wycieraczki

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

rabarbar_pn
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 11:09
Lokalizacja: poznan

wycieraczki

Post autor: rabarbar_pn »

witam, mam takie pytanie, ponieważ mój sensor deszczu szwankuje - nie wiem czy prawidłowo mi działają wycieraczki, jeśli po przełączeniu przełącznika wycieraczek w pozycję pierwszą, wycieraczki wykonują jeden ruch i się zatrzymują i potem stoją - nawet ulewa nie działa na nie :-) - to dobrze czy źle? jeszcze jedno, patrzyłem na szybę z wierzchu tam gdzie jest zainstalowany sensor i w jednym mercedesie widzę takie czerwone oczko ( coś jak kamerka w komórce) a w moim nie ma tego - czy to może być przyczyną niedziałania sensora deszczu?

[ Dodano: 2009-07-02, 20:31 ]
i nikt nic nie wie na ten temat???
MB W210 kombi 300TD 98 AMG optyczny
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Wiemy, wiemy, ale czasem też zasypiamy.Układ bez sensora deszczu lub z uszkodzonym
działa ze stałą czasową-ruch co 3-5 sekund.Ze sprawnym po zroszeniu szyby do jej wyczyszczenia potem nic, aż do następnej kropli w polu widzenia. W okienku szyby może być
także czujnik zmierzchowy do włączenia świateł.Sensor deszczu ma kolor raczej niebieski-fioletowy, jakoś czerwonych nie spotkałem.Jeżeli system ma sensor deszczu, to po zostawieniu pierwszej pozycji wycieraczek i ponownym uruchomieniu samochodu wycieraczka
wykona jeden ruch i zaśnie w oczekiwaniu na impuls z czujnika deszczu.Często szyba zła,źle wklejony uchwyt sensora, zaśniedziała wtyczka lub źle włożona.W skrajnych wypadkach
sensor, lampka oświetlenia wnętrza (w niej jest układ elektroniczny sensora) SAM kierowcy,
złe kodowanie SAM-a lub stacyjki. Na dzień dzisiejszy marudzenia koniec.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

noc pisze:Sensor deszczu ma kolor raczej niebieski-fioletowy, jakoś czerwonych nie spotkałem.
Zgadza się, ale rabarbarowi chodziło o czujnik natężenia światła, który jest składową czujnika deszczu. Przyjrzyj się a zobaczysz przy dolnym rogu fioletowego pola od strony kierowcy takie właśnie oczko w cieniowaniu szyby.
Dla rozwiania wątpliwości były w wersji czerwonej i białej...

rabarbar_pn, jeśli nie masz bąbli powietrza między czujnikiem a szybą (do sprawdzenia od zewnątrz), to do czasu zakupu drugiego czujnika (mnie się udało kupić z demontażu za 50pln z Allegro i działa pięknie) odłącz wtyczkę z czujnika i wycieraczka na pierwszym biegu będzie chodziła normalnie interwałowo, jak w wersji bez czujnika.
Do wtyczki dostaniesz się po zdjęciu obłej maskownicy czujnika. Ona z kolei siedzi na zatrzaskach na samym czujniku...

Wcześniej jednak podłączyłbym się do Star Diagnosis i sprawdził czy to faktycznie wina czujnika...
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

noc pisze:Wiemy, wiemy, ale czasem też zasypiamy.Układ bez sensora deszczu lub z uszkodzonym
działa ze stałą czasową-ruch co 3-5 sekund.
U mnie po wymianie szyby przez poprzedniego wlasciciela jest tak, ze chodzi tak, jakby w ogole nie robil przerw, albo normalnie, jakby czujnik dzialal.
Zle przyklejony do szyby chyba jest.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

kichcio pisze:Zle przyklejony do szyby chyba jest.
Dokładnie tak - sprawdź czy nie ma powietrza między szybą a czujnikiem.
Jak jest, to jedź do szybiarzy jakichś kumatych i niech Ci to przykleją na przeźroczysty żelowy przylepiec specjalnie do tego celu. Sztuka właśnie przykleić to w sposób tak, aby nie pozostał żaden pęcherzyk powietrza.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2009, o 07:30 przez jjankiello, łącznie zmieniany 1 raz.
rabarbar_pn
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 11:09
Lokalizacja: poznan

Post autor: rabarbar_pn »

dzięki wam chłopaki, pójdę tymi tropami i jeśli temat opanuję, dam znać na forum, pozdrawiam,
MB W210 kombi 300TD 98 AMG optyczny
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości