Oznaczenia na moim akumulatorze

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

derek
Posty: 36
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 11:46

Oznaczenia na moim akumulatorze

Post autor: derek »

Witam nadszedł czas na wymianę akumulatora w moim W210 E 280 1998 rok 150 kW . Mesio był wyposażony w baterie o zwiększonej pojemności a oznaczenia na baterii są takie GBA 3017 EN 730 A/hr 88 R/C 150
I to wszystko cos tam się domyślam ale jak to jest dokładnie ? Myślę sobie tak EN prąd rozruchu A/hr amperogodzina dlaczego nie Ah R/C nie wiem GBA może że wyprodukowany w GB ? Ktoś to rozszyfruje?
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Oznaczenia na moim akumulatorze

Post autor: yellowstone2012 »

Szkoda życia na rozszyfrowanie tych informacji.
Jedyne istotne już znasz i tego się 3maj przy wyborze nowego, choć w wielu sklepach i na internetach ori Mercedes widuje w "dobrych" cenach.
Pytanie tylko czy warto za ori przepłacać, jak i tak przeżyje on budę.
derek
Posty: 36
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 11:46

Re: Oznaczenia na moim akumulatorze

Post autor: derek »

Zycie jednak napisało inny csenariusz najpierw myślałem że bateria padła dlaczego ? jeździłem cały czas z tym że już od jesieni małe odcinki ostatnie dni minus 14 w nocy, tez palił na dotyk aż do 28 lutego tu rano kapota .Przekręcam kluczyk a tu pyk i cisza .
Wszystko pozostałe działa sprawdzam czy światła przygasną podczas próby rozruchu jest tylko jeden raz pyk a światła świecą normalnie ,myślę nie przygasają co jest podłączam kable 5 min czekam ,próba to samo tylko jeden raz pyk i koniec .Załamka co jest ,może wybierak bo to automat nie uruchamia w innej pozycji niż P może rozrusznik ,ale w końcu idąc po najmniejszej linii oporu to prostownik i ładowanie , rano bateria do samochodu i kręci aż miło .Wniosek taki że tymi małymi odcinkami jazdy strasznie osłabiłem baterie przez te miesiące ,a w Mercedesie jest chyba jakieś zabezpieczenie nie pozwalające na całkowite rozładowanie baterii. Po sprawdzeniu ładowania na światłach 14,13 V bez świateł 14,20 V jest ok
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości