Tryb awaryjny a ASR

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Andre
Posty: 26
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 22:00
Lokalizacja: Piła

Tryb awaryjny a ASR

Post autor: Andre »

Witam panowie mam taki problem.Auto jezdziło poprawnie i od pewnego momentu osłabło -czyli tryb awaryjny to wiem .Zastanawiające jest to iż po wejściu w tryb awaryjny gdy próbuje przyspieszać to na 3 biegu zaczyna migać trójkąt na liczniku ten od ASR (oczywiście przyczepność jest ,żadnych poślizgów kół) Co to mu się stało ktoś podpowie ?
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tryb awaryjny a ASR

Post autor: rr6 »

Andre pisze:Witam panowie mam taki problem.Auto jezdziło poprawnie i od pewnego momentu osłabło -czyli tryb awaryjny to wiem .Zastanawiające jest to iż po wejściu w tryb awaryjny gdy próbuje przyspieszać to na 3 biegu zaczyna migać trójkąt na liczniku ten od ASR (oczywiście przyczepność jest ,żadnych poślizgów kół) Co to mu się stało ktoś podpowie ?
Trzeba podłączyć pod komputer. Na przykład może być problem z którymś czujnikiem ABS.
Andre
Posty: 26
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 22:00
Lokalizacja: Piła

Re: Tryb awaryjny a ASR

Post autor: Andre »

Panowie czy to ze wymieniłem kola z tyłu na 205/60/15 a z przodu mam opony 205/65/15 ma wplyw na załączenie się trybu awaryjnego? Koła zmieniłem w poniedziałek wieczorem a we wtorek po przejechaniu kilku kilometrów załapał tryb awaryjny.Jakos dziwnie to sie zbiegło.No i ta mrugajaca kontrolka trakcji .Może wymiana kół na takie o roznych rozmiarach to spowodowało ?
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Re: Tryb awaryjny a ASR

Post autor: romek61 »

Tak,to jest przyczyną problemu z asr,różna średnica kół
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
Andre
Posty: 26
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 22:00
Lokalizacja: Piła

Re: Tryb awaryjny a ASR

Post autor: Andre »

No to dobrze. Właśnie wymienilem koła i wszystkie rozmiary mam takie same ale nadal jestw trybie awaryjnym.Trzeba ten błąd wykasowac SD żeby zaczął pompowac ?
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tryb awaryjny a ASR

Post autor: rr6 »

Andre pisze:No to dobrze. Właśnie wymienilem koła i wszystkie rozmiary mam takie same ale nadal jestw trybie awaryjnym.Trzeba ten błąd wykasowac SD żeby zaczął pompowac ?
Błąd powinien sam zniknąć, ale trzeba by trochę pojeździć. Możliwe też, że przy zmianie coś się naruszyło, np. kabelek od czujnika ABS. To wyjdzie oczywiście na kompie, ale spróbuj wcześniej pojeździć chwile, błąd powinien zniknąć jeśli jego powodem były tylko opony.

Na przyszłość polecam kalkulator - różnica niby do 3% jest akceptowalna (u Ciebie było ponad 3%), ale im mniejsza różnica tym lepiej.

http://www.1010tires.com/Tools/Tire-Siz ... /205-65R15
Andre
Posty: 26
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 22:00
Lokalizacja: Piła

Re: Tryb awaryjny a ASR

Post autor: Andre »

Jestem na SD zobaczymy co pokaze
Nic nie pokazało auto dalej nie jedzie ale podszedl jeden mechanik i popatrzal podumał i wyciągnął wezyk podcisnienia przy serwo.Okazało sie ze krociec byl zapchany i to tyle auto działa bez zarzutu. Mam nadzieje ze to komus kiedys pomoże
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości