WYMIANA SZYBY (TROJKATNEJ TYLNEJ) NAJMNIEJSZEJ

Nadwozie, lakier, oświetlenie zewnętrzne.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Yodas
Posty: 61
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

WYMIANA SZYBY (TROJKATNEJ TYLNEJ) NAJMNIEJSZEJ

Post autor: Yodas »

witam panowie zdarzyła sie straszna rzecz zatrzasnąłem kluczyki w bagażniku zapasowych nie miałem musiałem wybić szybę.. moze mnie ktos zjeb**bac ale wybiłem ta najmniejsza z tyłu auta(ten trójkącik) podobno ona najdroższa? ale co zrobić chciałem żeby to jak najmniej się odróżniało dostałem sie do wnętrza nie chciał mi otworzyć bagażnika ... ale popatrzałem na bezpieczniki przeczytałem instrukcje która tam włożona jest od nowości i dałem rade otworzyć i teraz mam wazne pytania dwa

1. Ile czasu mogą w aso wstawiać mi ta szybę i czy zrobią to lepiej niz w np auto glass jan ? czy nie ma różnicy i będzie nadal służyła długie lala?
2 pytanie najważniejsze.. ile mam szykować kasy na wymianę tj szyba+ wymiana proszę o jakieś bliskie prawdy dane i dzięki za szybka odp w aso nie mogę zapytać bo dziś juz sobota a jutro ndz i nie ma pracy u nich dodam ze chodzi o Garncarka w Ociazu k. Kalisza
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Kup używkę, będzie najtaniej i każdy warsztat lakierniczo-blacharski Ci wymieni.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Co do cen nie powiem, bo ich nie znam za bardzo, ale spokojnie możesz przwidywać, że ASO wyjdzie 2-3x drożej niż Jaan czy ktokolwiek inny...
Różnica między ASO a innym warsztatem będzie taka, że ASO wstawi Ci oryginał, a inni wstawiają zwykle NordGlass'y albo Pilkington'y.

A nie rozważałeś zakupu szyby i samodzielnej wymiany?? Własnoręcznie robiąc pierwszy raz, ie powinno zająć Ci to więcej niż godzinę - dwie... tam nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

jjankiello pisze:ale spokojnie możesz przwidywać, że ASO wyjdzie 2-3x drożej niż Jaan czy ktokolwiek inny...
Swiete slowa...
jjankiello pisze:Różnica między ASO a innym warsztatem będzie taka, że ASO wstawi Ci oryginał, a inni wstawiają zwykle NordGlass'y albo Pilkington'y.
Trzeba jeszcze zadac pytanie czym sie rozni oryginal od pozostalych ;-)
W moim przypadku, akurat nie chodzilo o szyby, ale oryginal roznil sie tym ze mial znaczek MB i bym musial czekac na to 2-3 tygodnie ;-)
Yodas
Posty: 61
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Yodas »

mnie właśnie interesują tylko oryginały pokazał bym wam film jak probowalem zbic szybe nie wiem czy uwierzycie czy nie ale potężnym młotkiem waliłem 20 razy i nie chciała się zbić... o co w tym chodzi? ludzie na prawdę uderzałem dosyć sporawym młotkiem z cala silą !! i nie chciała pęknąć!! Dlatego wole oryginał bo pewnie tez będzie taka wytrzymała
A nie rozważałeś zakupu szyby i samodzielnej wymiany??
Nie żartuj tak nawet :P

najbardziej mnie interesuje koszt bo pewnie i tak do aso pojadę zawsze z byle czym jade do aso
Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

Nie mozesz kupic uzywki z allegro? :-|
W210 E300TD Avantgarde 99' Oo_oO face lifting zielona cyrkonia
W201 190D 2.5 91' niebieska perła metalik
exW201 190E 2.0 89' dymione srebro
Smart 600ccm Turbo Passion 99'
W463 G55 AMG 02'
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Bogatemu wszystko wolno :mrgreen: , nawet czekać na oryginał (rzadko mają na składzie te szybki i inne rzeczy, które prawie się nie wymienia) około tygodnia. Używka, to też oryginał i przynajmniej można dobrać z tego samego rocznika (przynajmniej potem nikt nie powie, że coś kombinowałeś jak na szybie będzie inny rocznik), a kosztuje grosze, bo to część rzadko sprzedawana. Co do wytrzymałości to się totalnie mylisz. Dlatego było trudno zbić bo mała powierzchnia i szkło hartowane, a trzeba było walnąć ostrym szpikulcem i by było za pierwszym razem. Nie uważałeś na wykładach z fizyki ;-)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, o 00:13 przez kmtaxi, łącznie zmieniany 1 raz.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Yodas pisze:ludzie na prawdę uderzałem dosyć sporawym młotkiem z cala silą !!
Ta szyba ma mała powierzchnię, w dodatku lekko łukowaty (albo nawet sferyczny) kształt, dlatego jest wytrzymała... uderzenie młotka rozchodzi się na całej powierzchni...
Włamywacze nigdy nie używają młotka... raczej śrubokręta, który wciskają pod uszczelkę i podważają krawędź i szyba pęka od naprężeń na małej powierzchni... widziałem ślady po takim działaniu na aucie ojca kiedyś :-/

Także wytrzymałość oryginału czy zamiennika jest bardzo zbliżona... gdybyś zdecydował się jednak na zamiennik, zwróć uwagę na kolor szkła, aby był taki sam, jak reszty szyb.
Yodas pisze:zawsze z byle czym jade do aso
Gratuluję dochodów... ;-)
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

Masz w Ostrowie na Raszkowskiej rozbieralnie MB nawet ten sam rok dopasujesz
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

Mam taka oryginalna prawa od avant niebieska (za czteropack zimnego oddam).
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
Yodas
Posty: 61
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Yodas »

trudno zbić bo mała powierzchnia i szkło hartowane, a trzeba było walnąć ostrym szpikulcem i by było za pierwszym razem. Nie uważałeś na wykładach z fizyk
szyba az uginała sie do środka bo widzieli z boku co się z nia dzieje na 2-3 cm wpadała i powrotem dostawała właściwy kształt
To chyba nie rozbijałeś nigdy szyby Co z tego za mała powierzchnia o takich Pierd**olnieciach powinna pęknąć bez problemu czy młotkiem czy szpikulcem .. a jednak nie dała rady ps nie wiem gdzie ty chodziłeś na studia ale mnie o rozbijaniu szyb nie uczyli :) chyba ze sa jakieś studia dla złodziei :P
Mam taka oryginalna prawa od avant niebieska (za czteropack zimnego oddam).
Właśnie nie mam niebieskich :(
Używka, to też oryginał i przynajmniej można dobrać z tego samego rocznika
tak ale jak pojade do Aso z wlasna szyba to czy ja wiem czy wymienia? oni patrzą żeby u nich wszystko kupić :/ A w auto glass tez pewnie by się skrzywili
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Yodas pisze:chyba ze sa jakieś studia dla złodziei :P
Kolego uważaj z tymi określeniami, bo nie wypadłem Ci z pod ogona :evil:
Jak zachowuje się hartowane szkło to dzieci w podstawówce też wiedzą :!:
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Yodas
Posty: 61
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Yodas »

Oj chyba sie tu ktoś zdenerwował :D ja tu mam poważny problem a ten mi wyskakuje co w szkole uczą... takie off topy powinny byc surowo karane najlepiej przez powieszenie
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Jak miałeś poważny problem z otwarciem to trzeba było "walić" (ruszyć) głową i poprosić o pomoc np. pomoc drogową lub ASO MB i miałbyś taniej i kłopot byłby dawno z głowy. Chcesz koniecznie dowiedzieć się o cenę usługi w ASO to trzeba było zadzwonić nawet w piątek po południu do jakiegokolwiek ASO, a nie pytać na forum, bo tu staramy się udzielać pożytecznych rad jak zrobić taniej i także lepiej. Forumowicze (proszę poprawić jak się mylę) nie pracują w ASO i w taki sam sposób muszą się dowiadywać o koszty jak Ty mogłeś to zrobić, więc dlatego nie uzyskałeś konkretnej odpowiedzi.
Jak masz teraz problem to nie wyżywaj się na otoczeniu tylko skumuluj swoją energię na rozwiązanie swojego problemu :!:
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, o 13:03 przez kmtaxi, łącznie zmieniany 1 raz.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

kmtaxi, Popieram
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości