Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Wszystko na temat tuningu mechanicznego, optycznego i elektronicznego.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: JokeRq1337 »

Cześć ostatnio tonidriver w dziale Ciekawe aukcje i linki wrzucił zapytanie czy miał ktoś do czynienia z żarówkami LED jako światła mijania. Jako, że mam obecnie zwykłe światła już wcześniej szukałem jakiś żarówek, żeby pozbyć się tej szpetnej żółtej barwy. Tak wiem, że ważniejsze żeby lepiej świeciły i taką role też spełniały żarówki "xenon look" na których cały czas jeździłem. Żarówki zamówiłem przed świętami dotarły do mnie wczoraj. Jeśli chodzi o montaż to trzeba się troszkę wysilić bo trzeba najpierw założyć drucik na żarówkę a później go wpiąć na dole "na ślepo". Ale to w każdych reflektorach jest inaczej, kolega rr6 napisał, że w w210 żarówkę trzyma tylko wtyczka więc będzie problem z zamontowaniem. Największym minusem tych żarówek jest to, że u mnie nie mieszczą się w reflektorze i musi być otwarty. Barwa mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła nie odbiega od xenonów. Przejechałem na nich jakieś 60km i nikt mi nie mrugał więc chyba jest ok. Świeca dużo jaśniej i dużo lepiej widać względem zwykłych żarówek.

Żarówki wyglądają tak podobno mają 24 miesięczną gwarancje
Obrazek

Tutaj widać ten drucik żarówke trzeba włożyć ścisnąć drucik na dole i próbować trafić w odpowiednie miejsce i gotowe.
Obrazek

Porównanie barwy z żarówkami "xenon look" tyle, że tutaj LED był źle włożony
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To zdjęcie dobrze oddaje jak to świeci w rzeczywistości
Obrazek

Zdjęcie robione innym telefonem i mocno rozjaśnił obraz
Obrazek

Mam nadzieję, że ta relacja będzie komuś pomocna. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie jakieś zdjęcia śmiało pisać.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: tonidriver »

Czyli jesteś zadowolony ?
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: mesio14 »

A ja znalazłem takie cos , H7 1800 lm LED-CREE dzień-noc żarówka PL z homologacją , jest to normalna żarówka bez żadnych dupereli , tylko wkładasz wtyczka i to wsio , szt 56 zł
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Bobby Peru

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: Bobby Peru »

Jeszcze bym proponował zaizolować sobie przewody od żarówek. Będzie bezpieczniej.
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: mesio14 »

:mur:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: JokeRq1337 »

tonidriver pisze:Czyli jesteś zadowolony ?
Tak właśnie wróciłem do domu, zrobiłem dzisiaj ok 200km nadal nikt mi nie mrugnął bdb świecą w deszczu. Polecam ! :) Zrobiłem jeszcze klika fotek podczas jazdy jutro wrzuce.
Bobby Peru pisze:Jeszcze bym proponował zaizolować sobie przewody od żarówek. Będzie bezpieczniej.
Wieeem tragicznie to wygląda i jest niebezpieczne. Wszystkie przewody, które są w złym stanie będą nowe :)
JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: JokeRq1337 »

Dorzucam fotki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: Gawra »

Masz zle ustawione swiatla; prawe pobocze winno być bardziej oświetlone, a od lewej, bardziej wyraźnie zarysowana linia swiatlo-cienia? :!:
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: mesio14 »

Tak wygląda jakby tylko lewe swiatło swieciło
E 270 CDI 2000r, lift, manual
fredric
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2017, o 22:59
Lokalizacja: wkz

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: fredric »

Miałem takie cree w rumku i powiem wam szit jakich mało. W tym czymś świecą obie strony i jakiego odbłyśnika bym nie miał to zawsze robi ciemną kreskę na środku. U mnie była pozioma i przez to wydawało się że mam za nisko światła. To jeden minus a jest jeszcze jeden.... temperatura w lampie znacznie się podnosi, nie spali instalacji ale przewody po miesiącu a raczej ich izolacja normalnie pękły. Wywaliłem zapodałem najtbrejkery osrama i było super oczywiście przez rok bo ona tak 12-14 miesięcy i padają. Przynajmniej u mnie tak jest w autach bez xenonów.
JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: JokeRq1337 »

Gawra pisze:Masz zle ustawione swiatla; prawe pobocze winno być bardziej oświetlone, a od lewej, bardziej wyraźnie zarysowana linia swiatlo-cienia? :!:
mesio14 pisze:Tak wygląda jakby tylko lewe swiatło swieciło
Bo auto na tych zdjęciach było prawie na srodku drogi, może dlatego jest takie wrażenie :)
Na zdjęciach u góry auto stoi poprawnie po prawej stronie.
JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: JokeRq1337 »

Odnotowałem pierwszy minus żarówek :D Wczoraj policja zgarneła mnie za wykroczenie. Generalnie Pan policjant sprawdził mi na początku całe auto(przeszukanie, światła trójkąt gaśnica).Oczywiście zauważył też nielegalną rejestracje pod wymiar USA. Zostałem zaproszony do radiowozu w celu wypisania mandatu jak powiedziałem, że odmawiam przyjęcia mandatu policjant wysiadł z samochodu i zaczął na siłe czukać czegokolwiek, żeby się jeszcze doczepić. Po obejsciu auta po raz kolejny poprosił o otworzenie maski świecił w każdy kąt i po jakiś 2 min zauważył, że żarówki są takie jakie być nie powinny. Powiedział, że nie zabierze DR jeśli zmienie je na zwykłe więc to zrobiłem ale później przypomniało mu się, że za rejestracje zabierają :D Za rej też jest możliwość, że nie zabiorą jeśli zmieni się na miejscu ale tą mają rejestracje bardzo trudno się demontuje nie chciałem porysować lakieru więc odpusciłem. Teraz zastanawiam się czy jak je spowrotem założe i będę miał kolejną kontrole to będzie widniało w systemie to, że DR został zabrany z powodu niehomologowanych żarówek i tablicy rejestracyjnej.
Bobby Peru

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: Bobby Peru »

Daj sobie spokój. Tyle jest fajnych gadżetów oryginalnych MB które można dołożyć do auta a Ty drutujesz jak nastoletni dzieciak.
Oj Dżoker Dżoker ;)
JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: JokeRq1337 »

Bobby Peru pisze:Daj sobie spokój. Tyle jest fajnych gadżetów oryginalnych MB które można dołożyć do auta a Ty drutujesz jak nastoletni dzieciak.
Oj Dżoker Dżoker ;)
Może nastoletni już nie, ale nadal dzieciak :D
Rozumiem przyczepić się jakiegoś drutowozu o to, że zakłada sobie tablice pod wymiar USA "niebieskie" żarówki a reszta się sypie. Moje auto jest naprawde w idealnym stanie mechanicznym po wizycie u lakiernika nadwozie też jest w bdb stanie. Nic nie drutuje chciałem tylko spróbować tych żarówek i świecą dobrze, nie oślepiają. Co do Tablicy stara obciera zderzak :/ Chętnie podeśle fotki jeśli nie wierzysz. Numery tablicy rejestracyjnej są te same jest również odblaskowa. Miałem kilka kontroli każdy policjant przymykał na to oko, tym razem trafiłem na gościa który czerpał satysfakcje z dawania mandatów.
Przykre, że w naszym kraju przez tyle lat jest problem z dostosowaniem tylnej tablicy rejestracyjnej do samochodów sprowadzanych z Japonii lub USA.
Żarówki i tak wcześniej czy później by wyleciały bo nie moge zamknąć reflektora.
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: Żarówki LED jako światła mijania w zwykłych reflektorach

Post autor: mesio14 »

To są tzw. nadgorliwi policjanci , ale ich kariera nieraz szybko się kończy :hurra:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości