dystanse

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mercaga
Posty: 22
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 13:01
Lokalizacja: sieradz

dystanse

Post autor: mercaga »

Witam. chcę zalozyć dystanse do kół o szerokości 15 mm. Mam pytanie: czy przy tej szerokosci moze byc on bez kolnierza? jeden oponiarz powiedzial ze bez kolnierza moga sciac sie sruby. W sieci wyczytalam ze do 17 mm. nie potrzeba kolnierza. Co radzicie? Pozdrawiam.
E 270 CDI
Budzy
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2008, o 21:11
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Budzy »

Ja miałem podobny problem, ale z rezygnowałem z felg do których musiałem kupić dystanse (cena dystansów wysoka). Kupiłem śruby z kołnierzem i takie radzę kupić oczywiście w klasie twardości 10.9 lub wyższej. To są koła więc lepiej nie ryzykować. Długość śrub 25mm. Oczywiście kołnierz stożkowy.
S210 E290 TD KOMBI
WDB2102171A234503
MANUAL
AVANTGARDE
1996

PS. Moim pierwszym okularem był Trabant z 1978r ;)
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Aktualnie u slusarza sa moje dystanse aluminiowe z kolnierzem, jesli ktos potrzebuje to mozna wykonac podobne. Ja proponowalbym z kolnierzem, zeby dobrze sie wszystko trzymalo, szczegolnie przy takiej grubosci. Trzeba tez wtedy kupic dluzsze sruby.
E 220 CDI '01 Elegance
mercaga
Posty: 22
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 13:01
Lokalizacja: sieradz

Post autor: mercaga »

dzieki wszystkim. na allegro w firmie ktora robi dystanse doczytalam ze kolnierz musi byc. aktualnie znajomy tokarz dorabia mi takie dystanse. pozdrawiam.
E 270 CDI
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Post autor: Mały v8 »

Kiedyś słyszałem ze poszerzenie auta takimi dystanasami żle wpływa na zywotność łożysk tocznych, ale nie wiem ile w tym prawdy. Jedno jest pewne ja bym takimi "dokrętkami" nie ryzykował, koło to za poważny element auta żeby sie nim "zabawiac".
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Niektorzy dosyc znani i renomowani producenci felg dodaja do swoich produktow dystanse. Jesli to bedzie dobry dystans, to nie widze problemu.

O zywotnosci lozysk wg mnie mozna mowic, przy duzo grubszych dystansach niz 5 czy 10 mm.
E 220 CDI '01 Elegance
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości