W210 2.9 TD combi - przeróbka na model country / terenówka

Wszystko na temat tuningu mechanicznego, optycznego i elektronicznego.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
wbmaxsio
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2018, o 21:51

W210 2.9 TD combi - przeróbka na model country / terenówka

Post autor: wbmaxsio »

Witam, ...może to głupi pomysł ale przyszło mi do głowy by 210 przerobić na model uterenowiony tzn podnieść do góry, założyć opony terenowe, może nawet dać 4x4, myślał ktoś nad takim projektem???
Macie może jakieś podpowiedzi, porady, co o tym myślicie. Jest to do zrobienia???
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: W210 2.9 TD combi - przeróbka na model country / terenów

Post autor: rr6 »

wbmaxsio pisze:Witam, ...może to głupi pomysł ale przyszło mi do głowy by 210 przerobić na model uterenowiony tzn podnieść do góry, założyć opony terenowe, może nawet dać 4x4, myślał ktoś nad takim projektem???
Macie może jakieś podpowiedzi, porady, co o tym myślicie. Jest to do zrobienia???
Takie coś tylko na W210?

Obrazek

Pomijając to, że nie ma to większego sensu, to kup sobie skorodowane długie Pajero na ramie, wywal budę, przykręć do tego nadwozie W210 (tak wiem, jedynka ma inny rozstaw osi, ale dwójka już całkiem podobny), silnik przełóż do ramy mitsubishi i połącz z jego napędami.
Będziesz miał nie tyle "cross-country" co pełną terenówkę, co w tym stylu:

Obrazek

Na drogi publiczne raczej tym nie wyjedziesz (diagnosta prędzej zje własne stopy niż wbije za to przegląd) ale po błotku będzie brykał.
Wbrew pozorom powyższe jest najtańszą opcją która ma szansę kiedykolwiek wyjechać z garażu. No chyba, że masz nieograniczony budżet i chcesz to robić jako hobby, ale wtedy lepiej poszukać takiego:

https://www.autoevolution.com/news/2005 ... 93257.html#

;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości