykład: moi znajomi co w 2012r nabyli nówkę Hondę CR-V w topowej wersji wyposażenia. Skóry, automat, cuda wianki a bez fabrycznej nawigacji bo:
- obsługa jej jest bardzo skomplikowana
- aktualizacje map bardzo drogie
- i brak polskiego języka (z resztą Honda chyba do tej pory ma polskiego klienta w du*ie)
Albo ostatnia świeżynka: Seat Azteca.
Czujniki parkowania możesz dokupić tylko tył. Jakbyś chciał dokupić jeszcze przód to już niestety tylko w pakiecie za 6700 z kamerą cofania, widokiem 360* i rozbudowaną nawigacją fabryczną.
Nie ma. Albo płacisz 7 tys zł albo nie masz wcale.
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: w210 2.9

Post autor: Muniek »

blendor pisze:Silnik ma wbrew pozorom dużo , ktoś kto kupował 320 benzynę to nie szczędził na wypasie
Bo z reguły miał pieniądze , ktoś kto kupował 220d miał cienki portfel szczędził na wszystkim byle gwiazda na masce , także nie plec bzdur , pamiętasz realia w123 ? 200d to były totalne golasy , 280 w benzynie już bywaly konkretnie wypasione jak na beczkę
Każdy se zamawia co chce a ja piszę o czym innym - o tym, że silnik ani wersja NIE DETERMINUJĄ (lepiej doprecyzowuje o co mi chodzi) posiadania klimatyzacji.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: w210 2.9

Post autor: rr6 »

Piasek pisze:albo jeszcze lepiej: środek cały w elektryce wlącznie z fotelami a lusterka obydwa ustawiane ręcznie.
Nawet tutaj, w W210... ile się przewinęło sztuk pokroju Clasic z parktronikiem przednim albo Ava z 3.2CDI a bez klimatronika, commanda czy podgrzewanych foteli.
Silnik nie ma znaczenia. Może mieć jedynie w znaczeniu że do najsłabszych wersji nie da się dokupić pewnego wyposażenia bo jest zbyt słaby silnik i zbyt mały alternator aby podołały. Ale zamówić E320CDI w Avie a z ręczną klimą i bez Commanda nie stanowiło żadnego problemu i wiele takich sztuk jeździ.
No i w efekcie tego kupno mniej popularnego wzoru drewna staje się praktycznie niemożliwe, bo zawsze coś będzie nie tak. Albo przycisków za dużo/za mało, albo klima ręczna itp.
Ostatnio widziałem drewno na commanda, wentylowane fotele, komplet przycisków i .... ręczna klima ;)
Piasek pisze: - i brak polskiego języka (z resztą Honda chyba do tej pory ma polskiego klienta w du*ie)
Powoli się to zmienia, ale ogólnie dla nich Europa to było kiedyś zło konieczne (w USA ich Accordem konkurowali z Camry i samego tego jednego modelu sprzedawali więcej niż wszystkiego w UE). Choć pamiętam jak jeździłem służbowymi autami tej firmy, to wyposażenie poza pakietami było praktycznie nie do dokupienia. A inne pakiety niż najpopularniejsze często oznaczały jakiś pokraczny kolor lub nie tą wersję silnikową - a jak nie podoba się to następna "konfigurowalna" dostawa za rok.....
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: w210 2.9

Post autor: Piasek »

Znam kilku holendrów... jakby taki poszedł do salonu, po konkretne auto a oni by mu powiedzieli że "za czujniki parkowania to pan musi 1700 euro dopłacić bo to w pakiecie z navigacją idzie" to by im środkowy palec pokazał i poszedł do konkurencji.
A za 1700 euro to on siedzi 2 tygodnie na Kubie a nie dopłaca do bezużytecznej nawigacji której nie potrzebuje.

A potem mamy takie kretyństwa: cena już od 39.999 zł !!! a jak chcesz wyjechać na drogę to 72 tyś zostawić musisz bo czujników parkowania nie sprzedają bez nawigacji a elektrycznie sterowanych lusterek bez pakietu podgrzewana przednia szyba i fotele...
malkontent
Posty: 263
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:58
Lokalizacja: Kraków

Re: w210 2.9

Post autor: malkontent »

blendor pisze:z tym wyposazeniem auta to przesadzil gość i to sporo :-) ten samochód to golas totalny cos na wzów W124 z 200D , brakuje tylko korbek do szyb ,On chyba nie widział jak wygląda wyposazenie w W210 , skrzynia syf manual bleee
Wygląda tak jak pierwszy właściciel zapłacił , kocham takie teksty , każdy z Was chciałby auto na " full wypasie " po 30.000 km , góra 3 letnie , w cenie trabanta . Ale to tylko w Erze :) żeby kaprysić to trza mieć Peso .
Na pierwsze mam Marek na drugie Lucas
blendor
Posty: 136
Rejestracja: 4 lut 2017, o 12:13

Re: w210 2.9

Post autor: blendor »

Ale bzdury malkontetent większej nie slyszalem , w uzywanych autach mozesz przebierac do woli bo jeden okular obok drugiego za podobne pieniadze moze byc full wypas a ten obok moze miec szyby na korbki , i to nie w cenie 30 tys , bo 30 tys to kosztuje W211 chociaz moj pol roku temu kosztowal 50 tys , chcialem 211stke ze wszystkim i mam , lacznie z masażami ,aktywnymi fotelami , airmaticami , keylessami , doslownie FULL a obok stał za 49.9999 taki sam ale prawie miał szyby na korbki , wiec mi tu bzdur nie opowiadaj ze nie mozna bo rzygac mi sie chce jak slucham farmazony
w zyciu nigdy bym nie kupil W210 w manualu i bez klimatyzacji za te siano moze miec ladne auto z full wypasem bo przy uzywanym tak i tak to ceny nie podnosi , kazdy wie ze to Mercedes i wyposazenie powinien miec konkretne , a te bez klimatyzacji i w manualu to kupowali ci najbiedniejsi szczegolnie na wioskach zeby targac przyczepy z gnojem bo taki bauer przyzwyczajony byl do gwiazdy wiec passata nie kupil , ale za to Mercedesa w najbiedniejszym wydaniu byle jak najtaniej , silnik mocny 290 zeby konie ciągac no i manual , przeciez to widac do czego takie auto w DE sluzylo , szwab dla wygody kupi z klimatyzacją i automatem , a do targania koni przez DE kupi manuala z oszczednym duzym dieslem , chyba za malo jeszcze widziales stad pleciesz bzdury
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości