Problem z kluczykiem

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

budzin99
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2018, o 13:11

Problem z kluczykiem

Post autor: budzin99 »

Witam, jestem bardzo zielony w temacie, dlatego proszę o zrozumienie i cierpliwość. Jeżeli napisałem w nieodpowienim miejscu, proszę o przeniesienie.

Otóż posiadam do w210 E270 dwa kluczyki (rybka). Jeden działał bez zarzutu, drugi zaś leżał w szafie bez baterii. Oba są strasznie zużyte więc postanowiłem kupić nowe "opakowanie"/ "osłone" / "etui" (no to czarne plastikowe w czym siedzi elektronika :D ) Wziąłem więc ten nieużywany od lat, wyciągnąłem elektronike i wsadziłem do nowego plastiku + nowe baterie. Z odległości działa super. Zamykanie, otwieranie drzwi a także otwieranie bagażnika. Jednak kiedy wsadzam kluczyk do stacyjki... Brak reakcji i nie można krecić. Nic się nie dzieje. Proszę o pomoc! Możliwe jest że ten nieużywany poprostu już padł? Skończył swój cykl?
Dodam, że to auto taty, który sam jest bardzo błogi w temacie i nie pamięta, dlaczego zaczął używać drugiego kluczyka, wsadzając poprzednika do szafy. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z kluczykiem

Post autor: rr6 »

budzin99 pisze:Witam, jestem bardzo zielony w temacie, dlatego proszę o zrozumienie i cierpliwość. Jeżeli napisałem w nieodpowienim miejscu, proszę o przeniesienie.

Otóż posiadam do w210 E270 dwa kluczyki (rybka). Jeden działał bez zarzutu, drugi zaś leżał w szafie bez baterii. Oba są strasznie zużyte więc postanowiłem kupić nowe "opakowanie"/ "osłone" / "etui" (no to czarne plastikowe w czym siedzi elektronika :D ) Wziąłem więc ten nieużywany od lat, wyciągnąłem elektronike i wsadziłem do nowego plastiku + nowe baterie. Z odległości działa super. Zamykanie, otwieranie drzwi a także otwieranie bagażnika. Jednak kiedy wsadzam kluczyk do stacyjki... Brak reakcji i nie można krecić. Nic się nie dzieje. Proszę o pomoc! Możliwe jest że ten nieużywany poprostu już padł? Skończył swój cykl?
Dodam, że to auto taty, który sam jest bardzo błogi w temacie i nie pamięta, dlaczego zaczął używać drugiego kluczyka, wsadzając poprzednika do szafy. Proszę o pomoc.
Uzupełnij pierwszy post w dziale powitań.

Co do kluczyka to możesz spróbować procedury z programowaniem/aktywowaniem (opisane na forum, to to z zamykaniem i otwieraniem drzwi). Jak nie pomoże to radzę udać się do speca od kluczyków w celu naprawy tego który masz, wymiany wkładu lub ponownego zakodowania. Nie wiemy z jakiego rejonu kraju jesteś, ale jeśli masz niedaleko do Mławy lub Warszawy to:

Mława: http://hipollomlawa.ubf.pl/news.php

Warszawa: http://www.bobik.pl/?id=kontakt

W Mławie jest hipollo do którego możesz wysłać zdemontowaną stacyjkę i kluczyk żeby załatwić sprawę "korespondencyjnie".

Koszty to mniej więcej od około 200zł za kodowanie po 450zł kiedy trzeba wymienić wkład i zakodować ponownie (w praktyce to oznacza nowy kluczyk) - zależy to oczywiście od zakładu - to nie są ceny powyższych bo aktualnych nie znam, ale myślę, że strasznie się nie różnią.

Zobacz też czy na Twoim kluczyku (płytce) nic nie brakuje:

Obrazek
budzin99
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2018, o 13:11

Re: Problem z kluczykiem

Post autor: budzin99 »

Dzięki wielkie ;) brakuje jednego elementu na kluczyku tóż przy podczerwieni
hipollo
Posty: 84
Rejestracja: 25 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: Problem z kluczykiem

Post autor: hipollo »

można przysłać stacyjkę i ten kluczyk
Elektronika Samochodowa - Diagnostyka Komputerowa
KODOWANIE - NAPRAWA KLUCZY I RYGLI MERCEDES
698 71 50 50
http://hipollomlawa.ubf.pl/news.php
1golden
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2018, o 20:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z kluczykiem

Post autor: 1golden »

Kolega Hipollo naprawiał mój kluczyk i kodował drugi. Z czystym sercem polecam usługi. Usługa wykonana błyskawicznie, odesłał wszystko jeszcze w dniu w którym otrzymał do naprawy.
WDB2102611A621711
WDB2021931F866281
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości