Opadły wskazówki

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

alosław13
Posty: 98
Rejestracja: 28 kwie 2015, o 23:05
Lokalizacja: Racibórz

Opadły wskazówki

Post autor: alosław13 »

Próbowałem naprawić piksele w moich zegarach. Operacja przebiegła pomyślnie. Jest jednak chyba większy problem. Po podłączeniu zegarów opadły wskazówki obrotomierza, prędkościomierza i poziomu paliwa w baku. Strasznie irytuje, drażni i wkur***. Jakiś pomysł na prawidłową kalibrację?
koniu175
Posty: 224
Rejestracja: 13 lip 2008, o 12:09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Opadły wskazówki

Post autor: koniu175 »

jak ustawiałeś te wskazówki
srebrna avangarde 99 rok 3,2 cdi
alosław13
Posty: 98
Rejestracja: 28 kwie 2015, o 23:05
Lokalizacja: Racibórz

Re: Opadły wskazówki

Post autor: alosław13 »

Najpierw po prostu krecilem prawo lewo, aż były na równo. Wtedy po podpięciu opadły dość dużo. Poznoek kręciłem prędkościomierzem i Obrotomierzem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Znów trochę opadły. Baku i temperatury nie ruszyłem, ale obawiam się i nawet widzę, że wskaźnik paliwa nieco opadł, temperatury najprawdopodobniej nie
koniu175
Posty: 224
Rejestracja: 13 lip 2008, o 12:09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Opadły wskazówki

Post autor: koniu175 »

silniczki po włączeniu zapłonu ustawiły sie w zero wiec i ty musisz wskazówkami dojechać do zera
srebrna avangarde 99 rok 3,2 cdi
alosław13
Posty: 98
Rejestracja: 28 kwie 2015, o 23:05
Lokalizacja: Racibórz

Re: Opadły wskazówki

Post autor: alosław13 »

Tzn. że gdy je podłączę wtedy wyregulować tak? A jak skalibrować wskaźnik poziomu paliwa i temperatury?
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: Opadły wskazówki

Post autor: Muniek »

Nie. Trzeba je siłą wyregulować. Jak będziesz kręcił w lewo albo w prawo (zależy od wskazówki) to poczujesz opór. Wtedy masz punkt zero i ciągniesz mimo oporu aż do ustawienia w pozycji startowej. Wszystkie wskazówki tak samo się reguluje.

Proponuję nie podłączać zasilania do licznika i przy nim majstrować. Doprowadziłem tak do zwarcia niestety.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
alosław13
Posty: 98
Rejestracja: 28 kwie 2015, o 23:05
Lokalizacja: Racibórz

Re: Opadły wskazówki

Post autor: alosław13 »

Właśnie tak chyba zrobiłem, że ciągnąłem mimo oporu. Opadły. Potem wyregulowałem je tak, że dałem nieco wyżej niż zero to znów opadły, ale nieco mniej... Wskazówek paliwa i temperatury w ogóle nie ruszałem, a też widzę, że opadły... Drażni mnie to i to bardzo... :(

Kręciłem nawet samymi wskazówkami już po podpięciu napięcia... wciąż opadają. Proszę o pomoc jak je wyregulować, żeby wskazywało wszystko tak jak ma :(
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości